Kaip sukurti puikų tinklaraštį?
Šiais laikais yra daugybė tinklaraštininkų – vien kiek jų galima rasti apsilankius „Instagram“ platformoje. Kitaip dar vadinami nuomonės formuotojai, besidalinantys įvairiausiu turiniu, atrodo, užima didžiąją dalį socialinių tinklų ir įsiterpti tarp jų nelabai įmanoma. Tačiau nuleisti rankų tikrai nereikėtų. Remiantis „WordPress“ duomenimis, beveik 409 mln. žmonių kiekvieną dieną peržiūri daugiau nei 20 mlrd. interneto puslapių. Tai – daugybė galimybių kiekvienam rašančiam ar norinčiam tai daryti. Pasinaudoję šiuo gidu, kurį sudaro srities ekspertų patarimai, galite sėkmingai įsilieti į tinklaraštininkų gretas.
1. Galimybių įvertinimas
Dar prieš pradedant kurti tinklaraštį – siekiant užsidirbti pinigų ar tiesiog norint užsiimti sau patinkančia veikla – svarbu būti užtikrintiems: žinoti savo galimybes, kiek laiko tam galėsite skirti. Tinklaraščio „The House That Lars Built“ rašytoja Brittany Watson Jepsen teigia, kad sėkmingam tinklaraščių kūrimui reikia laiko, atsidavimo ir tam tikro strateginio planavimo.
Remiantis daugiau nei tūkstančio tinklaraštininkų apklausa, tipiško įrašo sukūrimas trunka beveik 4 val. Tas pats tyrimas atskleidžia, kad didelė dalis tinklaraštininkų rašo ne įprastomis darbo valandomis, taip pat savaitgaliais ir naktimis. Tokia veikla – jų gyvenimo būdas.
Verta pastebėti, kad rašymas yra tik viena sudedamųjų rezultato dalių. Be turinio kūrimo taip pat reikia pasirūpinti paieškos sistemų optimizavimu, skirti laiko socialinei žiniasklaidai, reklamai ir, žinoma, bendravimui su skaitytojais.
2. Tinkamos įrangos ir priemonių pasirinkimas
Iš pradžių, tik nusprendus kurti tinklaraštį, galima naudotis bet kokia turima įranga ir priemonėmis. Tačiau veiklai įsibėgėjus naudinga investuoti į aukštos kokybės įrenginius: kompiuterį, telefoną, fotoaparatą ir panašiai. Visa tai leidžia kurti patrauklesnį ir profesionalesnį turinį.
Ne ką mažiau svarbu pasirūpinti ir tinkama programine įranga, poreikius atitinkančiu svetainių talpinimo planu, kuris būtinas norint, kad jūsų tinklaraštį pasiektų interneto naudotojai. Nors iš pirmo žvilgsnio tokie dalykai kaip hostingas, domenų tikrinimas ir registravimas gali pasirodyti sudėtingi, pasirinkus patyrusį šių paslaugų teikėją, viskas tampa žymiai paprasčiau.
3. Aiškių tikslų išsikėlimas
Nekantraujate pradėti? Šiek tiek atsikvėpkite ir gerai apgalvokite, apie ką bus jūsų kuriamas tinklaraštis ir ką iš tiesų norite su juo daryti. Išsigryninkite aiškius ir lengvai apibūdinamus uždavinius, tikslus, vertybes. Visa tai turi didelę įtaką jūsų sėkmei. Jeigu norite iš to užsidirbti, visų pirma išsiaiškinkite savo tikslinę auditoriją, jos poreikius ir troškimus. Remiantis surinkta informacija, žymiai lengviau kurti svetainės lankytojams aktualų turinį.
Idealiu atveju sugalvota misija turėtų įkvėpti ir paskatinti, bet neapriboti jūsų pasirinkimų. Ji tarsi nubrėžia gaires, pagal kurias lengviau kurti turinio planą, struktūrą ir komunikacijos toną.
4. Drąsa pradėti
Tikslas tapti žinomu ir populiariu tinklaraštininku iš pradžių gali atrodyti milžiniškas. Tačiau tiesa ta, kad kiekvienas turi nuo kažko pradėti. Nepaisant perfekcionizmo, derėtų suprasti, kad vienokios ar kitokios klaidos yra neišvengiamos kiekvienoje srityje. Jų nereikėtų pernelyg sureikšminti, verčiau tiesiog pasimokyti. Šiuo atveju itin naudingi skaitytojų atsiliepimai. Juos išanalizavus ir pritaikius, galima stipriai patobulinti savo turinį, pasisemti įkvėpimo.
Pradėkite tiesiog nuo pratinimosi rašyti kiekvieną dieną. Tai padės suformuoti gerą įprotį, palengvinantį tinklaraščio kūrimą. Taip pat svarbu nepamiršti nuolat žymėtis kylančių turinio idėjų. Nesvarbu, gulite paplūdimyje, važiuojate autobusu ar vaikštote parduotuvėje, jeigu netikėtai kyla įdomi mintis, pasižymėkite ją – kad ir telefone.
Jeigu jau kurį laiką svarstote pradėti kurti tinklaraštį, kodėl gi to neįgyvendinus? Gerai apgalvoję savo tikslus, turinio ir techninius svetainės apsektus, tikrai galite tai paversti realybe.