„Microsoft“ išleido stambų „Windows 10“ atnaujinimą: bus galima iš naujo įdiegti iš debesies

„Microsoft“ pristatė didžiausią šiais metais savo operacinės sistemos „Windows 10“ atnaujinimą. Gegužės atnaujinimas numeriu 2004 jau yra prieinamas visiems ir apima dešimtis naujovių, įskaitant pagreitintą paieškos algoritmą, vaizdo plokštės temperatūros stebėjimą užduočių tvarkytuvėje ir atnaujintas įprastas programas.

Anksčiau „Windows 10“, 2020 m. Gegužės 10 d. naujinimas buvo prieinamas tik OS beta programos dalyviams. Dabar visi vartotojai gali atsisiųsti naują versiją apsilankę „Atnaujinimas ir sauga“ – „Windows atnaujinimo“ nustatymų skiltyje ir patikrinę, ar atnaujinimą galima įdiegti. Verta paminėti, kad atnaujinimas bus platinamas bangomis, o jo prieinamumas priklauso nuo regiono.

Skirtingai nuo ankstesnių versijų, 2004 modifikacijoje įdiegtas pilnavertis „Linux“ branduolys, leidžiantis naudoti grafikos procesorių paleidžiant „Linux“ programas. Anot „Microsoft“ atstovų, dabar konsolių komandos bus vykdomos daug greičiau.

Kūrėjai taip pat pakeitė „Cortana“ balso padėjėjo sąsają, kuri gavo atskirą langą su galimybe judėti darbalaukyje. Be to, buvo atnaujintas virtualiojo asistento dialogo lango dizainas. Tarp kitų naujovių verta paminėti įprastų programų „Explorer“, „Notepad“, „Calculator“, „Task Manager“ ir kitų funkcijų atnaujinimus.

Be to, atnaujinta OS palaiko „DirectX 12 Ultimate“, pagerina spindulių sekimo palaikymą „DirectX Raytracing 1.1“, „DirectX Mesh Shader“ ir „WDDM 2.7“ („Windows Display Driver Model“), o tai leidžia efektyviau naudoti kelis monitorius. Galiausiai, įdiegę „Windows 10 2004“, vartotojai galės atkurti sistemos failus iš debesies naudodami „Cloud Recovery“ funkciją.

Visą naujos OS versijos pakeitimų sąrašą galite pamatyti oficialioje „Microsoft“ svetainėje.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau