Kaip išsirinkti internetą nuosavame name?

“Internetas – kaip oras”. Daugeliui mūsų tai ne tik girdėtas posakis, tačiau ir kasdienybė, kadangi be interneto sunku bendrauti, pirkti, pramogauti, ieškoti informacijos, o kai kuriais atvejais gal net ir kvėpuoti. Geriausio interneto tiekėjo ir interneto plano pasirinkimas – nelengva užduotis. Jei supaprastinti, siūlome pasinaudoti mūsų ekspertų patarimais, kurie padės namus padaryti “išmaniais”.

Laidinis ir 4G internetas

Ieškant interneto namams pirmiausia reikia nuspręsti, ar planuojate naudotis laidiniu internetu, kuris dažniausiai jungiamas prie maršrutizatoriaus, ar 4G bevieliu internetu, kuris veikia naudojant 4G modemą.

Tiek laidinis internetas, kurio bangos yra perduodamos per maršrutizatorių, tiek 4G internetas, kurio ryšį gaudo specialus 4G modemas, vienu metu puikiai veikia prijungus kelis prietaisus. Norint, kad nestrigtų – būtinas atitinkamas greitis.

Skirtumas tas, kad ne visuose Lietuvos miestuose 4G internetas lengvai “pagaunamas”. Didmiesčių gyventojai sėkmingai naudojasi ir 4G ryšiu dažniausiai be jokių trikdžių. Visgi, kuo daugiau vartotojų yra prisijunge vienu metu – tuo interneto kokybė yra prastesnė. Mažesniuose miesteliuose, nuo kurių interneto bokšteliai yra nutolę, kokybė ne tokia gera. Kartais prastomis oro sąlygomis 4G internetas gali strigti.

Jeigu namuose internetu naudojatės minimaliai: laiškams skaityti, socialiniams tinklams naršyti – tuomet praktiškai visada užtenka ir 4G interneto. Tuo tarpu didesniam duomenų siuntimuisi reiktų rimčiau pasverti, kuris interneto tipas tinkamesnis.

Su patikimais interneto tiekėjais dirbantys myPlan.lt atstovai tikina, kad svarbiausia įvertinti savo poreikius. Juos apgalvojus bus kur kas paprasčiau nuspręsti, kurio tipo internetas Jums tinka labiausiai.

Interneto plano pasirinkimas

Retas išmano interneto subtilybes, tad ieškodami plano dažniausiai žiūri į kainą. Deja, dažnai maža kaina lemia ir prastą kokybę bei lėtą duomenų atsiuntimą. Dažniausiai verta mokėti keletą eurų daugiau, tačiau nuo to interneto kokybė gali būti nepalyginamai geresnė.

myPlan.lt ekspertai išskiria savybes, kurias būtina įvertinti ieškant tinkamiausio plano nuosaviems namams. Interneto planai pirmiausia pasirenkami įvertinus, koks greitis yra siūlomas. “Nežinantiems lengva pasimesti, tad pabandysime paaiškinti paprastai”,- teigia myPlan.lt atstovai. “Renkantis internetą pamatysite, kad jo greitis nurodomas megabitais. Įvertinus, kokiomis aplikacijomis naudojatės, kiek duomenų per dieną atsisiunčiate – galima paprasčiau apsispręsti, kokio greičio internetas Jums reikalingas. Juk vienam žmogui, kuriam interneto reikia tik paštui pasitikrinti ir naujienoms perskaityti, reikia daug paprastesnio plano nei kad penkių asmenų šeimai”.

Juolab, interneto greitį lemia ne tik tiekėjas, tačiau ir modemas. Jeigu namuose internetas tapo itin lėtas, o tiekėjas tvirtina, kad jo paslaugos tiekiamos be trikdžių – gal laikas pasikeisti maršrutizatorių?

Jeigu esate apsisprendęs, ar Jums reikalingas laidinis, ar 4G internetas – atitinkamai įsigykite arba išsinuomokite įrangą, kuri perduoda interneto bangas. Tiek vienu, tiek kitu atveju įrangą geriausia pirkti arba nuomoti iš interneto tiekėjų.

Skaičiuojant pinigus reikia nepamiršti, kad paprastai kuo ilgesnę sutartį sudarysite – tuo mažiau mokėsite. Labiausiai rekomenduojama terminuota vienerių arba dvejų metų sutartis. Joms taikomos įvairios akcijos ir nuolaidos. Norint sužinoti pasiūlymus rekomenduojame kreiptis į myPlan.lt atstovus. Jie pasiūlys, koks internetas namams atitiks Jūsų piniginės poreikius, tačiau taip pat bus ir kokybiškas.

Internetas ir TV

Lyginant interneto tiekėjus pamatysite, kad dažnas siūlo įsigyti interneto ir skaitmeninės televizijos paslaugos planą. Nors populiaru sakyti, kad televizijos niekas nežiūri, tačiau statistika kiek kitokia. TNS LT atliktas tyrimas parodė, kad 97 % Lietuvos gyventojų namuose turi bent po vieną televizorių.

Interneto planai kartu su televizija yra ekonomiškas pasirinkimas, kadangi vietoj to, kad mokėtumėte už dvi paslaugas atskirai – mokama už vieną kartu. Mėnesinis mokestis reziume gaunasi mažesnis.

Žinoma, jeigu dažniausiai žiūrite jau įrašytas ir internete įdėtas laidas – tuomet neverta užsisakyti paslaugų, kurios Jums nebus reikalingos.

Dėl televizijos plano pasirinkimo taip pat naudinga pasitarti su myPlan.lt ekspertais. Didelė kaina nebūtinai reiškia, kad paslaugos tenkins Jūsų poreikius. Lygiai taip pat kaip maža kaina nebūtinai lemia blogą paslaugų kokybę. Įvertinus, palyginus ir pasitarus su ekspertais – pavyks pasirinkti labiausiai Jums tinkamą paslaugų planą.

Gyvenimas su internetu bus kur kas paprastesnis, o gyvenimas su greitu ir kokybišku internetu padės kur kas greičiau atlikti darbus bei maloniai praleisti laiką. Norėdami negaišdami laiko atrasti geriausius interneto tiekėjus – kreipkitės į myPlan.lt ekspertus. Jie visiškai nemokamai pakonsultuos, atsakys į visus iškilusius klausimus bei rekomenduos Jums labiausiai tinkamą tiekėją bei planą.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau