GoPro pristatė veiksmo kameras „Hero5“ ir savo pirmąjį droną „Karma“

Šiomis dienomis visos foto ir video technikos naujienos yra demonstruojamos Kelne, kur vyksta tarptautinė paroda „Photokina 2016“, tačiau „GoPro“ surengė savo spaudos konferenciją labiau jos produktų dvasią atitinkančioje aplinkoje – Squaw Valley esančioje turizmo bazėje. Toje vietoje, kur 1960 m. įvyko Žiemos olimpinės žaidynės, o dabar įsikūręs slidinėjimo kurortas, „GoPro“ pristatė dvi „Hero“ serijos veiksmo kameras ir savo pirmąjį droną „Karma“.

„GoPro Hero5 Black“  ir „Hero5 Session“

Pradėkime nuo naujos serijos flagmano „Hero5 Black“, kuri kainuos 400 $. Ji įrašo vaizdo įrašą 4K formatu su 30 kadrų per sekundę dažniu ir gali užfiksuoti 12 megapikselių rezoliucijos statiškus vaizdus. Tarp palaikomų formatų yra netgi RAW. Apsauga nuo vandens leidžia „Hero5 Black“ panerti į 10 metrų gylį be specialaus vandeniui atsparaus dėklo, o įmontuotas GPS imtuvas užtikrina jo orientaciją erdvėje. Tarp kitų funkcijų pažymėsime valdymą naudojant balso komandas septyniomis skirtingomis kalbomis (jų skaičių ateityje planuojama didinti) ir elektroninę stabilizavimo sistemą.

GoPro Hero5 Blackgopro-hero5-black-frontgopro-hero5-black-virsus

„GoPro Hero5 Session“, kaip ir „Hero5 Black“, palaiko 4K filmavimą 30 kadrų per sekundę dažniu, atpažįsta balso komandas ir nebijo vandens. Tačiau nuo pažangesnio modelio skiriasi iki 10 megapikselių sumažinta nuotraukų raiška ir nesugebėjimu išsaugoti jų RAW formatu, be to neturi ekrano ir GPS moduli. Tačiau jo kaina mažesnė – 300 dolerių.

GoPro Hero5 Session
GoPro Hero5 Session

gopro-hero5-session-hand

GoPro Plus

Naujoms veiksmo kameroms specialiai buvo sukurta paslauga „GoPro Plus“, kuri siūlo nuotraukas ir vaizdo įrašus iš kamerų automatiškai perkelti į debesų saugyklą, su vėlesne galimybe juos peržiūrėti ir redaguoti mobiliųjų įrenginių arba stalinių kompiuterių pagalba. Už talpyklą teks mokėti 5 dolerius per mėnesį, už kuriuos vartotojas į nuotolinį serverį gali patalpinti iki 35 valandų video ir daugiau nei 62 500 nuotraukų. Vaizdo įrašo kokybė negali būti didesnė nei 1080p, o nuotraukų raiška neturėtų viršyti 12 megapikselių. Paslauga suteikia prieigą prie nemokamos muzikos kolekcijos, kuri gali būti naudojama kaip įrašų garso takelis. Taip pat siūloma 20% nuolaida „GoPro“ aksesuarams. Jungtinėse Amerikos Valstijose „GoPro Plus“ bus oficialiai paleista pirmą „Hero5“ pardavimų dieną, t.y. spalio 2 d., o kituose regionuose juo pasinaudoti bus galima nuo 2017 sausio.

GoPro Karma

Pirmasis gamintojo dronas „GoPro Karma“ turi sulankstomą konstrukciją, todėl nenaudojamas užima mažai vietos ir telpa mažame dėkle. Jo komplekte yra nuotolinio valdymo pultas, išvaizda labai primenantis nešiojamą žaidimų konsolę. Funkcinių elementų čia nedaug – du kreiptukai skrydžio kontrolei ir trys mygtukai, įskaitant nuotolinio valdymo pulto įjungimo/išjungimo ir drono sugražinimo į išvykimo tašką komandos mygtukus. Kiti nustatymai atliekami naudojant 5 colių jutiklinį ekraną su 720p raiška. Į nuotolinį pultelį Įmontuota baterija leidžia jam veikti iki 4 valandų.

GoPro Karma gopro-karma

Didžiausias drono greitis yra 15 m/s (54 km/h), skrydžio diapazonas lygus 1 km, o maksimalus pakilimo aukštis siekia 4,5 km. Pilnai įkrauto 5100 mAh talpos akumuliatoriaus užtenka maždaug 20 minučių skrydžiui.

„GoPro Karma“ gali dirbti su kameromis „Hero5 Black“, „Hero5 Session“ ir „Hero4 Black/Silver“. Perkant atskirai nepilotuojama skraidyklė kainuos 800 dolerių, kartu su „Hero5 Black“ – 1100 $, o už komplektą su „Hero5 Session“ prašys apie tūkstantį dolerių. Naujienos pardavimus planuojama pradėti spalio 23 d.