Mokslininkai nustatė ryšį tarp mobiliųjų telefonų ir vėžio

Mobiliųjų telefonų poveikio vartotojų sveikatai tema visada traukė mokslininkus iš viso pasaulio. Kai kurie tyrinėtojai padarė išvadą, kad žalos potencialas yra, o kiti neranda aiškių kenkimo sveikatai įrodymų. Bendro sutarimo jie iki šiol nerado. Naują diskusijų raundą gali išprovokuoti JAV socialinės tarnybos ir sveikatos apsaugos nacionalinės toksikologijos ministerijos atliktas tyrimas.

Netikėti ryšio tarp telefono ir vėžio rizikos tyrimo rezultatai verčia susimastyti apie atsargumo priemones, pavyzdžiui, nešioti telefoną atokiau nuo kūno ir pokalbiams naudoti laisvų rankų įrangą tam, kad nelaikyti prietaiso prie ausies. Eksperimento metu, švitindami žiurkes, mokslininkai nustatė, kad yra ryšys tarp auglių atsiradimo ir radijo dažnių spinduliuotės. Šiuo atveju Įdomu tai, kad ši priklausomybės tarp patelių neatsiskleidė, tačiau tarp žiurkių patinėlių nustatyti dviejų tipų augliai – smegenų glioma ir piktybinė širdies skvanoma.

Mokslininkai nustatė ryšį tarp mobiliųjų telefonų ir vėžio

Dvejus metus trukusiame tyrime buvo naudojama daugiau nei 2,5 tūkst. žiurkių. Jos periodiškai buvo įleidžiamos į specialias kameras su to paties pobūdžio  spinduliuote kaip ir skleidžiama mobiliųjų telefonų (ištirti populiarūs 900 MHz ir 1900 MHz dažniai). Žiurkės buvo švitinamos po 10 minučių su 10 minučių pertrauka 18 valandų per parą, tai yra apie devynias suminio poveikio valandas.

Kol kas neaišku kokį poveikį sričiai turės eksperimentų rezultatai, bet JAV Federalinės ryšių komisijos atstovas pažymėjo tokių tyrimų svarbą ir pažadėjo atsižvelgti į juos kuriant organizacijos taisykles.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau