Nauja technologija klaviatūrai leis atpažinti gestus, o pelei – pirštų atspaudus
„Tarpas“ yra ilgiausias ir vienas iš dažniausiai naudojamų fizinės kompiuterio klaviatūros mygtukų, be to rašant jis visada yra po naudotojo nykščiais ir neturi jokių kitų funkcijų. Bendrovė „Synaptics“ nusprendė tai pakeisti ir jam priskirti papildomas funkcijas.
Savo idėją kūrėjai pavadino „SmartBar“ ir pristatė „Computex 2015“ parodoje. Į tarpo klavišą bus įmontuoti įvairius gestus atpažįstantys jutikliai, kurie gali būti naudojami atlikti tam tikras nurodytas komandas. Pavyzdžiui, perbraukimas vienu pirštu gali reikšti viso žodžio pažymėjimą, be to judėjimo kryptis nurodo objekto pasirinkimą prieš arba po žymeklio. Kitas pavyzdys: dviejų pirštų sinchroniškas judėjimas į centrą ir atvirkščiai gali būti susietas su vaizdo priartinimo funkcija. Iš viso vartotojui bus prieinami penki programuojami gestai, o „SmartBar“ bus galima naudoti įvairiose programose – nuo „Windows Explorer“ iki žaidimų.
Šiuo metu „Synaptics“ yra pasirengusi tiekti reikalingą techninę ir programinę įrangą gamintojams, tam kad šis sprendimas būtų įdiegtas į komercinius produktus. Bendrovė „Thermaltake“ jau pažadėjo išleisti žaidimų klaviatūrą su „SmartBar“ palaikymu.
„Synaptics“ taip pat paskelbė, kad savo pirštų atspaudų atpažinimo technologiją „Natural ID“ pritaikė naudojimui kompiuterių pelėse. „Natural ID“ yra suderinama su identifikavimo sistema „Fido“ ir šiuo metu yra naudojama išmaniuosiuose telefonuose.
Technologijos paklausa turėtų išaugti pasirodžius „Windows 10“, nes jos apsaugos sistema „Hello“ pagal biometrinius duomenis sugeba identifikuoti vartotoją.