„Maxima“ įrengs saulės jėgaines
Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, siekdamas mažinti veiklos sąnaudas bei poveikį aplinkai, didina investicijų į tvarią energetiką apimtis. Šiemet prekybos tinklas be finansinės paramos ir skatinimo investuoja į saulės jėgainių įrengimą ant dalies parduotuvių stogų.
„Investuodami į atsinaujinančius energijos sprendimus, įgyjame dar daugiau galimybių mažinti tiek veiklos sąnaudas, tiek poveikį aplinkai, o sutaupytas lėšas – skirti naujiems sprendimams, kuriantiems didesnę vertę mūsų klientams. Pirmąją saulės jėgainę planuojame įrengti ant Vilniaus Žvirkos g. įsikūrusios „XX“ formato parduotuvės stogo“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.
Anot jos, iki šio pavasario ant „Maximos“ parduotuvės stogo planuojama įrengti 123 kW galios saulės jėgainę, kurią sudarys 440 moduliai. Jėgainė turėtų padengti apie 1120 kvadratinių metrų plotą. Skaičiuojama, kad per metus ji pagamins apie 110 tūkst. kWh elektros energijos arba apie 20 proc. parduotuvėje sunaudojamo energijos kiekio. Saulės jėgainės dėka šios „Maximos“ parduotuvės CO2 emisijos sumažės beveik 54 tonomis per metus.
Visą saulės jėgainės pagaminta energija bus panaudota parduotuvės reikmėms. Jėgainė leis ne tik pasigaminti žalios energijos, bet taip pat optimizuos elektros vartojimą – energija bus gaminama tada, kai jos daugiausiai reikia parduotuvei, tai yra vasaros metu, kai parduotuvėje veikia oro kondicionavimo sistemos ir elektra būna pati brangiausia.
„Šiuo metu atliekame ir kitų pastatų ekspertizes, planuodami tolimesnę atsinaujinančių energijos šaltinių plėtrą. Be to, savo parduotuvėse ir toliau nuosekliai diegsime kompleksinius energetinį efektyvumą didinančius sprendimus, kurie leidžia mažinti veiklos sąnaudas“, – teigia K. Meidė.
Šiandien kas penktoje „Maximos“ parduotuvėje įdiegti energijos išteklius taupantys sprendimai, o kasmet vis daugiau investicijų tenka energetiškai efektyvioms šildymo, vėdinimo ir vėsinimo sistemoms, įskaitant energiją taupančius kondensacinius katilus bei šilumos siurblius. Taip pat atnaujinamos šaldymo sistemos leidžia ne tik gerokai mažiau suvartoti elektros energijos, bet ir padeda atgauti šilumos energiją, kuri panaudojama parduotuvių patalpų šildymui bei karšto vandens ruošimui.