Logitech įsigijo SAITEK, siekdama stiprinti savo pozicijas VR rinkoje

„Logitech“ paskelbė už 13 mln. dolerių iš įmonės „Mad Catz“ nupirkusi prekinį ženklą „Saitek“, kuriuo  daugiausiai žymimi orlaivių ir kosminių simuliatorių žaidimų valdikliai. Pirkinys sustiprins „Logitech“ pozicijas srityje valdiklių, optimizuotų tam tikriems žaidimų žanrams, o ateityje bendrovei padės gaminti produktus spračiai augančiai virtualios realybės rinkai.

saitek

„Saitek“ buvo įkurta 1979 metais kaip elektroninių šachmatų žaidimų gamintoja, bet 1990-aisiais bendrovė pradėjo verstis iš kompiuterių periferijos, sutelkiant pastangas į automobilių ir lėktuvų imitatorių valdiklius. Laikui bėgant įmonė išleido savo klaviatūras, peles ir net audio įrangą kompiuteriams, tačiau išlaikė ir savo pagrindinę specializaciją.

„Mad Catz“ įsigijo „Saitek“ 2007 metais už 30 mln, dolerių ir žymiai išplėtė šio ženklo produktų asortimentą. Tarp kitų gaminių buvo išleista pelė R.A.T. ir klaviatūra S.T.R.I.K.E. Be to „Mad Catz“ toliau plėtojo „Saitek“ periferiją, skirtą žaidimų simuliatoriams. Pastaraisiais metais buvo išleistas specialus valdiklis žaidimui „Farm Simulator“ ir netgi pasirašyta sutartis su „Cloud Imperium Games“ dėl licencijuotų „Star Citizen“ valdiklių sukūrimo.

Mad Catz Pelė R.A.T. 9

„Logitech“ įsigijo tik „Saitek“ prekinį ženklą ir visas teises simuliatorių valdiklių srityje, paliekant klaviatūras ir peles „Mad Catz“ nuosavybe. Tai gana racionalu, nes „Logitech“ turi savo žaidimų klaviatūrų ir pelių, o kreiptukai, pedalai ir kita specifinė periferija papildys gaminamus lenktynių žaidimų vairus ir leis patekti į naujas rinkas. Nors paklausa šiame sektoriuje yra gana maža, tačiau vartotojai pasižymi didelius lojalumu.

„Logitech“ jau žino, kuria kryptimi plėtos „Saitek“ produktų seriją. Nors išsami informacija nebuvo atskleista, tačiau buvo užsiminta apie sparčiai populiarėjančių VR šalmų rinką.