Kinijos kosminė stotis du kartus vos nesusidūrė su „Starlink“ palydovais – kinai išliejo savo pyktį ant Musko

Kinijos piliečiai pirmadienį internete kritikavo Elono Musko kosmines ambicijas. Jų nepasitenkinimas kilo po to, kai oficialus Pekinas skundėsi, kad Kinijos kosminė stotis Tiangong buvo priversta imtis priemonių, kad išvengtų susidūrimų su „SpaceX“ interneto palydovais „Starlink“.

Remiantis anksčiau šį mėnesį JT kosmoso agentūrai Kinijos pateiktu dokumentu, „Starlink“ palydovai du kartus pavojingai priartėjo prie Kinijos kosminės stoties. Pirmasis incidentas užfiksuotas liepos 1 d., o antrasis – 2021 m. spalio 21 d. Dokumente rašoma, kad saugumo sumetimais Kinijos kosminė stotis įgyvendino prevencines susidūrimų išvengimo priemones. Skundai dar nebuvo nepriklausomai patikrinti. „SpaceX“ situacijos kol kas nekomentavo.

Vyriausybės skundas sukėlė šurmulį Kinijos socialinėje žiniasklaidoje. Vienas „Weibo“ naudotojas pavadino „Starlink“ palydovus „tiesiog kosminių šiukšlių krūva“, o kai kurie komentatoriai netgi pareiškė, kad jie yra „amerikietiški ginklai, skirti karui kosmose“.

Atsižvelgiant į tai, kad aplink Žemę sukasi apie 30 000 palydovų ir didžiulis kiekis kosminių šiukšlių, mokslininkai ragina vyriausybes dalytis duomenimis apie tokius objektus, kad būtų sumažinta susidūrimų kosmose rizika. Vien „SpaceX“ į kosmosą jau paleido apie 1900 „Starlink“ palydovų.

Prisiminsime, kad Kinija savo kosminę stotį pradėjo statyti šių metų balandį, paleidusi Tianhe – didžiausią iš trijų modulių. Tikimasi, kad stotis bus visiškai baigta statyti iki 2022 metų pabaigos.