Kokios priežastys lemia oro kondicionieriaus pasirinkimą?

Karštą vasaros dieną net atidarius langus oras nešaldo taip, kaip norėtume. Netgi gali nutikti priešingai, tuomet namuose tampa tvanku. Sieniniai kondicionieriai yra puikus sprendimas kovoti su  karščiu ir palaikyti komfortišką temperatūrą namuose karštomis vasaromis ir šaltomis žiemomis. Universalūs oro kondicionieriai – praktiškas sprendimas visais metų laikais. Kondicionierius tai įrenginys, galintis padėti palaikyti optimalią temperatūrą jūsų namuose šiltuoju ir šaltuoju metų laiku, efektyviai pašalinti susikaupusią drėgmę, kuri dažnai yra pelėsio atsiradimo priežastis, bei sukurti patogią aplinką. Šiais laikais namų oro kondicionieriai yra beveik būtinybė, o jų yra tiek daug, kad gali atrodyti sunku išsirinkti tinkamiausią. Taigi, ką reikėtų žinoti ir į ką atsižvelgti perkant oro kondicionierių savo namams?

Ar svarbus kondicionieriaus dydis ir veikimo sistema?

Šiandien oro kondicionierių pasirinkimas yra didžiulis. Namų oro kondicionieriai skiriasi savo paskirtimi, galia, funkcija ar kitais parametrais, todėl tinkamiausio oro kondicionieriaus pasirinkimas gali būti sunkus išbandymas. Oro kondicionieriai gali šildyti, vėdinti, džiovinti ar išvalyti orą. Jie palaiko nustatytą kambario temperatūrą ir drėgmę pagal kiekvieno individualius poreikius. Paprastai optimali kambario temperatūra žmogui yra nuo 18 iki 25 °C, priklausomai nuo amžiaus, sveikatos ir asmeninių poreikių. Pirma, svarbu nuspėti, kurioje namo patalpoje planuojama įrengti kondicionierių ir koks bus jūsų būsto išplanavimas. Šiandieniniai kondicionieriai gali būti montuojami tiek ant grindų, tiek ant lubų, o įvairūs jų dydžiai leidžia pritaikyti labai įvairaus tipo kambariuose. Vienas pagrindinių kriterijų renkantis, taip pat susijęs su turimomis patalpomis, yra kondicionieriaus galingumas. Jei namas nedidelis, nerekomenduojama rinktis itin galingo kondicionieriaus, nes jis nėra nei efektyvus, nei ekonomiškas. Tuo pačiu metu oro kondicionieriaus galia didelėje patalpoje yra per maža, todėl patalpa tinkamai neatvės ir neatitiks Jūsų lūkesčių. Todėl namų kondicionieriai turi būti parinkti pagal individualias aplinkybes ir šeimos dydį.

Kokios priežastys skatina įsigyti oro kondicionierių?

Oro kondicionierius ne tik užtikrina norimą temperatūrą patalpoje, bet ir pagerina oro kokybę. Oro kondicionavimo sistema leidžia jaustis geriau, aktyviau ir kūrybiškiau. Šiuolaikiniai oro kondicionieriai veikia tyliai, todėl galite susikaupti nesiblaškant. Tai ypač svarbu tiems, kurie gyvena šalia judrių, triukšmingų gatvių ir susiduria su automobilių triukšmu, kai atidaro langus vėdinimui. Oro kondicionavimo sistema atlieka kelias funkcijas: ne tik vėsina, bet ir šildo orą patalpoje. Taip pašalinama drėgmės perteklius, mikrobai ir dulkės. Tačiau norint išsirinkti sau tinkamiausią įrenginį, būtina atsižvelgti į oro kondicionieriaus galią, jo tipą ir montavimo būdą. Todėl namų kondicionierių montavimą reikėtų patikėti kompetentingiems ekspertams.