Kaip veikia mobilieji oro kondicionieriai ir kokia jų nauda?

Mobilūs kondicionieriai pasižymi tuo, kad juos lengviau montuoti nei bet kurį kitą oro kondicionierių. Dvi pagrindinės mobiliųjų oro kondicionierių funkcijos yra vienos ar kelių patalpų vėsinimas ir drėgno oro sausinimas. Visų oro kondicionierių termodinamika panaši. Viskas dėl trijų paprastų komponentų:

  • Šaltnešis (oro aušinimui)
  • Kompresorius (šaltnešiui suspausti)
  • Ventiliatorius (vėsiam orui paskleisti

Oro aušinimas vyksta keliais iš eilės pasikartojančiais ciklais. Pirmiausia, į oro kondicionierių įtraukite karštą ir drėgną orą. Tada oras atšaldomas ir išdžiovinamas. Iš oro ištraukiama drėgmė kondensuojasi ant aušinimo gyvatuko. Šiluma perduodama skystam freonui, kuris išsiplėsdamas tampa dujomis, o sukaupta šilumos energija šilto oro pavidalu išpučiama iš namų. Tuo metu iš kambario sklinda vėsus oras. Visa nereikalinga šiluma išeina per išmetimą ir ciklas kartojasi. Yra keletas priežasčių, kodėl verta įsigyti mobiliujį kondicionierių – jį ne tik itin paprasta sumontuoti, bet ir galima perkelti į kitą vietą. Be to, šie įrenginiai turi daug įvairių papildomų funkcijų, kurios neabejotinai naudingos kasdieniame gyvenime. Trumpai tariant – pirkti mobilų kondicionierių apsimoka! Jei vis dar nesate įsitikinę, skaitykite toliau ir pateiksime pagrindines priežastis, kodėl šį įrenginį būtina turėti bet kurioje patalpoje.

Mobilieji oro kondicionieriai: ką reikia žinoti prieš perkant?

Prieš užsakant mobiliuosius vėdinimo įrenginius, rekomenduojama jais pasidomėti. Galima rinktis kondicionierių, kuris išgaruoja savaime arba tradicinį modelį su vandens talpa. Jei norite kuo tyliau veikiančio įrenginio, rekomenduojama rinktis tokį, kuris skleidžia mažiau nei 60 decibelų. Kiek kambarių gali vėsinti įrenginys, parodys BTU (British Thermal Unit). Galite rinktis vienos eilės arba dviejų eilių oro kondicionierius. Jei norite energiją taupančio mobiliojo oro kondicionieriaus, rinkitės gaminį su didesniu energijos vartojimo efektyvumo koeficientu.

Kaip veikia mobilus oro kondicionierius?

Rinkos kaina ir pasiūla atitinka, dėl to mobilieji oro kondicionieriai vis populiarėja. Mobiliems oro kondicionieriams be žarnų ir kabelių nebereikia montuoti jokių komponentų. Langų tarpines mobiliesiems kondicionieriams galima montuoti atidarius viršutinį langą arba atidarius visą langą, tada išstumti mobiliojo kondicionieriaus žarną, įkišti įrenginį į elektros lizdą ir viskas! Mobiliųjų kondicionierių montavimas užtruks ne ilgiau nei keletą minučių. Mobilus oro kondicionierius su freonu veikia efektyviai ir sklandžiai.