Lietuvos startuoliams – daugiau nei 100 tūkst. eurų parama iš „Microsoft“

Lietuva pateko tarp 47 šalių, kurių startuoliams „Microsoft“ dovanos „Azure“ debesų kompiuterijos paslaugų už 120 tūkst. JAV dolerių (apie 107 tūkst. eurų) metams. Programos partneriu šalyje buvo pasirinktas vietos rizikos kapitalo fondas, verslo akceleratorius „Nextury Ventures“.

„Kiekvienas startuolis yra unikalus. Nesvarbu, kurioje šalyje jis veikia, kokia platformai kuria ar kokius įrankius naudoja, mūsų, kaip „Microsoft“, tikslas paprastas – siekiame padėti ankstyvos stadijos bendrovėms savo idėjas paversti sprendimais ir paslaugomis kuo greičiau ir paprasčiau“, – sako Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.

Nuo liepos mėnesio „Microsoft“ atnaujina „BizSpark Plus“ programą ir kiekvienas sąlygas atitinkantis startuolis galės nemokamai gauti debesų kompiuterijos platformos „Azure“ paslaugų už 120 tūkst. JAV dolerių metams. Prie šio projekto prisideda daugiau nei 150 startuolių akceleratorių ir inkubatorių 47 šalyse. Tarp tokių žinomų partnerių, kaip „Techstars“, „Seedcamp“, pateko ir Lietuvos „Nextury Ventures“, kuris ir vertins, ar startuoliai atitinka reikalavimus gauti paramai.

„Džiugiu, kad Lietuvos startuolių judėjimas buvo pastebėtas pasaulyje lyderiaujančios „Microsoft“ korporacijos. Norint, kad jaunas verslas taptų sėkmingu, neužtenka tik suburti komandą su gera idėja. Labai svarbu turėti įrankius, kurie padeda idėją paversti veikiančiu produktu. Dabar su „Microsoft“ pagalba Lietuvos startuoliai turės galimybę naudotis geriausiai įrankiais nemokamai ir taip greičiau sukurti globalius verslus“, – teigia Mindaugas Glodas, „Nextury Ventures“ generalinis direktorius.

„BizSpark“ programoje šiuo metu dalyvauja per 100 tūkst. startuolių 165 pasaulio šalyse. Kaip pastebi K. Kaikaris, „Azure“ platforma itin mėgstama startuolių: „Daugiau nei 40 proc. „Azure“ pajamų šiuo metu gaunama iš startuolių ir nepriklausomų programinės įrangos gamintojų. Jie vertina tai, kad ši platforma šiai dienai, palyginti su kitais viešo debesies tiekėjais, turi didžiausią pasirinkimą palaikomų operacinių sistemų, programavimo kalbų, įrankių, duomenų bazių bei įrenginių.“