Kinija pripažino valstybinės programišių armijos egzistavimą

Ilgą laiką Jungtinės Valstijos kaltino Kiniją kad jos vyriausybė remia plačią programišių organizaciją, kuri organizuoja kibernetines atakas prieš kitas šalis. Oficialūs Kinijos valdžios atstovai tai visada neigė, tačiau aukščiausio lygio karinė  organizacija, duodama interviu Liaudies išlaisvinimo armijos (People’s Liberation Army – PLA) leidiniui, patvirtino kad šalies karinės ir žvalgybos bendruomenės turi specializuotus skyrius, skirtus kariauti kompiuteriniuose tinkluose. Apie tai PLA rašo savo publikacijoje „Mokslas apie karinę strategiją“ (The Science of Military Strategy).

Kinijos karinės strategijos ekspertas Džo Makreinoldsas (Joe McReynolds) sako, kad tai pirmas kartas, kai Kinija pripažino skaitmeninių pajėgų buvimą. Nepaisant to kad tiesioginių teiginių apie atakas nėra, jis teigia kad Kinijos vyriausybė puolančias grupes skirsto į tris kategorijas: kariniės operacijų grupės, civilinių organizacijų komandos, kurios turi įsilaužimo teisę, taip pat „išorės subjektai”, kurie, tikriausiai, yra pavieniai samdiniai.

Kinija pripažino valstybinės programišių armijos egzistavimą

Nepaisant to, kad minėta publikacija pasirodė daugiau nei prieš metus, ji iki šiol nebuvo prieinama ekspertams už Kinijos ribų dėl patikimo vertimo nebuvimo, todėl šis faktas yra ypač įdomus, nes net po oficialaus pasirodymo spaudoje, valdžios institucijos neigė savo paramą įsilaužėlių atakoms.

Anksčiau, buvęs JAV Nacionalinio saugumo agentūros vadovas, Maikas Makkonelis (Mike McConnell) pareiškė, kad Kinijos hakeriai ne kartą nulaužė didelių JAV korporacijų operacines sistemas, įskaitant valstybines ir daugeliu atvejų, net tada, kada žvalgybos agentūros buvo visiškai įsitikinusios kenkėjiškų programų buvimu, jų aptikti nepavykdavo. Tai rodo aukštą įsilaužėlių pasiruošimo lygį.

Pažymima, kad pažangiausi kibernetiniai ginklai dabar koncentruojasi Rusijoje, Kinijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau šioje srityje sparčiai vystosi Iranas, kuris netrukus galės konkuruoti su lyderiais. Ekspertai pažymi kad Kinijos atvirumas gali labai pakenkti ir taip trapiam tarptautiniam bendradarbiavimui kibernetinio saugumo srityje.