Kokiomis balso komandomis bus valdomi naujieji „Philips“ televizoriai?

Prieš kelerius metus daugelis „išmaniųjų“ televizorių gamintojų bandė eksperimentuoti su unikalia ir perspektyvia technologine koncepcija – prietaiso valdymu balsu. Tais laikais pagrindine nuostata buvo televizorių korpusuose montuoti atvirą mikrofoną, „girdintį“ savininko balsą ir pagal jo nurodymus atliekantį aparato valdymo funkcijas. Deja, „atviro mikrofono“ koncepcija nepasiteisino, ir šiuo metu pasaulio inžinerinė mintis yra sutelkta ties mikrofonu nuotolinio valdymo pultelyje, perduodančiame komandas per „Bluetooth“ jungtį.

Tobulėja ir pati valdymo balsu technologinė bazė. Atsižvelgiant į jos padidėjusias galimybes, „Philips“ pradeda diegti naujausią „Amazon Alexa“ funkcinę programą į savo „išmaniuosius“ televizorius.

Ši programa, kurios pagrindu atsiranda nauja sistema „Philips Smart TV Voice Control“ suteiks galimybę valdyti ne tik televizorių, bet ir visus patalpoje esančius „Android“ operacinės sistemos pagrindu veikiančius prietaisus. Televizoriuose ši programa padės įjungti/išjungti prietaisą, rasti norimą televizijos kanalą, reguliuoti garsą, signalo šaltinį ar stabdyti/persukti/atsukt rodomą programą. „Amazon Alexa“ pradės veikti kai kuriuose naujuose „Philips“ televizorių modeliuose 2019 metų pradžioje ir bus prieinama su dabartinės „Android O“ operacinės sistemos atnaujinimu – iki tol, kol nebus patobulinta ir tinkama visuotiniam diegimui bei naudojimui „Google Assistant“ valdymo balsu programa. Šiame raidos etape „Philips“ televizoriuose esanti „Amazon Alexa“ komandas supras tik anglų ir vokiečių kalbomis.

Viskas, ko reikės, tik paprašyti. Taigi, laikas mokytis anglų kalbos!

„Amazon Alexa“ suprantamos komandos skambės taip:

„Alexa, turn on TV” („Alexa, įjunk televizorių“)
“Alexa, turn off TV” („Alexa, išjunk televizorių“)

“Alexa, change channel to 15 on TV” („Alexa, pakeisk televizoriaus kanalą į 15-ą“)
“Alexa, switch to BBC on TV” („Alexa, įjunk televizoriuje BBC kanalą“)

“Alexa, set volume to 15 on TV” („Alexa, nustatyk garsą iki 15-os“)
“Alexa, lower down the volume on TV” („Alexa, pritildyk garsą“)

“Alexa, mute the TV.” („Alexa, išjunk garsą“)
“Alexa, unmute the TV.” („Alexa, įjunk garsą“)

“Alexa, switch input to Blu-ray on TV” („Alexa, persijunk į Blu-ray grotuvą“)
“Alexa, switch input to HDMI 1 on TV” („Alexa, persijunk į HDMI jungties šaltinį“)

“Alexa, pause on TV” („Alexa, įjunk pauzę“)
“Alexa, fast forward on TV” („Alexa, prasuk“)
“Alexa, rewind on TV” („Alexa, atsuk atgal“)