„Microsoft“ išdalino 75 mln. JAV dolerių skaitmeninei atskirčiai mažinti – lėšų skirta ir Lietuvos NVO

„Microsoft“ organizacija „Microsoft Philanthropies“ paskelbė suteiksianti paramą daugiau nei šimtui ne pelno siekiančių organizacijų 55-iose pasaulio šalyse, įskaitant ir Lietuvoje įkurtą asociaciją „Langas į ateitį“. Ši parama – tai dalis pernai „Microsoft“ vadovo Satya Nadella anonsuotos 75 mln. JAV dolerių programos „Microsoft YouthSpark“, kuria siekiama gerinti kompiuterinio išsilavinimo prieinamumą visame pasaulyje.

Lietuvoje „Microsoft Philanthropies“ parama bus suteikta asociacijai „Langas į ateitį“ ir jos projektui „Nuo programavimo pagrindų – iki IT karjeros“. Šiuo projektu siekiama suteikti programavimo įgūdžių mokytojams, kurie juos perduotų moksleiviams, ypač gyvenantiems kaimo vietovėse ir merginoms. Organizacija paruoš „Kodu“ mokymo programą internete ir parengs 20 mokytojų tinklą, kurie skaitmeninių įgūdžių apmokys bent 1 tūkst. jaunuolių. Šalia to, parengtos IT pamokos bus prieinamos internete ir visam šalies jaunimui.

„Nuo 2008 m. vykdome „Microsoft“ finansuojamus projektus, kurie tiesiogiai prisideda prie „Langas į ateitį“ vykdomos misijos – Lietuvos gyventojų IT gebėjimų stiprinimo ir konkurencijos didinimo. Pastaraisiais metais „Microsoft“ parama projektams suteikia galimybę pasiekti ir suteikti žinių tiems, kam jos labiausiai aktualios – mokyklos bendruomenei ir darbo rinkai besiruošiančiam jaunimui“, – teigia asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Atrinktoms organizacijoms „Microsoft“ suteiks finansinę paramą, reikiamą turinį arba kitus išteklius, kurie padės vietos jaunimui ugdyti kompiuterinį mąstymą ir įgūdžius bei taip pasiruošti sėkmingai integracijai į šiandieninę technologijomis grįstą ekonomiką.

„Microsoft YouthSpark“ tinklapis
„Microsoft YouthSpark“ tinklapis

Kaip skelbia „Microsoft“, pasiekti jaunimą pasauliniu mastu ir sumažinti skaitmeninę atskirtį yra kompleksinis uždavinys – to negalėtų padaryti viena organizacija ar vienas sprendimas. Todėl korporacija pasirinko bendradarbiauti su vietinėmis ne pelno siekiančiomis organizacijoms, ir pakvietė jas kurti programas, kurios padidintų jaunimui galimybes išsiugdyti kompiuterinį raštingumą ir įgūdžius, kurie bus reikalingi kuriant savo asmeninės karjeros sėkmės istoriją ateityje. Ypatingą dėmesį programa skiria jaunimui, kuris gyvena nepriteklių patiriančiose bendruomenėse, merginoms, etninėms bei mišrių rasių grupėms.

„Visa „YouthSpark“ programa ir darbas su nevyriausybinėmis, ne pelno siekiančiomis organizacijomis yra būdas pasidalinti savo ištekliais ir sukaupta milžiniška technologine patirtimi su organizacijomis, kurios gali padaryti poveikį jaunimui mūsų visuomenėje“, – sakė „Microsoft Lietuva“ vadovas Ainis Kavaliauskas.

Daugiau informacijos apie „YouthSpark“ programą, jos įrankius ir išteklius, taip pat ir nemokamus internetinius mokamuosius filmukus bei kursus galima rasti http://YouthSparkHub.com bei http://Microsoft.com/imagine

Pranešimas žiniasklaidai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau