„Meizu Pro 6“ apžvalga: gražus išmanusis su nevykusiu procesoriumi

Daugelio išmaniųjų telefonų evoliucija yra labai nesunkiai prognozuojama. Beveik kiekvienas naujos kartos prietaisas gauna naujesnę techninę  įrangą, atitinkančią jo klasę. Pernai pristatytas „Meizu Pro 5“ praėjusiai metais buvo galingiausias „Android“ išmanusis telefonas, be to jis pasižymėjo priimtina kaina, geru garsu ausinėse ir pakankama autonomija. Šiemet daugelis to paties tikėjosi iš „Meizu Pro 6“, tačiau gamintojas netikėtai sumažino išmaniojo ekraną ir pasirinko egzotišką dešimties branduolių procesorių.

Specifikacijos

ProcesoriusMediatek Helio X25 10 branduolių ( 2 x 2.5 Ghz + 4 x 2.0 Ghz + 4 x 1.4 Ghz ), ARM Mali-T880 grafika
4G tinklasFDD-LTE 1800/2100/2600MHz
3G tinklasWCDMA 850/900/1900/2100MHz
2G tinklasGSM 850/900/1800/1900MHz
Disko talpa32 GB
Operatyvioji atmintis4 GB RAM
Atminties kortelėsNepalaiko
Ekrano dydis5.2 colių
ApsaugaCorning Gorilla Glass 4
Rezoliucija1080 x 1920 vaizdo taškų
RadijasNėra
Ekrano spalvos16m
Elektroninis kompasasYra
Fingerprint (pirštų antspaudų skeneris)Yra
Pagrindinė kamera21 milijonų vaizdo taškų, f/2.2
Priekinis fotoaparatas5  milijonai taškų, f/2.0
Blykstėten-LED
GPSGPS/A-GPS/GLONASS
Baterijos integracijaNekeičiama
Baterijos tipasLičio jonų baterija
Baterijos talpa (mAh)2560 mAh
TelevizijaNepalaiko
“Wi-Fi”Palaiko
“Bluetooth”Palaiko
KalbosLietuvių, anglų, rusų ir kitos.
SIM kortelės dydisDvi NanoSIM
Matmenys (mm)147.7 x 70.8 x 7.3 mm
Svoris (g)160
Operacinė sistemaAndroidOS 6.0 su „Flyme“ sąsaja
Kaina400 JAV dolerių

Išorė ir valdymas

„Meizu“ pakako „kapituliuoti“ ir padaryti matomus plastiko intarpus ir dizainas tapo gerokai patrauklesniu. Kai kam standartinės formos gali neįtikti, bet dabar išmaniojo korpusas iš tikrųjų atrodo ne pigiai, tačiau gamintojas sumažino ekrano įstrižainę nuo 5,7 colių iki 5,2. Paprastai tokie modeliai dabar vadinami mini, Lite ir panašiai, o ne Pro.

Meizu Pro 6

Suapvalintas korpusas atrodo gerai, nes visi kiti telefono elementai dera su juo ir tarpusavyje. Blykstės žiedas atrodo labai stilingai, fotoaparatas apjuostas tvarkinga juostele (o ne kyšo iš korpuso), o priekinė kamera ir jutikliai, kurių priekiniame skydelyje neįmanoma išvengti, išdėstyti simetriškai prie garsiakalbio – jie taip pat atrodo dizaino dalimi, o ne neišvengiamu blogiu.

Meizu Pro 6

Rėmeliai ekrano šonuose yra siauri, todėl išmanusis telefonas yra gana kompaktiškas tarp konkurentų su panašia įstrižaine. Mygtukas ekrano apačioje vaizdo taip pat negadina. Jame integruotas gana geras pirštų atspaudų skaitytuvas, nors ir ne pats greičiausias. Aukso spalvos „Meizu Pro 6“  (dar yra baltos, juodos, raudonos ir rožinės spalvos modeliai) iš tikrųjų traukia akį ir neatrodo banaliai. Nuliūdinti gali atminties kortelės lizdo nebuvimas – neaišku kodėl kinai atsisakė kombinuotos SIM jungties, nors „Meizu Pro 5“ tokia buvo.

Pristatytos rožinės ir raudonos spalvos „Meizu Pro 6“ versijos

Ekranas ir garsas

„Meizu“ pasirinko ekonomišką Full HD ekrano variantą, kuris plika akimi sunkiai atskiriamas nuo Quad HD, tačiau ne itin tinka virtualiosios realybės akiniams. AMOLED matrica sunaudoja gerokai mažiau energijos už IPS, daugiausia dėl to, kad neeikvoja jos juodos spalvos atkūrimui. Maksimalus ekrano ryškumo lygis (standartini režimas) yra 320 cd/m2, spalvų gama (sRGB) – 100%, DeltaE – 2,3, Gama – 2,5, o spalvų temperatūra siekia 7500K.

Pagal nutylėjimą spalvos nustatytos pernelyg sodriai, o spalvų temperatūra „šaltoka“, tačiau visa tai nesunkiai galima sureguliuoti nustatymuose. Be to ekranas reaguoja į paspaudimo jėgą, todėl sistema gali atidaryti kontekstinį meniu, tiesiog paspaudus jį šiek tiek stipriai nei įprastai. Tiesa, ši funkcija kol kas ne itin naudinga, nes standartinis „Android“ kol kas šio technologijos neturi, todėl ji neveiks vartotojo įdiegtose programose.

Meizu Pro 6

„Meizu Pro 6“ garsiakalbis skamba garsiai ir aiškiai, be parazitinių atspalvių, o tai metaliniuose telefonuose gana retas reiškinys. Už garsą ausinėse yra atsakingas „Cirrus Logic CS43L36“ lustas. Ausinėse negirdėti jokio parazitinio triukšmo, garsas vidutiniškai aiškus ir ne persotintas žemais dažniais.

Techninė įranga

Procesorius yra didžiausias „Meizu Pro 6“ trūkumas. „Meizu“ nuolat bendradarbiavo su „Samsung“ ir už tai gaudavo pastarųjų gaudavo geriausius Korėjiečių lustus „Exynos“, kurie naudojami ir „Galaxy S“ serijoje. „Samsung“ savo flagmanams „geležies“ negaili, todėl ir „Meizu“ išmanieji buvo galingi, o 2015 metais kinų flagmanas sparta netgi pranoko netgi „Galaxy S6“ su tokiu pat procesoriumi.

Praėjus metams Korėjiečiai tapo sunkiau sukalbami ir naujausio procesoriaus nesutiko parduoti. „Meizu“ tuo metu jau ruošė „Pro 6“ gamybai, todėl pasirinko galingiausią „MediaTek“ lustą – dešimties branduolių „Helio X25“. Rezultatas nenudžiugino, nes luste yra tik du dalingi branduoliai „Cortex-A72“, tačiau ir jie savo sparta nusileidžia naujiems „Exynos“ ir „Qualcomm“ analogams.  Be to „Helio X25“ gaminamas naudojant ne naujausią technologinį procesą. Lustas pastebimai kaista esant didelei apkrovai ir tuo metu krenta jo darbo sparta. Leidus pilnai atvėsti, išmanusis „Antutu“ teste surinko 101 720 taškus, tačiau perkaitęs gauna apie 60 000 įvertinimą, t.y. 2015 metų šešių branduolių lustų lygis.

Tai lėmė, kad perkaitęs naujasis „Meizu“ flagmanas sparta nusileidžia savo pirmtakui, tačiau naudodami išmanųjį įprastai vargu ar tai pastebėsite.

Programinė įranga

„Flyme“ sąsaja vertinam nevienareikšmiškai. Ji gali nervinti netikslia „Google“ paslaugų integracija, nepilnu vertimu. „Meizu“ taip pat neskuba įdiegti naujausios „Android“ versijos, nes visada pirmiausia nori užbaigti savo sąsajos versiją. Iš naujovių galima iššokančius pranešimų ir praleistų skambučių langus – atsakyti į SMS ir skambučius tapo patogiau.

flyme

Kameros

„Meizu Pro 6“ nuotraukų kokybe šiek tiek atsilieka nuo šioje srityje geriausių išmaniųjų – „Samsung Galaxy S7“, „Huawei P9“ arba „LG G5 SE“, tačiau tarp savo kainos lygio konkurentų atrodo neblogai. Pagrindinė kamera gavo net 21 megapikselį ir „Sony IMX230“ jutiklį, kuris optimizuotas geriau nei pačių japonų išmaniuosiuose. Tiesa, „Meizu“ kameros programinė įranga daugiau trukdo, nei padeda fotografuoti.

Dieną išmanusis telefonas greitai sufokusuoja ir daro aiškias nuotraukas su teisingu spalvų atkūrimu – žymiai geriau nei „Meizu Pro 5“. Tačiau failų išsaugojimo greitis nėra rekordinis, o dirbtinėje šviesoje pasireiškia triukšmų slopintuvas. Naktį džiugina darbas blykstės, kuri tikrai galinga, tačiau išraiškingoms nuotraukoms teks rankiniu būdu sureguliuoti parametrus, nes automatinis režimas palieka daug skaitmeninio triukšmo ir blyškių spalvų.

Su vaizdo įrašymu „Meizu Pro 6“ susitvarko vidutiniškai – detalizacija ir kameros veikimas patenkinamas. Tačiau optinės stabilizacijos nėra, kaip ir padidintų pikselių, todėl įrašas dažnai gaunasi „šokinėjantis“, o išsisukti su „veiksmo“ 60 fps režimu su 1080p raiška nepavyks, kadangi jo paprasčiausiai nėra.

Autonomija

„Meizu Pro 6“ autonomija įspūdžio nepadarė. Žinoma, iš 2560 mAh baterijos tikėtis stebuklų būtų naivu, bet apkrautas dešimties branduolių procesorius akumuliatoriaus energiją sunaudoja nepadoriai greitai, o korpusas tuo metu pernelyg kaista. Vieno baterijos įkrovimo pakanka 9 val. žiūrint video, 3 val. ir 40 min. žaidžiant arba 12 val. ir 30 min. skaitant. Naudojant saikingai išmanusis „išgyvens“ visą dieną, tačiau didesnė procesoriau apkrova telefoną „pribaigs“ dar iki pietų.

Išvados

Pristatydamas „Meizu Pro 6“ gamintojas dalį savo gerbėjų nuvylė, ypač tų, kuriems svarbiausia geri sintetinių testų rezultatai už salyginai nedidelę kainą. Reikia sutikti, kad išmanusis turi flagmanams nebūdingų trūkumų, tačiau aplamai jis tapo geresnis už pirmtaką: patrauklesnė išorė, geresnis garsas ir kamera.

Atidžiau panagrinėjus išmanusis neatrodo „Pro 5“ evoliucija. Naujas modelis kažkodėl prarado NFC ir atminties kortelių lizdą, o ekrano įstrižainė buvo sumažinta. Tai labiau panašu į supaprastintą flagmano versiją. Tačiau net tokiam statusui jis turi keletą trūkumų – mažą autonomiją ir kaistantį procesorių.

Privalumai:

  • Ryškus, aukštos kokybės ekranas su 3D Touch
  • Puiki garso kokybė ausinėse
  • Priimtina kaina
  • Prabangus dizainas, brangios korpuso medžiagos

Trūkumai:

  • Nestabilus procesorius
  • Nuolatinis perkaitimas ir mažėjantis našumas
  • Nėra microSD kortelės lizdo ir NFC