G. Gurevičiūtė ir G. Žilinskas: kaip padaryti tobulą nuotrauką „Instagram“ socialiniam tinklui išmaniuoju telefonu?

Šiandien fotografijos menui tapus prieinamam kone kiekvienam, o telefono kamerai kasdieniniame gyvenime vis dažniau keičiant profesionalų fotoaparatą, „Instagram“ tapo labiausiai vartotojų pamėgtu mobiliosios fotografijos socialiniu tinklu. TV laidų vedėja, viena populiariausių Lietuvos „Instagram’erių“ Gintarė Gurevičiūtė fotografijos dirbtuvėse pristatė sėkmės šiame socialiniame tinkle formulę ir dalijosi patarimais, kaip padaryti galybės pamėgtukų sulauksiančią nuotrauką. Mados fotografas Gediminas Žilinskas atsakė į klausimą, ar išmaniuoju telefonu jau galima pakeisti fotoaparatą, bei patarė, kaip maksimaliai išnaudoti išmaniojo telefono kamerą geriausiam kadrui. Atskleidžiant tobulos nuotraukos paslaptis, naudotas Lietuvoje pirmą kartą pristatytas „Huawei P9“ išmanusis telefonas su dviguba „Leica“ kamera.

G. Gurevičiūtė ir G. Žilinskas

„Instragram“ sėkmės formulės

„Iš pradžių galvojau, kad „Instagram“ yra programėlė nuotraukų filtrams, tik po metų sužinojau, kad tai – socialinis tinklas. Jau tuo metu turėjau 1000 sekėjų, o dabar – po kelerių metų – jų jau daugiau nei 45 tūkst. ir apie 80 proc. jų yra iš Lietuvos“, – sako Gintarė Gurevičiūtė ir dalinasi savo įžvalgomis bei socialinio tinklo tendencijomis.

1 sėkmės formulė: asmenukės. Pastebėjau, kad sekėjams labiausiai patinka asmenukės, todėl ir mano pačios profilyje jų yra apie 80 proc.
2 sėkmės formulės: filtrai. Žmonėms nelabai patinka filtrai, matyti, kad daugiausiai pamėgtukų sulaukia nuotraukos su grotelėmis „be filtro“ (#nofilter) ir „be makiažo“ (#nomakeup). Tačiau tendencijos taip pat rodo, kad populiariausi filtrai „Instagram“ tinkle yra yra „Ludwig“ ir „Clarendon“.
3 sėkmės formulė: laikas ir nuoseklumas. Laikas labai svarbus, keliant nuotraukas į šį socialinį tinklą. Geriausias laikas – nuo 8 val. ryto, kai visi vyksta į darbus, arba vakare tarp 20-22 val. po darbų, tai pat, žinoma, savaitgalio vakarai. Taip pat svarbu nuotraukas kelti nuosekliai ir reguliariai, kitu atveju nuotraukos net rodomos sekėjams rečiau.
4 sėkmės formulė: prasmė. Jei nuotrauka ne tik graži, bet perteikia ir žinutę, ji tikrai sulauks reakcijos, tačiau jei ta žinutė bus nenuoširdi, rezultatas gali būti priešingas. Aš asmeniškai dažnai naudoju sentencijas anglų kalba.
5 sėkmės formulė: tai, kas patinka visiems. Daugumai patinka gėlės, tad nuotraukos su gamtos elementais, pvz., žydinčiomis sakuromis, tikrai sulauks dėmesio. Taip pat visada populiarios nuotraukos su žinomais žmonėmis, nes jas pamėgs ir kiti sekėjai.

G. Gurevičiūtė

Pasak G. Gurevičiūtės, „Instagram“ tinkle labai svarbu momentiškumas. Nuotraukas dažnai reikia skelbti iškart, tad kartais prireikia net kelių kadrų, kad padarytum tobulą nuotrauką, tačiau šis iššūkis lengvai išsprendžiamas: „Su Lietuvoje ką tik pristatyto išmaniojo telefono grožio funkcija nuotraukos yra kur kas gražesnės – akys ryškios, oda lygi, nėra pajuodusių paakių, tad net nereikia atrinkinėti tobuliausios nuotraukos – jos visos tokios“, – patirtimi dalinasi G. Gurevičiūtė.

Profesionali kamera – ir telefone

Tuo tarpu profesionalus mados fotografas Gediminas Žilinskas mano, kad telefono kamera tampa itin svarbi šiuolaikiniame pasaulyje. „Naujajame „Huawei P9“ yra tokios funkcijos, kaip profesionaliame fotoaparate: diafragmos nustatymas, raw failai, išlaikymas, ISO, baltas balansas ir kt. Ir šios funkcijos pasiekiamos labai greitai, o tai „Instagram“ amžiuje yra labai svarbu. Kituose telefonuose norint naudotis šiomis funkcijomis, reikia parsisiųsti papildomas mokamas programėles. Manau, kad ateityje tokios galimybės bus diegiamos ir naudojamos kur kas dažniau, o telefonai su tokiomis profesionaliomis kameromis kasdienėje aplinkoje, fotografuojant internetiniams kanalams ar kelionėse šiandien jau tikrai gali pakeisti fotoaparatą, net ir profesionalų“, – teigia G. Žilinskas.

Pasauliniai fotografai, tokie kaip David Guttenfelder („National Geographic“), Reuben Krabbe ir kiti, pripažįsta „P9“ kameros stiprybę – ji leidžia valdyti nustatymus rankiniu būdu visai taip, kaip profesionalus fotoaparatas, yra tinkama fiksuoti judesį dėl 16 kadrų per sekundę greičio, o fotografuojant telefonu nereikia rūpintis, kad baterija greitai išsikraus, kaip dažnai pasitaiko kituose telefonuose.

„Huawei Hybrid Focus“ technologija suteikia galimybę fiksuoti nuotraukas greitai, tiksliai ir stabiliai – fotografijose galima pagauti važiuojančių automobilių šviesas, tekantį vandenį ar judančius gyvūnus. Kamerą galima sufokusuoti atsižvelgiant į tris kriterijus – lazerį, gylio apskaičiavimą ir kontrastą, ir automatiškai pasirinkti tą, kuris perteikia geriausią rezultatą esamoje aplinkoje. Dviguba kamera pilnai atskleidžia „Leica“ optinių lęšių galimybes, koncentruotas į tikslumą ir dėmesį detalėms, bei atitinka griežčiausius kokybės reikalavimus pramonėje. RGB kamera leidžia atskleisti spalvas, o vienspalvė kamera skirta tiksliai užfiksuoti nuotraukos detales. Su „P9“ fotografuoti galima ir esant prastam apšvietimui, nes dviguba kamera užtikrina papildomą šviesos šaltinį. Dar viena profesionalaus fotoaparato funkcija – diafragmos nustatymas, leidžiantis daryti išsiliejusio efekto nuotraukas, kai pagrindinis akcentas išlieka ryškus.

Pranešimas žiniasklaidai