AMD pristatė vaizdo plokštę “Radeon R9 Fury X”

AMD šiandien pristatė naujos kartos vaizdo plokščių liniją, kuri naudoja grafikos procesorių „AMD Fiji“ ir kelių sluoksnių atmintį HBM. Su šiais sprendimais gamintojas ketina rimtai pastumti pagrindinį konkurentą aukščiausios klasės vaizdo plokščių segmente.

Naujas vieno lusto flagmanas buvo pavadintas „AMD Radeon R9 Fury X“. Vaizdo plokštė gavo „AMD Fiji“ lustą su patobulinta architektūra, kuri apima 4096 skaičiavimo blokus, 64 rasterizatorius ir 256 tekstūrinius modulius.

AMD Radeon R9 Fury X

Procesorius yra sukurtas naudojant 28 nm technologiją, apima 8,9 mlrd. tranzistorius ir turi labai aukštą skaičiavimo našumą – 8,6 Tflops. Tai yra apie 53% daugiau nei „Radeon R9 290X“. Vaizdo plokštė turės 4 GB atminties. Naujienų gamybai AMD pirmą panaudojo HBM lustus su daugiasluoksniu išdėstymu. Maksimali vienos pirmosios kartos HBM atminties mikroschemos talpa yra 1GB, todėl bendra „Radeon R9 Fury X“ atminties talpa yra “tik” 4 GB.

AMD_Radeon_R9_Fury_X_performance-671x350

HBM atmintis turi keletą privalumų lyginant su GDDR5, kuri dabar plačiai naudojama vaizdo plokštėse. Pirmiausia, tai didelis pralaidumas. Dėl HBM architektūros ir „Radeon R9 Fury X“ atminties posistemės  magistralės ypatumų, pralaidumas tarp vietinės atminties ir GPU yra 4096 bitai. Todėl, nepaisant to, kad HBM veiksmingas darbinis dažnis yra 1 GHz, bendras atminties pralaidumas – 512 GB/s. Prisiminsime, kad „Radeon R9 290X“ jis yra 320 GB/s.

AMD-Radeon-R9-Fury-X-specifications

Nedideli (5×7 mm) HBM lustai lituojami ant tos pačios, 55 × 55 mm dydžio plokštumos su grafikos procesoriumi. Dėl to žymiai sumažėja GPU ir atminties lustų užimama erdvė. Tai gamintojams leidžia kurti galingas, bet kompaktiškas vaizdo plokštes.

Be to, HBM iš esmės pagerina atminties posistemės energijos vartojimo efektyvumą. Pasak AMD, šio tipo atmintis našumui vatui sunaudojama 3 kartus mažiau energijos nei GDDR5.

„Radeon R9 Fury X“ gavo visiškai naują išvaizdą. Vaizdo plokštė naudoja skystą aušinimo sistemą su išoriniu radiatoriumi, kurį vėsina 120 mm ventiliatorius. Flagmanas turi 275 vatų TDP, todėl veiksmingas šilumos šalinimas iš GPU yra labai pageidautinas. Apskritai, gaminys yra pakankamai mažas, o radiatoriaus tvirtinimas ant galinės korpuso sienelės vargu ar sukels nepatogumų.

Papildomam maitinimui yra numatyta aštuonių kontaktų jungtis. Pora tokių jungčių leis atvesti iki 300 vatų iš maitinimo bloko, dar 75 W užtikrina PCI Express jungtis, todėl tie, kurie mėgsta eksperimentuoti su spartinimu, turės rezervą.

Kita įdomi vaizdo plokštės savybė yra LED indikatorių linija, kuri realiu laiku parodo GPU apkrovos lygį. Monitorių prijungimui plokštė turi 4 vaizdo išvestis – HDMI ir tris pilno dydžio DisplayPort.

„Radeon R9 Fury X“ bus galima įsigyti nuo birželio 24 dienos. Rekomenduojama kaina Jungtinėse valstijose – 649 $. Informacijos apie faktinį naujienos našumą dar nėra, bet, matyt, šis modelis konkuruos su „GeForce GTX TITAN X“ ir „GeForce GTX 980 Ti“.

Vaizdo plokštė pristatoma kaip galingas sprendimas reikliausiems žaidimų mėgėjams. AMD akcentuoja naujienos našumą 4K režime. Tiems, kurie dar neturi Ultra HD raiškos monitorių, gamintojas siūlo naudoti „AMD Virtual Super Resolution“ technologiją. Šiuo režimu 4К vaizdas bus pritaikomas prie vartotojo ekrano skiriamosios gebos ir tai suteiks aukštesnės kokybės vaizdą.

Ypatingas dėmesys skiriamas virtualios realybės žaidimų palaikymui. Naudojant VR reikalavimai grafikai labai padidėja, todėl naudojant senus sprendimus sunku pasiekti tinkamą komforto lygį.

AMD netrukus pasiūlys visą vaizdo plokščių su grafikos procesoriumi „Fiji“ šeimą. Modelis „Radeon R9 Fury“ bus parduodamas nuo liepos 14 d. „Lengvesnė“ flagmano versija su oro aušinimo sistema bus siūloma už 549 $ kainą.

AMD taip pat žada trečiąjį šių metų ketvirtį pristatyti kompaktišką vaizdo plokštės su „Fiji“ versiją – „Radeon R9 Nano“. Be to, rudenį pamatysime flagmaną su dviem GPU – „Radeon R9 Fury X2“, kuris, pasak gamintojo, bus greičiausia vaizdo plokštė pasaulyje.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau