Kaip sureguliuoti televizoriaus ekrano vaizdo ryškumą?
Nusipirkę naują televizorių, daugelis vartotojų susiduria su problema: prietaisas turi daugybę nustatymų, bet juos tinkamai naudoti? Po tam tikro laiko vartotojas greičiausiai norės sureguliuoti vaizdą geriau. Teisingos konfigūracijos klausimams ir bus skirta mūsų nauji straipsniai su žyma „Kaip sureguliuoti“. Pirmasis žingsnis – tai sureguliuoti ryškumą.
Pirmiausia reikia pasakyti, kad dauguma televizorių turi du šviesumo nustatymus: apšvietimas (ekrano ryškumas, angl. backlight) ir signalo ryškumas (angl. brightness). Istoriškai taip susiklostė, kad juodos spalvos lygis signale vadinamas „ryškumu”, kas vis dar daugelį klaidina. Apsvarstykite šiuos nustatymus eilės tvarka.
Ekrano ryškumo reguliavimas
Tarkime, Jūs jau pasirinkote mėgstamą vaizdo režimą, bet kažkas netenkina bendrame ekrano ryškume – pavyzdžiui, jis „kerta“ į akis vakare. Norint sureguliuoti ekrano ryškumą LCD televizoriuje, Jums reikia rasti vaizdo nustatymuose pasirinktį „fono apšvietimas „, ” apšvietimas” arba „Backlight” (jei meniu yra anglų kalba).
Fono apšvietimo ryškumo keitimas pakeis bendrą ekrano ryškumą neliečiant signalo parametrų. Iš esmės, čia nėra jokių specialių taisyklių: reikia tik pasiekti komfortabilaus vaizdo savo namų aplinkoje. Ir tam turite atkreipti dėmesį į tai kad:
- Dauguma LCD televizorių pristatomi su padidintu ryškumu (parduotuvėms);
- Jei televizoriaus kambaryje daug šviesos, galite palikti didelį ryškumą;
- Jeigu kambarys yra mažai šviesos (vakare, naktį), tada ryškumą geriau sumažinti;
- Sumažinus ryškumą, sumažėja akių įtampa;
- Vidutiniškas (optimalus) ryškumas teigiamai veikia bendrą vaizdo daromą įspūdį.
Kaip matote, reguliuojant apšvietimą svarbiausia – nepersistengti! Iš pradžių pernelyg ryškus vaizdas gali atrodyti maloniau ir realiau, bet po kurio laiko jis lems didesnį diskomfortą ir padidins akių nuovargį. Be to, daug kas priklauso nuo realaus televizoriaus kontrasto: esant geram atsparumui atspindžiams ir juodos gyliui, vaizdas atrodys gana ryškus ir gilus, net esant vidutiniams ryškumui. Čia yra viskas priklauso nuo konkretaus modelio galimybių, virš kurios nebus galima iššokti. Dauguma šiuolaikinių televizorių turi automatinį ryškumo koregavimą, priklausomai nuo patalpos apšvietimo.
Siekiant tinkamai sureguliuoti vaizdo ryškumą reikia specialių testinių šablonų. Bet tai bus aptariama kitame straipsnyje.