Kinijoje kovojama su kriptovaliutos finansinėmis piramidėmis

Kinijos viešojo saugumo ministerija paskelbė pareiškimą, kuriame įspėjo finansinės piramidės principu sukurtas kompanijas, kad už jų veiklą gresia griežtos bausmės.

Pareiškimas taikomas schemoms, skatinančioms pritraukti naujų vartotojų, taip pat naudojančioms panašius įrankius, pvz., “vartotojų premijas”, “bendruosius investicinius fondus”, “investicijų valdymą”, “internetinius žaidimus” ir “virtualią valiutą”. Tarnyba pažymi, kad kai kuriais atvejais sukčiavimo schemos taip pat slepiamos po labdara, pagalba neturtingiesiems, inovacijomis ir kt.

„Siekiant apsaugoti gyventojų interesus, tinklai, naudojantys MLM mechanizmus ir kitas apgaulingas veiklas, bus naikinami.“

Prisiminsime, kad neseniai Bulgarijos prokuratūra pradėjo bendradarbiauti su Vokietijos saugumo pajėgomis bei Eurojust ir Europol atstovais, siekdami neutralizuoti didelio masto apgaulingą piramidės schemą „OneCoin“, kuri pradėjo savo veiklą keliose šalyse ir buvo koordinuojama Bulgarijos sostinėje.

Bitcoinų finansinės piramidės ženklai aptikti viename iš Azijos didžiausių bankų, DBS, taip pat Indijos Finansų ministerijoje ir Brazilijos centriniame banke.

Praėjusių metų gruodį liūdnai pagarsėjusios finansų piramidės “MMM” įkūrėjas Sergejus Mavrodis pažadėjo 2018-aisiais išleisti savo kriptovaliutą.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau