Kompiuteriniai žaidimai: daugiau nei laisvalaikio užsiėmimas

Kompiuterinių žaidimų industrija – vienas populiariausių pramogų sektorių pasaulyje, o vyraujanti pandemija prisideda prie itin sparčios industrijos plėtros ir Lietuvoje. Kiekvieni metai šioje industrijoje atneša inovacijas, pakylėjančias šias pramogas į neregėtą lygmenį, tuo tarpu Lietuvoje taip pat pristatomos su kompiuteriniais žaidimais susijusios dėmesio vertos naujovės. 2021-ųjų sausio mėnesį „Eneba“ svetainėje startavo lietuvių projektas – fizinių pardavimų platforma, per kurią parduodamos su vaizdo žaidimais susijusios prekės. Lietuvos gyventojai kviečiami parduoti nenaudojamus kompiuterinius žaidimus, konsoles bei jų priedus.

Sėkmingas projektas

Idėja sukurti platformą, kurioje gyventojai galėtų saugiai ir greitai parduoti bei pirkti žaidimų konsoles, žaidimus, „Eneba“ komandos planuose brendo ilgai. Jos įgyvendinimas buvo vedamas stipraus noro suburti Lietuvos žaidėjų bendruomenę ir skatinti jos augimą. Nors šis projektas startavo neseniai, jau dabar matomi lūkesčius pranokstantys rezultatai. Talpinamų skelbimų skaičius auga kasdien, o didelė paklausa skatina spartesnę prekybą, vis didesnį pardavėjų bei jų parduodamų prekių skaičių. Šiuo metu Eneba.com svetainėje galima pirkti ir parduoti žaidimų konsoles, jų priedus bei diskus.

Galimybė užsidirbti iš hobio

Ne vieno namuose yra užsilikusių žaidimų ar įrangos, kuri, patekusi į naujo šeimininko rankas, galėtų tarnauti dar daugelį metų. Būtent todėl verta apsvarstyti galimybę parduoti šiuos daiktus ir taip susigrąžinti dalį pajamų, ar net užsidirbti papildomai. Šioje svetainėje galima parduoti ir pirkti „PlayStation“, „Xbox“ bei „Nintendo“ gamintojų prekes, tuo tarpu „Eneba“ komanda ketina praplėsti talpinamų prekių pasirinkimą. Stebint jau dabar vyraujančias tendencijas svetainėje, naudoti PS4 žaidimai – populiariausias pasirinkimas, tačiau nedaug atsilieka „Xbox One“ ir „Nintendo Switch“ žaidimų bei konsolių pardavimai.

Ši pardavimų platforma yra palanki tiek pirkėjams kainų atžvilgiu, tiek pardavėjams: po pirmo pardavimo suteikiamas 5 eurų bonusas, o skelbimo talpinimas bei prekių siuntimas – nemokami. Kompiuteriniai žaidimai – viena populiariausių skaitmeninių pramogų Lietuvoje, todėl nenuostabu, kad tokio tipažo naujos bei naudotos fizinės prekės susilaukia didelio žaidėjų dėmesio ir kartu užtikrina, kad patalpintos prekės jau greitai sulaukia potencialių pirkėjų. Stebint šią pramogų sektoriaus plėtrą, galima prognozuoti, kad tokio tipo prekybos potencialas augs analogiškai.

Saugi pardavimų aplinka

Siekdama užtikrinti saugią pardavimo bei pirkimo patirtį „Eneba“ lankytojams ir vartotojams, parduotuvės komanda užtikrino efektyvią saugumo sistemą. Visų pirma, skelbimo talpinimo etape vartotojams nurodoma pateikti kuo tikslesnę informaciją apie parduodamos prekės būklę. Tikslingi duomenys užtikrina, kad gauta prekė atitiktų pirkėjo lūkesčius. Tai – tik pirmas saugumo žingsnis. Be to, kuo detalesnis skelbimas – tuo daugiau šansų parduoti ir užsidirbti. Kitas svarbus saugumą užtikrinantis aspektas yra tai, kad pardavėjo sąskaitą pinigai pasiekia tik tada, kai pirkėjas atsiima prekes ir išsiunčia patvirtinimą apie skelbimą atitinkančią gautą prekę. Tokiu būdu tiek pirkėjas, tiek pardavėjas dalyvauja pardavimo procese.

Tvarus bei ekonomiškas pasirinkimas

Vis daugiau šiuolaikinių įmonių ir verslų ne tik pačios bando laikytis ekologijos principų, bet kartu siekia paskatinti Lietuvos gyventojus prisidėti prie tvarumo palaikymo. „Eneba“ komanda ragina žaidėjus ne išmesti turimus daiktus, o verčiau rinktis tvarią alternatyvą ir perparduoti nebenaudojamą žaidimų įrangą, nes tokiu būdu fizinės prekės vėl grįžta į rinką. Be to, parduoti nenaudojamą fizinių žaidimų įrangą ar žaidimus yra ir ekonomiškas pasirinkimas. Pardavęs tokią prekę, žaidėjas susigrąžina dalį šioms prekėms išleistų pajamų ar net užsidirba papildomai. Palanki svetainės pardavimų politika skatina šią prekybą, o nuolat auganti prekių paklausa užtikrina vis didėjantį kompiuterinių prekių katalogą tinklalapyje, konkurencingas kainas.