Kokios būna plaukų dažų rūšys?

Pirmiausiai, žinoma, reikėtų patikrinti plaukų dažų galiojimo laiką. Jis neturėtų viršyti 2-jų mėnesių. Visi dažai neturėtų būti lentynose ilgiau nei 2 mėnesiai, kitaip jie gali būti pernelyg toksiški ir sukelti labai didelių nemalonumų naudotojui. Taip derėtų atkreipti dėmesį į aliejines dažiklių formas.

Šiuo metu rinkoje yra didžiulė galybė įvairiausių plaukų dažų, kurių galima įsigyti bet kurioje parduotuvėje, skirtų naudojimui namų sąlygomis.

Į ką vertėtų atkreipti dėmesį pirmiausiai, kai renkamės plaukų dažus parduotuvėje?

Pirmiausiai, žinoma, reikėtų patikrinti plaukų dažų galiojimo laiką. Jis neturėtų viršyti 2-jų mėnesių. Visi dažai neturėtų būti lentynose ilgiau nei 2 mėnesiai, kitaip jie gali būti pernelyg toksiški ir sukelti labai didelių nemalonumų naudotojui. Taip derėtų atkreipti dėmesį į aliejines dažiklių formas.

Svarbu! Jeigu perkate vieno prekės ženklo dažus, tai kondicionierių, šampūną ir įvairias emulsijas reikia rinktis to paties prekės ženklo. Tos priemonės ilgiau išlaikys plaukų spalvą ir ilgiau jos nenuplaus.

Plaukų dažai būna 3-jų rūšių: nuolatiniai, ilgalaikiai ir atspalviniai.

Nuolatiniai plaukų dažai

Jų rinkoje yra daugiausia. Jų sudėtyje yra:

  • Vandenilio peroksidas – jis naikina natūralų pigmentą.
  • Amoniakas – padeda dažams įsiskverbti giliau į plauko struktūrą. Būtent šis procesas ir alina plaukus, daro juos mažiau elastingais, jie tampa sausi, trapūs ir dažnas šitokių dažų naudojimas ardo plauko struktūrą,
  • Rezorcinas – taip pat padeda dažams giliau įsiskverbti ir užtikrina ilgai išliekančią spalvą, tačiau gali sukelti itin stiprią alerginę reakciją bei gali sudirginti galvos odą. Šios sudedamosios dalies geriau visai atsisakyti.
  • Akmens anglių derva – irgi užtikrina ilgai išliekančią spalvą. Ji apvelka plaukus, sudarydama dirbtinį apsauginį sluoksnį. Tačiau vos tik dažai patenka į kraują gali sutrikdyti raudonųjų kraujo kūnelių veiklą, tuo pačiu silpnina imunitetą. Negana to, dar ir veikia nervinę sistemą bei yra alergenas. Pasitaiko atvejų, jog po padengimo, dažai ima deginti ir dirginti, jei taip nutinka, reiškia prasidėjo alerginė reakcija arba dažai jau ardo jūsų odą, nederėtų to taip palikti ir vertėtų iš karto nuplauti dažus.
  • Švino acetatas – efektyviai palaiko dažų ilgalaikiškumą, tačiau kenkia sveikatai.

Ilgalaikiai plaukų dažai


Jų sudėtyje nėra amoniako, tačiau jis pakeistas aminais ir natrio benzoatu. Šių dažų sudėtyje yra:

  • Vandenilio peroksidas.
  • Aminai – itin toksiška medžiaga.
  • Natrio benzoatas – labai pavojinga sudedamoji dalis, gali paveikti vietinį imunitetą, skverbtis į kraują ir trikdyti hemoglobino funkcijas. Šis komponentas dar ir pavojingas tuo, kad jis nepasišalina ir užsilieka. Jis lieka ant jūsų plaukų nuo savaitės iki mėnesio ar net metų nuo padengimo. Tuo pačiu, per ilgą laika, gali išsivystyti ir alergija.
  • Švino acetatas.
  • Akmens anglies derva.

Nežiūrint į sudedamųjų dalių taktiškumą, be jų ilgai išliekantys dažai nėra įmanomi! Tai kaip išsirinkti plaukų dažus?

Atspalviniai balzamai

Jie veikia gailestingiau. Atspalvį suteikiantys balzamai ir šampūnai ne patenka giliai į plauką, neardo jo ir nenaikina natūraliojo pigmento.

Be tų blogųjų sudedamųjų dalių, kurias aprašėme, vertėtų stebėti, kad dažuose būtų:

  • UV filtrai – jie apvelka ir apsaugo plaukus, sulėtina cheminius procesus.
  • Verta pasirinkti ir plaukų dažus, kurie savo sudėtyje turi įvairių grupės B vitaminų (augalų ekstraktai, kviečių daigų aliejai, alyvuogių aliejus). Jeigu jūs renkatės dažus, neturinčius šių komponentų, tai galite juos pridėti savarankiškai. Visi šie vitaminai ir aliejai parduodami ampulėse vaistinėse.