Ką būtina įsigyti prieš kuriant verslą

Sąlygos vystyti verslą Lietuvoje gerėja labai greitai. Naujų kavinių ir restoranų, įmonių bei fabrikų mūsų šalyje atsiranda kiekvieną savaitę. Tai yra geras ženklas visiems mums, mat verslo kūrimasis neišvengiamai reiškia gerėjančią ekonomiką ir gyvenimo sąlygas. Dabar būtų pats laikas steigti savo verslą! Jeigu iki šiol dvejojate, meskite abejones šalin ir tvirtai siekite savo tikslo. Jeigu dvejonių nėra, bet trūksta žinių, šis straipsnis jums padės. Tad susipažinkite su įranga bei daiktais, be kurių neišgyventų joks jaunas verslas.

Nešiojamas kompiuteris + mobilus internetas

Verslo reikalus gali tekti tvarkyti įvairiose vietose. Naujam verslui būtinas lankstumas, o pačioje pradžioje vyraujantis neužtikrintumas reikalauja greitos reakcijos į susidariusias situacijas. Jeigu jūsų pirmam klientui labai reikia pagalbos arba iškilo problema, būtų gerai, kad galėtumėte nuvykti jam padėti ir parodyti reikalingą informaciją. Jeigu potencialus pirkėjas nori susitikti kavinėje, būkite pasiruošę padaryti ir tai.

Ekonomiškam, pradžiai tinkamam vidutinės klasės HP ar Lenovo kompiuteriui turėtų pakakti 5-6 šimtų eurų (jeigu pataikysite „ant akcijos“, net mažiau). Apple Macbook – pasirinkimas profesionalams, jų kaina gerokai viršija 1,2 ar net 2 tūkstančius eurų. Užmeskite akį ten, kur bene geriausi nešiojami kompiuteriai internetu – varle.lt. Čia rasite patraukliausias kainas ir didžiausią pasirinkimą.

Interneto domenas + hostingas

Nesvarbu ar esate ūkininkas, ar programuotojas, jeigu 2020m. jūsų verslo dar nebus interneto puslapyje – jūsų niekas neras. Telefonų knygos bei reklaminiai katalogai po truputėlį išnyko iš kasdienio gyvenimo.

Domenas bei hostingas yra dvi pagrindinės paslaugos, reikalingos palaikyti interneto puslapį. Domenas gali būti traktuojamas, kaip puslapio pavadinimo nuomos paslauga, o hostingas – svetainės talpinimas, paslauga, leidžianti lankytojams matyti turinį. Priklausomai nuo jūsų pasirinktų paslaugų, interneto puslapis per mėnesį turėtų kainuoti <20 eur, nebent reikalingi nuolatiniai atnaujinimai. Viską pasidaryti pavyks patiems, tik skirkite tam laiko!

Darbo vieta

Čia bus reikalingi: stalas, kėdė ir tam tinkama erdvė (biuras arba coworking, bendradarbiavimo erdvė). Nors XXIa. suteikia galimybę ir privalumą dirbti iš namų, deja, tai yra neproduktyvu. Psichologai bei mokslininkai ištyrė, kad namų erdvė yra neproduktyvi, nes joje žmogus pasąmoningai nori ilsėtis. Internete daug pagundų nuobodžiauti ir dykaduoniauti (bendravimas ir soc. medijos, Youtube ir naujienų portalai t.t.), tad darbo vieta turėtų stimuliuoti augimą.

Įmonės telefonas

Idėja verslo reikalams palikti asmeninį mobilųjį telefoną – prasta. Nereikėtų to paties telefono turėti darbo bei asmeniniams reikalams. Verslo bei šeimos kontaktus geriausia laikyti atskirai, mat darbas ir asmeninis gyvenimas neturėtų žengti koja kojon. Tai padės jums geriau planuoti darbus, neužgrūsti asmeninio arba darbo telefono nereikalingais duomenimis.

Buhalterinės paslaugos

Švari buhalterija yra vienas iš svarbiausių sėkmingo verslo faktorių. Jeigu jūsų įmonėje nėra buhalterio (o jaunose įmonėse tai pasitaiko gana dažnai, mat buhalterį išlaikyti yra brangu), tuo galima apsiimti pačiam. Visgi beveik visada tų buhalterinių žinių pradžioje nėra, todėl verta rinktis išorinių įmonių telkiamas paslaugas. Dėka jų išvengsite VMI ir Sodros nemalonės bei galimo FNTT dėmesio. Kuo labiau jūsų verslas auga, tuo didesnis dėmesys turėtų būti skiriamas skaidriai buhalterijai. Pradžioje dar turite laiko mokytis.