Kaip pirkti prekes Kinijoje

Prieš ketverius metus Kinijoje įkurta internetinė parduotuvė Gearbest.com leidžia ir Vakarų gyventojams įsigyti pigių kiniškų prekių ir sparčiai populiarėja Europoje. Geros kainos ir platus asortimentas jau neblogai žinomas ir Lietuvoje, tačiau internete vis dar galima pamatyti klausimų, kaip pirkti šioje parduotuvėje, ar tai saugu, kaip pristatomos prekės, ar teks mokėti muitus, papildomus mokesčius ir t.t. Šiame straipsnyje visus atsakymus į rūpimus klausimus ir susipažinsite su visu pirkimo procesu ir prekių pristatymo būdais.

Gerokai pigesnės elektronikos prekės, drabužiai, žaislai ir kiti daiktai daugelį labai vilioja, tačiau ne kiekvienas pirkėjas vis dar abejoja internetinių parduotuvių patikimumu. Savaime suprantama, jog nesinori prarasti pinigų ir sugaišti savo laiką, be to atsiliepimai internete nebūna tik teigiami.  Kitas daug abejonių keliantis klausimas yra ar siunčiant prekes iš Kinijos taikomi importo mokesčiai, ir jei taip – kokie?

Gearbest.com šiuo metu yra viena iš populiariausių kiniškų parduotuvių. Patekę į svetainėje pirmiausia pamatysite keletą viliojančių pasiūlymų ir visų prekių kategorijas. Galite naršyti buitinės technikos, planšečių, telefonų,  elektronikos, drabužių, įrankių ir kitokių gaminių kategorijas. Viskas suskirstyta paprastai ir aiškiai, o viršuje patalpinta paieška, kuri ypač jei norite surasti konkretų produktą. Tinklapyje naudojama anglų kalba, o jei ji Jums blogai žinoma, galite pasinaudoti viršuje matomu Google vertėjo automatiniu vertimu arba apsilankyti svetainės rusiška versija https://ru.gearbest.com.

Vertimas
Vertimas

Užėję į bet kurios prekės puslapį rasite išsamią informaciją apie produktą. Renkantis prekes verta atkreipti dėmesį ne tik į prekės charakteristikas, bet ir į dažniausiai užduodamus klausimus (FAQ) , taip pat kitų pirkėjų vertinimus. Vien specifikacijos ne visada teisingai nusako produkto kokybę ir tokiu atveju pirkėjų atsiliepimai gali suteikti naudingos informacijos. Po produkto aprašymu rasite lankytojų klausimus ir pardavėjų atsakymu į juos. Čia pat galite ir patys paklausti Jums rūpimo dalyko.

Klausimai
Klausimai

Jei prekė patiko, galite ją įsidėti į krepšelį. Prieš tai atkreipkite dėmesį į siuntimo informaciją, esančią virš krepšelio mygtuko. Pasitaiko prekių kurios aplamai nesiunčiamos į Lietuvą. Tiesa, tai tėra išimtis iš taisyklės. Siuntimas gali būti nemokamas arba mokamas. Tai priklauso nuo prekės dydžio, formos ir nuo to, kaip greitai norite gauti siuntinį. Prie kiekvienos prekės  bus nurodyta siuntimo į Lietuvą kaina, arba nurodytas nemokamas pristatymas. Pagal nutylėjimą siūlomas pigiausias būdas, tačiau galite pasirinkti ir kitą. Prekės gali keliauti per paštą arba per kurjerių tarnybas. Per paštą atsiuntimas gali užtrukti iki mėnesio, o per siuntų tarnybą – iki savaitės. Paprastai siuntimas per paštą yra nemokamas, o per siuntų tarnybą kainuoja papildomą priemoką. Čia yra ir dar vienas svarbus skirtumas – siunčiant per kurjerius prekės neabejotinai pateks į muitinę ir todėl teks sumokėti mokesčius jei prekės vertė viršys 22 €. Tuo tarpu siunčiant per paštą, atkeliaus per pašto tarnybas tiesiai į namus.

Jei Gearbest.com perkate pirmą kartą, jums teks užsiregistruoti arba prisijungti naudojant socialinių tinklų paskyras. Registracija tikrai nesudėtinga, tereikia įvesti savo elektroninio pašto adresą, sugalvoti slaptažodį ir įrašyti paveikslėlyje rodomą saugos kodą. Netrukus gausite  elektroninį laišką su paskyros aktyvavimo nuoroda. Prisijungus reikėtų užpildyti informaciją, reikalingą siuntimui – vardą, adresą, telefono numerį ir pašto kodą. Beje, jau vien už registraciją gausite 50 taškų, kuriuos ateityje galėsite panaudoti mokėjimams – 50 taškų atitinka 91 euro centą. Po šio žingsnio turėsite suvesti  asmeninė informaciją siuntos pristatymui.

Registracija
Registracija

Toliau galite pakeisti pasitiktą siuntimo būdą. Siūlomi keli variantai, kurių numatomas išsiuntimo laikas ir kaina nurodyti dešinėje pusėje. Paprastai, išsirinkus brangesnį siuntimo būdą prekės gaunamos greičiau. Gearbest.com siūlo ir siuntinio draudimą. Tai gali būti naudinga perkant labai vertingą daiktą, nes tuomet pardavėjas įsipareigoja kompensuoti siuntimo metu patirtą žalą arba netekus pirkinių. Jums bus išsiųstas antras toks pats daiktas arba sugrąžinti pinigai.

Pasirinkus norimą siuntimo būdą pereinama žemiau matysite mokėjimo būdus. Mokėjimas už prekes daugelį neramina labiausiai. Pirkėjai bijo prarasti pinigus, naudodamiesi abejotino patikimumo svetainėmis. Tačiau Gearbest.com šiuo atžvilgiu yra visiškai saugi ir saugo savo gerą reputaciją.

Mokėjimo būdai
Mokėjimo būdai

Galima mokėti elektroninių mokėjimų sistemų „Paypal“, „WebMoney“, „QIWI“ ir „Yandex“ pagalba, arba kreditine ar debetine kortele tiesiogiai. Pastarasis variantas daugeliui Lietuvių ko gero bus patogiausias. Jei turite „Paypal“ ar kitą elektroninę sąskaitą, ko gero, jau žinote ką su ja daryti, o pasirinkę mokėjimą kortele, sekančiame žingsnyje turėsite suvesti jos duomenis.

Mokėjimas kortele
Mokėjimas kortele

Apmokėję gausite patvirtinimą į el paštą apie sėkmingai atliktą veiksmą. Nusipirkus daiktą, norisi jo sulaukti kiek įmanoma greičiau, tačiau net jei ir niekur neskubate, kol prekė dar nepasiekė jūsų, gali būti neramu. Ko gero jau tikriausiai kitą dieną sulauksite pranešimo, kad pirkinys yra išsiųstas. Savo paskyroje galite pasiekti savo užsakymų skyrelį, kuriame matysite visus savo pirkinius.

Paspaudę „Track your shipment“ mygtuką galėsite įsitikinti, kurioje pasaulio vietoje šiuo metu yra jūsų pirkinys. Šis mygtukas atsiras tada, kai jūsų pirkinys bus išsiųstas. Jis pakeis jo vietoje buvusį „Dispatch faster“ mygtuką. Galima tiesiog paspausti „View Tracking Message“ arba nusikopijuoti sekimo kodą ir vėliau jį įklijuoti siuntinį gabenančios įmonės puslapyje į tam skirtą formą.

Profilis
Profilis

Jei viskas vyks sklandžiai, prekės greitai pasieks Lietuvą. Priklausomai nuo jų kainos bei nuo siuntimo būdo, siuntinys gali patekti muitinės tarpininkams, kurie būtinai pasiūlys savo paslaugas, nes pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, jei prekės siunčiamos ne iš Europos sąjungos narės, o prekės vertė viršija 22 eurus, teks sumokėti PVM. Jei pirkiniai yra brangesni nei 150 eurų, teks mokėti ir PVM ir muitą, priklausomai nuo prekės rūšies.  Tačiau vien to nepakaks, nes reikės užpildyti reikalingus dokumentus ir juos pateikti muitinei. Šią už maždaug 22 € pasiūlo muitinės tarpininkai. Lietuvos pašte panaši paslauga kainuoja apie 7 €.

Viso to galima išvengti, nes Gearbest siūlo nemažai prekių iš savo sandėlių, esančių Europoje. Tuomet pirkinius pardavėjas siunčia per ES valstybės paštą į Lietuvą, o prekės iš Europos Sąjungos valstybių nėra  apmokestinamos. Be to, pirkiniai tokiu būdu Jus pasiek gerokai greičiau. Jei siunčiate paštu, galite pirkti ir iš Kinijos sandėlio. Jei pardavėjas dokumentuose nurodys siuntinio vertę mažesnę nei 22 eurai, jis turėtų sėkmingai patekti pas Jus be jokių mokesčių. Šis būdas netinka siunčiant per kurjerius, nes tuomet turėsite įrodyti dokumentais, kad iš tiesų tiek mokėjote.

Taigi, apsipirkimas Gearbest.com nedaug skiriasi nuo lietuviškų ir kitų elektroninių parduotuvių. Viskas vyksta saugiai, sklandžiai ir patogiai. Pristatymas taip pat pernelyg ilgai neužtrunka – siunčiant paštu iš Kinijos prekės Lietuvą pasiekia per 15-30 dienų (retais atvejais gali užtrukti iki 60 d.), o kurjeriai jas pristato dar greičiau. Perkant iš Europos sandėlių siuntinius parduotuvė žada pristatyti per 3-15 d.

Gerų pirkinių parduotuvėje Gearbest.com!