Kelionė po Londoną turistiniu autobusu

Londonas yra be galo įvairus ir kosmopolitiškas miestas, kuriame sutrinki, kada tenka pasirinkti ką veikti ar pamatyti. Tai vienas iš nedaugelio išties didingų pasaulio miestų. Viešėdami Londone būtina apsilankyti Bekingemo rūmuose – tai nuolatinė Karalienės rezidencija, Šv. Pauliaus Katedroje, kuri yra pastatyta Ludgate kalno viršūnėje ir jos aukštis siekia net 108 metrus, užsukti į Madame Tussaud vaškinių figūrų muziejų, nepamiršti apsilankyti Londono bokšte, kuriame galima pamatyti ir sužinoti viską apie karūnas ir brangenybes, karališkuosius ginklus. Taip pat galima užlipti ant bokšto stogo.

Raudona spalva Jungtinėje Karalystėje – Londono autobusai. Daugiau nei prieš šimtą metų Londono gatvėmis nudardėjo paskutinis arkliu traukiamas „autobusas“. 20a. viduryje autobusai Londone išstūmė troleibusus ir tramvajus, o šiuo metu Londono autobusų tinklas yra vienas didžiausių pasaulyje. Londono Transporto muziejuje galima pasidairyti ne tik į raudonuosius autobusus, bet ir jų pirmtakus – dviaukščius arkliais traukiamus omnibusus.

Darbo uždaviniai:

 • Suorganizuoti kelionę.
 • Sudaryti kelionės planavimo veiksnius.
 • Supažindinti su kelionių programos sudarymo veiksniais.

ATSIRADIMO ISTORIJA

Kodėl dauguma autobusų Londone raudoni? Patys britai mėgsta pajuokauti, kad taip juos lengviau pastebi turistai arba kad raudonų dažų liko po pašto dėžučių dažymo. Transporto muziejuje yra išlikę ir keletas žalių senųjų autobusų. Ne visada Londono autobusai buvo raudoni, kadaise konkuruojančios firmos aptarnaudavo skirtingus maršrutus ir kiekvienu maršrutu važinėdavo skirtingų spalvų autobusai. Tačiau raudona spalva ilgainiui tapo miesto autobusų spalva, tuo tarpu žali autobusai keliaudavo užmiesčio maršrutais.

Tikrasis tradicinis ir populiariausias Londono autobusų tipas buvo vadinamasis Routemaster (pirmasis prototipas pagamintas 1956 m.) – raudonas tipiškas to laikmečio autobusas, kurį ilgainiui dėl patvarumo ir patogumo pasirinko vis daugiau konkuruojančių miesto transporto agentūrų. Jame keleivius aptarnaudavo konduktorius, atvira platforma leisdavo sugaišti mažiau laiko įlipant bei išlipant. Routemaster konkurencinėje kovoje daugelį metų atsilaikė prieš kitus autobusų modelius, tačiau modernioje Europoje, kylant reikalavimams dėl transporto prieinamumo neįgaliesiems, teko senojo modelio atsisakyti.

Britai nepasidavė – mero Boris Johnson pastangomis 2012 m. vasarį į gatves išriedėjo RoutemasterII dar vadinamas Boris Bus (liet. Boriso autobusas) – šiuolaikinė, reikalavimus atitinkanti prašmatni Routemaster versija. Naujasis Londono autobusas mažiau teršia aplinką, yra prieinamas neįgaliems ir nostalgišku dizainu primena savo pirmtaką. Tiesa, toks malonumas kainuoja apie 1mln svarų už vieną autobusą.

 

Įdomūs faktai apie britų autobusus:

 

Pirmieji Routemaster turėjo atvirą autobuso galą, tad keleiviai galėdavo įšokti ir išlipti net autobusui judant miesto gatvėmis.

Galima pasinaudoti ir antžeminiu transportu. Pavyzdžiui, Londono simboliu seniai tapusiais, dviaukščiais autobusais. Tiesa, dabar klasikiniai senieji dviaukščiai autobusai kursuoja pagrinde vienu 15 maršrutu, apimančiu Londono centrą (Trafalgaro aikštė ir toliau į Tauerio pusę, kas labai tinka turistams). Klasikiniuose ” dabl-dekeriuose” nėra durų, užšokti ant autobuso galinės platformos galima praktiškai bet kurioje vietoje, netgi sankryžoje. Tiesa juose yra kontrolierius, kai tuo tarpu paprastuose šiuolaikiniuose dviaukščiuose jo nėra ir įlipti į autobusą galima tik pro priekines duris. Prie vairuotojo yra įrengtas terminalas, per kurį reikia perbraukti kortele.

Netgi jei jūsų kortelė nesuveiks, greičiausiai jus vis viena įleis į autobusą, ir tokiu atveju jūs pravažiuosit nemokamai. Londone važinėja labai daug autobusų ir apie 90 nuošimčių yra dviaukščiai. Todėl turite daug galimybių patekti į antrą aukštą ir atsisėsti  priekyje. Ypač įdomu taip pasivažinėti vėlai vakare ar netgi naktį. Tarp kitko naktimis važinėja naktiniai autobusai, yra netgi specializuotų kaip pavyzdžiui “discobuss”

Atėję į “dabldekerių” stotelę, iškart suprasit kur galima iš jos nuvažiuoti, į kokio numerio maršrutą sėsti ir kada bus autobusas. Vakarais geriau važiuoti autobusais, nes metro stotys gana anksti užsidaro.

Londono įžymybes galima apžiūrėti važinėjant specialiais turistiniais autobusais. Bent trys autobusų operatoriai,  London Sightseeing Tour, London Original Tour ir The Big Bus Company, siūlo pažintines ekskursijas po miestą, užšokai – nušokai (hop on-hop off) principu, kuris yra gana patogus.

 

Kodėl verta aplankyti Londoną?

 

Nė vienas turistas, atvykęs į Londoną, negali nuslėpti susižavėjimo žymiausiomis miesto lankytinomis vietomis. Nepraleiskite progos pažvelgti į šį nuostabų miestą iš Londono akies, susipažinkite su pasaulinėmis įžymybėmis Madam Tuso muziejuje, atraskite brangiausius pasaulio lobius Britų muziejuje, na o pabaigai, susidurkite akis į akį su dinozaurais, kuriuos rasite Londono istorijos muziejuje.

Londonas – Jungtinės Karalystės sostinė, turinti daugiausiai gyventojų visoje Europos Sąjungoje. Londoną prieš du tūkstančius metų įkūrė romėnai. Šis miestas yra vienas iš svarbiausių finansų, prekybos ir kultūros centrų pasaulyje.

 

Ekskursija po Londoną lankytinų vietų sąrašas ir kelionės programa

Kelionė po Londoną turistiniu autobusu

 

MARŠRUTAS

 

Pirmąja dienos dalį po pusryčių siūloma turistinę kelionę pradėti su dviaukščiu turistiniu autobusu ir aplankyti šias įspūdingas Londono vietas:

 • Didysis Benas (Big Ben) – Parlamento rūmų laikrodžio bokštas, geriau žinomas kaip Didysis Benas, yra vienas iš turistų lankomiausių vietų Londone. Bokštas pastatytas 1858 m. ir nuo to laiko yra didžiausias tokio tipo laikrodis pasaulyje.

Adresas: Bridge Street SW1, London

 • Vestminsterio abatija (Westminster Abbey) – šios abatijos statyba prasidėjo 1050 m. ir truko dar 8 šimtmečius. Nuo 1066 m. čia vyksta kiekvienas Karališkasis karūnavimas. Abatijoje palaidoti garsūs monarchai, mokslininkai bei menininkai.

Adresas: Broad Sanctuary SW1, London

 • Tauerio tiltas (Tower Bridge) – šis tiltas yra vienas iš labiausiai atpažįstamų tiltų pasaulyje. Jis pastatytas 1894 m. ir, nepaisant daug neigiamų atsiliepimų, tapo vienu iš labiausiai lankomų objektų Londone.

Adresas: Tower Bridge Road SE1, London

 • Šv. Pauliaus katedra (St. Paul‘s Cathedral) – katedra pastatyta tarp 1675 m. ir 1711 m. architekto Christopher Wren. Šv. Pauliaus katedra yra viena iš didžiausių katedrų Europoje, o jos kupolas savo dydžiu nusileidžia tik Šv. Petro bazilikos kupolui Vatikane.

Adresas: Ludgate Hill EC4, London

 • Londono Akis (London Eye) – 2000 m. atidarytas milžiniškas apžvalgos ratas Londono centre. Lankytojams siūlomas 30 min. trukmės „skrydis“, kurio metu galima pasigrožėti nuostabia Londono panorama.

Adresas: Jubilee Gardens SE1, London

 • Britų muziejus (British Museum) – didžiausias Londono muziejus, turintis vieną iš įspūdingiausių archeologinių kolekcijų pasaulyje. Muziejus įkurtas 1753 m.

Adresas: Great Russell St WC1, London

 • Londono tvirtovė (Tower of London) – pastatyta XI a. pr. Viljamo Užkariautojo (William the Conqueror). Šiandien čia įkurtas muziejus, kuris garsus savo Karališkųjų brangenybių kolekcija.

Adresas: Tower Hill EC3, London

 • Hyde parkas (Hyde Park) – tai vienas iš keleto Karališkųjų parkų Londono centre. Parkas užima 142 ha žemės plotą ir yra populiari vieta rengti koncertams ir šventėms.

Adresas: Hyde Park

 • Parlamento rūmai (Houses of Parliament) – pastatyti 1870 m. Šiandien juose įsikūrę dveji Britanijos parlamentiniai rūmai: Lordų rūmai ir Bendruomenių rūmai. Garsiausias Parlamento rūmų statinys yra žymusis Didysis Benas (Big Ben).

Adresas: Bridge Street, SW1, London

 • Karo muziejus (Imperial War Museum) – atidarytas 1917 m. buvusiame ligoninės pastate. Muziejaus kolekcija apima visus pagrindinius XX a. karo įvykius, kuriuose dalyvavo Didžioji Britanija.

Adresas: Lambeth Road, SE1, London

 • Bekingemo rūmai (Buckingham Palace) – pastatyti 1705 m. Bekingemo kunigaikščio John Sheffield. Šiandien rūmai naudojami kaip oficiali Karalienės rezidencija ir taip pat yra viena iš pagrindinių turistų lankomų vietų Londone.

Adresas: Buckingham Palace Road SW1, London

 • Admiraliteto arka (Admiralty Arch) – arka pastatyta 1911 m. architekto Aston Webb. Ji stovi tarp Trafalgaro aikštės ir Malo (The Mall), didingo pėsčiųjų bulvaro, kuris veda link Bekingemo rūmų.

Adresas: The Mall, SW1, London

 • Pikadilio aikštė (Piccadilly Circus) – judri prekybos ir verslo aikštė pačioje Londono širdyje, keturių pagrindinių gatvių sankryžoje: Regent, Piccadilly, Covent ir Shaftesbury Avenue. Šiandien Pikadilio aikštė yra iš dalies skirta pėstiesiems ir puiki vieta apsipirkti bei praleisti laisvalaikį.

Adresas: Piccadilly Circus

 • Kovent Gardeno turgus (Covent Garden) – sena aikštė, kurioje kažkada buvo didžiausias vaisių ir daržovių turgus Anglijoje. Šiandien Kovent Gardeno turgus yra populiari turistų lankytina vieta, kurioje yra įsikūrusios kavinės, parduotuvės, muziejai bei teatrai.

Adresas: Covent Garden, WC2, London

Toliau tęsiame pažintį su įdomiausiomis lankytinomis vietomis Londone. Važinėdami turistiniu autobusu galima lengvai pamatyti ir pasigrožėti įspūdingomis Londono vietomis. Taip pat vaikščiojant miesto gatvėmis rasti ir daugiau įdomių ir vertų dėmesio objektų.

 • Madam Tiuso muziejus (Madame Tussaud‘s) – garsusis vaškinių figūrų muziejus, kuris yra vienas iš lankomiausių muziejų Londone. Jame eksponuojamos pasaulio lyderių, aktorių, sporto legendų, žymių rašytojų, artistų, muzikantų ir daugybės kitų įžymybių vaškinės figūros.

Adresas: Marylebone Road, NW1 5LR, London

 • Harrods – pati žymiausia universalinė parduotuvė mieste, užimanti 80 000 kv. metrus ir išsidėsčiusi per septynis aukštus. Ši prabangi parduotuvė dažniausiai įtraukta į turistų lankytinų vietų sąrašą, kurie ateina čia apsipirkti ir pasigrožėti nuostabiai dekoruotu pastatu.

Adresas: 87-135 Brompton Road;Knightsbridge SW1, London

 • Trafalgaro aikštė (Trafalgar square) – didžiausia aikštė Londone. Savo pavadinimą aikštė gavo po garsiojo Trafalgaro mūšio, kurio metu Anglijos laivynas nugalėjo prancūzus. Jos centre stovi kolona, skirta pagerbti admirolą Nelsoną (Admiral Nelson), kuris žuvo Trafalgaro mūšyje.

Kainoraštis

Galima pasirinkti du būdus perkant šią nuostabią turistinę kelionę tai yra:

Londono rytinis turas

4val. trunkanti ekskursija autobusu aplankant žymiausias Londono vietas.

Kaina nuo 160 Lt/žm.

 

Londono Magija

Turistinio autobusu vykstančio per žymiausias Londono vietas bilietas leidžiantis neribotai įlipti ir išlipti autobuso sustojimo vietose.

9val trunkanti ekskursija autobusu aplankant žymiausias Londono vietas. Kelionė baigiama vakaro arbatėle garsiajame prekybos centre HARRODS.

Kaina nuo 400Lt/žm.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

1 nakvynė su pusryčiais pasirinktame viešbutyje, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Lėktuvo bilietai Kaunas-Londonas-Kaunas arba Vilnius-Londonas-Vilnius ~300 Lt (papildomai gali būti apmokestinamas registruotas bagažas); pervežimas Londono oro uostas – viešbutis – Londono oro uostas; medicininių išlaidų draudimas; bilietai į mokamus objektus.

Pastabos:

Viešbučio pavadinimas ir kaina tikslinama užsakant; keičiantis viešbučių, lėktuvo bilietų kainoms arba valiutų kursams, kainos gali keistis; kelionę galima pratęsti, pridedant papildomos nakvynės kainą; kelionėms, kurių metu vyksta parodos, mugės ir kiti renginiai bei aukšto turistinio sezono metu kainos skaičiuojamos pagal atskirą užklausimą.

Rekomendacijos

Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojanti būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusiu dėl draudimo įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūros arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė.

Taip pat rekomenduojama įsigyti neįvykusios kelionės draudimą( ne vėliau kaip 21diena iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

Turėti valiutos, tai yra svaru sterlingų.

Papildoma informacija

Medicininių draudimas užsienyje, bilietai į mokamus objektus, miesto transporto bilietai, papildomos paslaugos.

Mokamiems objektams turėti: ~ 20 EUR, ~ 100 GPB ( Anglijos svarų).

PRIEDAI

Miesto panorama

Garsieji Londono horizontai ir toliau plečiasi, tai liudija naujausias miesto pastatas Shard. Londone yra begalės vietų, iš kurių siūloma pasigrožėti miesto panorama, tačiau įsitikinkite, jog pakilote pakankamai aukštai, kitaip nepamatysite pusės miesto žavesio.

Apsipirkinėjimas

Londone, apsipirkimui skirtų vietų yra begalės. Čia galite rinktis nuo parduotuvėlių Oksfordo gatvėje iki Londono prekybos centrų. Jei nuspręsite skirti tam laiko, nepamirškite apsilankyti didžiausiame Europos prekybos centre, kurį galima rasti Westfield Stratford arba pasimėgaukite mažomis universalinėmis parduotuvėmis, tokiomis kaip Harrods ar Selfridges.

Gamta

Jei trokštate žalumos – jos Londone ilgai ieškoti neteks. Šalies sostinė yra visame pasaulyje gerai žinoma dėl aštuonių karališkųjų sodų, įskaitant Hyde Park, St James’s Park ir Richmond Park. Jei jau lankėtės šiuose parkuose – pasivaikščiokite Londono soduose, pvz. Kew ar Chelsea Physic Garden.

Nemokamos pramogos

Londone galite rasti vienus geriausių muziejų bei galerijų visame pasaulyje, o svarbiausia – įėjimas į daugelį jų yra nemokamas.

Sportas

Londone vyksta didžiausi sporto renginiai pasaulyje, tarp jų Olimpinės bei Parolimpinės žaidynės. Taigi, skirkite laiko mėgavimuisi sportu, o gal net pamatykite Londone vykstančias futbolo rungtynes.

IŠVADOS

Nesvarbu kiek kartų buvote Londone, neturėjote galimybės pamatyti jo viso. Šis miestas savo gyventojams bei miesto svečiams nuolatos siūlo ką nors naujo. Tai gali būti nauja mėsainių prekyvietė rytinėje Londono dalyje ar naudinga paroda miesto galerijoje. Taigi, kiekvieną kartą atvykę į Londoną, turite galimybę patirti ką nors naujo.

Kultūrinis ir tuo pačiu poilsinis turizmas yra puiki galimybė aktyviai praleisti laisvalaikį ir patirti neišdildomų įspūdžių. Turistams siūlomos pramogos gražiausiomis ir žinomiausiomis vietoms aplankyti.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau