„Lenovo Sisley S90” apžvalga: „Apple iPhone 6“ už 140 $?

„Lenovo“ šiuo metu patenka į stambiausių išmaniųjų telefonų gamintojų penketuką, bet ne kiekvienas jų aparatas sujaudina pasaulį. Tačiau, mūsų šiandienos herojaus anonsas buvo jei ne sensacija, tai bent jau labai svarbus įvykis. „Lenovo Sisley S90” aptarinėjo visame pasaulyje dėl jo akivaizdaus panašumo į „Apple iPhone 6“. Kita vertus, tai tikrai dėmesio vertas aparatas, o panašumą galima laikyti atsitiktiniu, tiesiog taip nutiko…

Lenovo Sisley S90
„Apple iPhone 6“ vs “Lenovo Sisley S90”

Išmanusis telefonas “Lenovo Sisley S90” turi kelias versijas: su 32 GB (arba 16 GB) vidinės atminties ir 2 GB RAM (modelis S90-A) ir su 16 GB vidinės atminties 1 GB RAM (modelis “S90-U”). Pas mus pateko „S90-U“, kuris yra skirtas Kinijos rinkai, todėl pardavėjas įrašė neoficialią „Android 4.4“ operacinę sistemą, kurią mes perrašėme į „Android 5.0.2” su “VibeUI 2.5“ sąsaja. Pastarojoje nėra lietuvių kalbos, bet sistema veikia gerokai greičiau, nes „Lollipop“ palaiko 64 bitų instrukcijas ir turi nemažai pranašumų, lyginant su jos pirmtake. Jei norite gauti oficialius gamintojo atnaujinimus ir lietuvių kalbą, jums reikėtų įsigyti pasaulinei rinkai skirtą „S90-A“ versiją, kuri kainuoja apie 250 JAV dolerių („S90-U“ – apie 140 $).

Techniniai „Lenovo S90-U“ duomenys:

 • Ekranas: 5 coliai, HD 1280×720, SuperAMOLED, 294 ppi
 • Procesorius: keturių branduolių „Qualcomm Snapdragon MSM8916“, 1,2 GHz
 • Grafikos spartintuvas: „Adreno 306“, 450 MHz
 • Operacinė sistema: Android 4.4 KitKat
 • RAM: 1 GB
 • Vidinė atmintis: 16 GB
 • Atminties kortelių palaikymas: Nėra
 • Ryšiai: GSM: 850/900/1800/1900 MHz, UMTS: 900/1700/1900/2100 MHz, LTE: 1, 3, 7, 20, FM radijas
 • SIM: DualSIM (MICROSIM x2)
 • Belaidės sąsajos: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC
 • Navigacija: GPS
 • Fotoaparatai: galinis – 13 megapikselių „PureCel“ (automatinis fokusavimas, blykstė), priekinis – 8 megapikselių BSI (fiksuotas fokusavimas, blykstė)
 • Jutikliai: akselerometras, artumo jutiklis, šviesos jutiklis
 • Baterija: Li-Ion 2300 mAh, nenuimama
 • Matmenys: 146×71,7×6,9 mm
 • Svoris: 129 gramai

Įpakavimas ir komplektacija

„Lenovo S90“ yra supakuotas į kompaktišką kartoninę dėžutę. Jos priekinė dalis balta, galinė – ryškiai raudonos spalvos. Dėžutėje be išmaniojo telefono yra pakrovėjas, mikro-USB kabelis 5krovimui ir sinchronizavimui, laidinės ausinės, garantinis talonas, vartotojo vadovas ir „sąvaržėlė“ SIM kortelių dėklo atidarymui.

komplektas

Išorė

„Lenovo S90“ panašumas į „iPhone 6“ slypi panašiose korpuso medžiagose, taip pat kai kuriuose dizaino elementuose. Abiejų prietaisų šonai yra beveik vienodai suapvalinti, o varžtuose puikuojasi žvaigždės formos įpjovos. Aliuminio galinis dangtelis apačioje yra padalintas radijo signalui laidžios medžiagos juostele. Viršutinėje dalyje yra nedidelė, bet pakankamai pastebima plastikinė detalė, kurios spalva skiriasi nuo korpuso. „Lenovo S90“ kamera ne tik neišsikiša virš galinio dangtelio plokštumos, kuo negali pasigirti „Apple“ flagmanas, bet netgi yra šiek tiek giliau tam, kad apsaugotų ją nuo pažeidimų.

Lenovo S90
Lenovo S90

Didžiąją dalį priekinės pusės – beveik 66 proc. užima penkių colių ekranas. Viršuje, šalia garsiakalbio įsikūrusi LED blykstė ir priekinė kamera, šalia kurios yra šviesos jutiklis.

Lenovo S90
Lenovo S90

Apačioje patalpinti jutikliniai mygtukai “Meniu”, “Pradžia” ir “Atgal”. Kairėje pusėje yra dvigubas microSIM kortelių lizdas, dešinėje – garso ir įjungimo mygtukai. Viršutinėje dalyje yra 3,5 mm. garso išvestis ausinėms, apačioje – micro-USB jungtis centre ir garsiakalbių groteles abiejose jos pusėse. Galinėje telefono pusėje rasite gamintojo logotipą, pagrindinę kamerą ir blykstę.

Lenovo-Sisley-S90-u

Surinkimo kokybė labai gera, iki tobulybės trūksta tik, kad neklibėtų SIM lizdo dangtelis.

Ergonomika

„Lenovo S90“ matmenis diktuoja ekrano įstrižainė. Prietaisas rankoje guli patogiai, tačiau, daugeliu kai kurias atvejais, jį valdyti viena ranka įmanoma tik su perėmimais. Mygtukų išdėstymas bus patogus tiek kairiarankiams, tiek dešiniarankiams.

Ekranas

„Lenovo S90“ ekranas yra penkių colių ir turi 1280 720 pikselių HD raišką. Taškų tankis – 293 ppi. Tokios skiriamosios gebos pilnai pakanka – atskirų taškų nesimato, vaizdas ir spalvų perėjimai atrodo vientisi. Naudojama „Samsung“ pagaminta „SuperAMOLED“ matrica, kurios spalvos labai sodrios ir tai gali nepatikti natūralaus vaizdo mėgėjams, o galimybės jas pakoreguoti nėra. Juoda spalva atrodo idealiai. Spalvos neiškraipoma žiūrint iš skirtingų kampų, tačiau bendras kontrasto ir vaizdo šviesumo kritimas pastebimas žiūrint mažesniu kampu.

Lenovo-Sisley-S90

Automatinis ryškumo reguliavimas veikia be pastebimų trūkčiojimų ir tinkamai reaguoja į apšvietimą. Artumo jutiklis taip pat veikia gerai. Ekraną dengia „Gorilla Glass“ apsauginis stiklas, kuris labai greitai susitepa, nes neturi oleofobinės dangos.

Įranga

„Lenovo S90“ naudoja procesorių „Qualcomm Snapdragon 410 MSM8916“ su keturiais 1,2 GHz branduoliais ir „Adreno 306“ grafika. Tai pakankami nauja, bet ne greičiausia SoC, tačiau jos turėtų pakakti tam, kad užtikrinti sklandų išmaniojo telefono sąsajos ir daugelio programų veikimą.

info
“Android 4.4.4” ir “Android 5.0.2”

Operatyviosios atminties talpa yra 1 GB. Maždaug pusę jos lieka laisvos, o ji dirba ji priimtinu greičiu. Remiantis iš bandymų gautais duomenimis galima teigti, kad aparatūros konfigūracija gali suteikti reikiamą našumą daugeliui programų, tačiau galios gali nepakakti sklandžiam darbui daug resursų reikalaujančiose programose ir žaidimuose. Testų metu telefonas nestrigo ir nemetė klaidų, o korpuso temperatūra pakilo nežymiai ir išliko priimtiname lygyje.

Programinė įranga

„Lenovo S90“ naudoja operacinę sistemą „Android 4.4.4“ su firmine vartotojo sąsaja „Vibe UI 2.0“. Užsklandos ekranas ir darbalaukis yra informatyvūs bei turi unikalių priedų. Viršutinė būsenos juosta, be kitų dalykų rodo ir interneto ryšio spartą. Visas programų piktogramas galima sudėlioti į atskirus aplankus.

Personalizuoti galima beveik viską – išvaizdos ir funkcionalumo keitimo galimybių yra pakankamai. Darbalaukio foną galima pakeisti vienu perbraukimu nuo ekrano viršutinio kampo. Skambučių, pranešimų meniu ir klaviatūra niekuo ypatingu neišsiskiria, tik malonu, kad yra galimybė įrašyti pokalbį vieno mygtuko paspaudimu. Galima nustatyti aparato automatinio išsijungimo ir įsijungimo laiką.

"Vibe 2.0" vs "Vibe 2.5"
“Vibe 2.0” vs “Vibe 2.5”

Išmanusis telefonas prie tinklo gali prisijungti naudodamas Wi-Fi, Bluetooth ir USB. Yra keletas energijos taupymo variantų, įskaitant „avarinį režimą, kuris palieka tik pagrindines telefono funkcijas. Sąsaja yra patogi, gerai atrodo, gana stabili, tik kartais, po automatinio įsijungimo, piktogramos persikelia į kitas vietas. Ši klaida pasireiškė abiejose mūsų išbandytose neoficialiose OS versijose, tačiau po poros savaičių šis trūkumas dingo savaime.

Funkcija, kuri ant užrakinto ekrano nupiešus raidę V arba O leidžia atidaryti pasirinktas programas atrodo patogi, tačiau telefoną nešiojant kišenėje nuolat jį atrakina, o tada atsidaro programos, įsijungia internetas, Wi-Fi ir t.t. Žodžiu, jei aparatą norite nešiotis su savimi, šių galimybių teks atsisakyti.

Multimedija

Nuotraukų peržiūrai naudojama paprasta galerija su redagavimo funkcija. Radijas veikia tik prijungus ausines, bet mūriniame pastate nesurado nei vienos stoties. MP3 ir FLAC formato muziką integruotas grotuvas atkuria normaliai ir be strigimų.

Standartinis vaizdo grotuvas netinkamai atkuria kai kuriuos formatus ir turi problemų su garso ir vaizdo dekodavimu. Grotuvo funkcionalumas taip pat minimalus, todėl geriau iš karto įdiegti trečiųjų šalių produktą, pvz. VLC.

Darbas

„Lenovo S90“ turi du microSIM kortelių lizdus, kurių vienas gali veikti 2G/3G/4G, o antras tik 2G tinkluose. Abi kortelės gali vienu metu dirbti laukimo režimu.

Signalo lygis ir mobiliojo tinklo duomenų perdavimo sparta yra stabilūs ir normalaus lygio. Wi-Fi veikimui taip pat neturime jokių priekaištų.

Navigacijai naudojamas GPS / GLONASS modulis, kurio „šaltas“ startas užtrunka apie minutę, o A-GPS darbas palydovų paieškos laiką sutrumpina iki kelių sekundžių. Vietos tikslumas yra aukštas, judėjimo stebėjimas vyksta sklandžiai.

"Android 4.4.4" ir "Android 5.0.2"
“Android 4.4.4” ir “Android 5.0.2”

„Lenovo S90“ gavo nenuimamą 2300 mAh talpos akumuliatorių. Neblogas variantas, bet visada norisi ilgesnio darbo laiko. Pilnai įkrauti išmanųjį telefoną per USB 3.0 užtruks apie dvi su puse valandos, o naudojant USB 2.0 jungtį – maždaug penkias valandas. Gamintojas skelbia tokias baterijos galimybes:

 • Pokalbio metu: 2G – iki 27 valandų, 3G – iki 18 valandų;
 • Budėjimo režimus: 2G – iki 15 dienų, 3G – iki 21,5 dienų, 4G – 18,5 dienų.

Realybėje išmanusis telefonas yra pajėgus atlaikyti „sunkius“ trimačius žaidimus maždaug tris valandas. Naudojant minimaliai (apie 4 min. Pokalbių, 5 min. Wi-Fi ir automatinis išjungimas nakčiai) aparatas išgyveno keturias paras.

antutu
“Android 4.4.4” vs “Android 5.0.2”

Kameros

Telefone sumontuoti du fotoaparatai: 13,0 megapikselių priekinis su „PureCel“ jutikliu, automatiniu fokusavimu ir LED blykste, priekyje – 8 mln. taškų su BS jutikliu, fiksuotu židinio nuotoliu ir LED blykste. Abu fotoaparatai turi šviesos jutiklį. Maksimali vaizdo raiška atitinkamai yra 4208 x 3120 ir 3264 x 2448 pikselių. Pagrindinė vaizdo kamera gali įrašyti FullHD (1920 x 1080 pikselių) rezoliucijos vaizdą, priekinė – HD (1280 x 720 pikselių).

Fotoaparatų sąsaja yra paprasta ir intuityvi. Tuo pat metu, ji turi visus reikiamus parametrus ir platų pagalbinių elementų pasirinkimą. Yra efektai, valdymas gestais, panoraminė fotografija, veido aptikimas ir t.t. Fotografavimo ir automatinio fokusavimui procesui priekaištų neturime, viskas vyksta greitai ir tiksliai.

kamera

Natūralioje šviesoje fotografuotos nuotraukos yra pakankamai geros kokybės. Spalvų reprodukcija atrodo teisinga, detalizacija pakankamai aukšta. Triukšmai, iškraipymai ir kiti neigiami efektai vos pastebimi, o grūdėtumas atsiranda tik padidinus mastelį. Prastose apšvietimo sąlygose atsiranda nedidelis triukšmas, sutepimas, žymiai sumažėja detalizacija ir aiškumas, bet labai blogais naktinių kadrų negalima vadinti.

Priekinis fotoaparatas sukuria geros kokybės vaizdus ir asmenukėms tikrai tiks, o jo blykstė suteikia gana galingą impulsą ir minkštą bei tolygų apšvietimą, todėl nuotraukos bus neblogos kokybės net esant blogam apšvietimui.

Išvados

Surinkimo kokybe ir medžiagomis „Lenovo S90“ atrodo neblogas pasirinkimas, bet techninė įranga nėra tobula, nors ir neturi kritinių trūkumų. Telefonas neblogai atrodo ir tinkamai veikia, bet už 250 $ (tiek kainuoja “S90-A” versija) galima įsigyti gerokai pranašesnių modelių, tačiau “S90-U” tikrai vertas 140 JAV dolerių.

Privalumai:

 • Aukštos kokybės surinkimas;
 • Plonas ir lengvas aliuminio korpusas;
 • Stabili ir funkcionali programinė įranga;
 • Plačios ryšių galimybes;
 • Dviejų SIM kortelių palaikymas;
 • Gera priekinė kamera su blykste.

Trūkumai

 • Nedidelis našumas;
 • Nėra atminties kortelės lizdo;
 • Mažoka akumuliatoriaus talpa;
 • Žemo lygio garso signalas 3.5 mm išvestyje;
 • Vidutinė pagrindinės kameros kokybė;
 • Nėra įvykių šviesos indikatoriaus.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau