„Microsoft“ AMD procesoriams išleido pataisytą atnaujinimą prieš pažeidžiamumus „Meltdown“ ir „Spectre“

Ko gero, nebūtų galima vadinti perdėtu pasakymo, kad informacijos apie šiuolaikinių procesorių pažeidžiamumų „Meltdown“ ir „Spectre“ atradimas bei viešas atskleidimas tapo tikra katastrofa. Blogai, kad tokio pobūdžio ataka yra iš esmės įmanoma, tačiau ir programinės įrangos pataisymai sukėlė nemažai nemalonių šalutinių poveikių. AMD vartotojai buvo vieni iš pirmųjų nukentėjusių nuo bandymų užtaisyti minėtas „skyles“ (kompiuteriai kartais tiesiog atsisakė užsikrauti), todėl „Microsoft“ nutraukė šių saugumo naujinių įdiegimą. Dabar atėjo laikas kitam bandymui.

„Microsoft“ išleido trečiąją per sausio mėnesį atnaujinimą „Windows 10 Fall Creators Update“ (versija 1709). Be kitų dalykų, jis pašalina sausio 3 d. AMD procesorių atnaujinime aptiktas problemas. Tuomet „Microsoft“ teigė dirbanti su AMD, kad išspręstų problemas ir bandys kuo greičiau išleisti atnaujinimus pažeidžiamiems kompiuteriams su AMD procesoriais, kurie bus prienami per „Windows Update“ ir WSUS.

Be saugumo patobulinimų AMD procesorių sistemų savininkams yra ir kitų pataisymų:

  • Spalvos buvo iškraipomos prie sistemos prijungus plačią spalvų gamą palaikančius monitorius;
  • Antrasis monitorius, prijungtas prie pasenusių AMD adapterių, mirksėjo išėjus iš miego režimo;
  • Pašalinta uždelsimas keičiant klaviatūros kalbas naudojant Alt + Shift;
  • Atkuriant vaizdo įrašą buvo problemų rodant tam tikras antraštes ir subtitrus;
  • „Microsoft Edge Allow Extension“ nustatymas neveikė atjungtu režimu;
  • Papildoma apsauga 32 bitų (x86) „Windows 10“ 1709 versijoms.

KB4058258 atnaujina „Windows“ 16299.214 versijos. Jį galima atsisiųsti ir įdiegti automatiškai, bet jei dėl kokių nors priežasčių to negalite padaryti, pataisą galite atsisiųsti rankiniu būdu. Ją rasete oficialioje svetainėje.

Dabar „Meltdown“ ir „Spectre“ skylių užtaisymo beliko sulaukti „Intel“ procesorių savininkams.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau