„Geekbench“ vieno branduolio teste „Mobile Core i5-1250P“ maždaug prilygo staliniam kompiuteriui skirtam „AMD Ryzen 5800X“

Pagal naujausią paskelbtą Geekbench 5 sintetinį etaloninį testą galima tikėtis, jog nešiojamiems kompiuteriams skirti energiją taupantys „Alder Lake-P“ procesoriai užtikrins įspūdingą našumą. Atliekant vieno branduolio testą, prekyboje dar nepaisrodęs „Core i5-1250P“ modelis veikia beveik taip pat, kaip ir stalinio kompiuterio „AMD Ryzen 5800X“.

Nešiojamiems kompiuteriams sukurti „Intel Alder Lake“ galės pasiūlyti iki 14 fizinių branduolių: iki šešių didelio našumo P branduolių ir iki aštuonių energiją taupančių E branduolių. Lustai bus suskirstyti į dvi pagrindines subkategorijas. „Alder Lake-H“ modeliai su didesniu TDP ir aukštesniu dažniu, pavyzdžiui, „Core i7-12700H“, bus skirti didelio našumo žaidimų nešiojamiesiems kompiuteriams. Alder Lake-P modeliai su mažesniais TDP rodikliais, dažniais ir branduolių skaičiumi, kaip ir tas pats Core i5-1250P, bus naudojami ploniems ir energiją taupantiems nešiojamųjų kompiuterių modeliams.

„Core i5-1250P“ procesorius gavo 12 branduolių su 16 srautų palaikymu ir 18 MB L3 talpyklos. Tai yra, jame naudojami keturi P ir aštuoni E branduoliai, o „Geekbench 5“ šį lustų rinkinį vadina mažo našumo. Vieno branduolio teste Core i5-1250P surinko 1611 taškų, o kelių branduolių – 8789 taškus.

Palyginimui, stalinis „Ryzen 7 5800X“ tame pačiame vieno branduolio teste surinko 1672 taškus, o tai yra tik 6,8% daugiau nei „Intel“ procesorius. Skirtumas nėra pakankamai didelis, kad jį būtų galima pavadinti reikšmingu. Tačiau kelių branduolių teste „Core i5-1250P“ pastebimai nusileidžia „Ryzen“ procesoriui, kuris surinko 10 347 taškus. Bet vis tiek tai yra „skirtingos svorio kategorijos“.

Vieno branduolio „Core i5-1250P“ našumas yra gana įspūdingas, ypač turint omenyje, kad šis procesorius greičiausiai bus naudojamas įprastuose nešiojamuosiuose kompiuteriuose atliekant kasdienes užduotis, o ne profesionaliose darbo vietose. Taip pat įdomu, kad „Intel“ lustas gavo žymiai mažesnį bazinį 2,10 GHz taktinį dažnį, palyginti su „Ryzen 7 5800X“, kurio bazinis taktinis dažnis yra 3,8 GHz. Deja, Geekbench nenurodo tikslaus maksimalaus Core i5-1250P dažnio. Galima daryti prielaidą, kad jis sieks 4,4 GHz.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau