„Bitė Lietuva“ pirmoji pasiūlė eSIM

„Bitė“ pirmoji Lietuvoje pradeda siūlyti virtualios eSIM paslaugą, leidžiančią atsisakyti fizinių SIM kortelių. Bendrovė šią technologiją pritaikė išmaniesiems laikrodžiams ir jiems sukūrė išmaniąją eSIM paslaugą. Nuo šiol „Bitė Lietuva“ klientai šią funkciją palaikančiais išmaniaisiais laikrodžiais galės atsiliepti į skambučius, gauti SMS žinutes net kai šalia nebus telefono ar jis bus išjungtas.

„Esame užsibrėžę tikslą naujas, sudėtingas technologijas paversti naudingomis, kasdienį gyvenimą palengvinančiomis paslaugomis. Ne išimtis ir eSIM. Šią technologiją sekame jau kurį laiką ir tikime jos potencialu. Pradedame ją taikyti tose srityse, kur savo klientam galime sukurti daugiausia vertės. Išmanieji laikrodžiai puikiai visiems pažįstami, jų populiarumas tarp mūsų klientų auga itin sparčiai, todėl sprendimas pritaikyti eSIM technologiją būtent jiems buvo natūralus. Į kitas sritis su eSIM plėsimės palaipsniui – šiuo metu daugiausia potencialo matome mažų įrenginių kategorijoje“, – sako bendrovės „Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius Pranas Kuisys.

eSIM – tai pilnavertė ir saugi virtuali SIM kortelė, kuri įrenginį aprūpina mobiliuoju ryšiu. Ši technologija laikrodžiams suteikia kelias naujus ir patogias galimybes. Šiuo metu išmanieji laikrodžiai su telefonais dažniausiai bendrauja „Bluetooth“ ryšiu, todėl nutolus prietaisams vienam nuo kito ryšys nutrūksta.

„Su eSIM šią problemą lengvai išsprendžiame. Nesvarbu ar šalia bus telefonas, užteks kad toje vietoje veiktų mobilusis ryšys. Tokio laikrodžio savininkas galės priimti skambučius, gauti SMS žinutes būtent per laikrodį, o telefonas galės būti paliktas namuose ar net išjungtas. Taip pat į laikrodį ateis telefone esančių programėlių pranešimai bei bus galima klausyti muzikos per, pavyzdžiui, „Spotify“. Tai itin patogu, kai norisi užsiimti veikla, nereikalaujančia šalimais turėti telefono: pabėgioti, žvejoti, pavedžioti šunį, vykti į darbinį susitikimą ar galų gale ramiai praleisti laiką su vaikais lauke. Ir tuo pačiu būti tikriems, kad esant reikalui visi jus galės pasiekti“, – aiškina P. Kuisys.

Šiuo metu išmaniąją eSIM paslaugą laikrodžiams „Bitė“ siūlo kartu su išmaniuoju laikrodžiu „Samsung Galaxy Watch“. Pasak P. Kuisio, netruks rinkoje turėtų atsirasti daugiau eSIM technologiją palaikančių laikrodžių.

Technologija pasinaudoti labai paprasta – tereikia įsijungti laikrodį, išmaniajame telefone paleisti laikrodžio programėlę, telefonu nuskanuoti QR kodą laikrodžio ekrane ir įrenginiai bus susieti. Visas sprendimas veikia vieno numerio principu, t. y. tiek laikrodis, tiek telefonas turi tą patį pagrindinį kliento telefono numerį.

„Bitės“ eSIM planas „Neribotas laikrodžiams“, suteikiantis neribotus pokalbius, SMS žinutes ir mobiliojo interneto duomenis išmaniesiems laikrodžiams, kainuoja 5 eurus per mėnesį. Sprendimą palaikantis laikrodis „Samsung Galaxy Watch“ – nuo 8,5 eurų per mėnesį.

Išmanieji laikrodžiai sparčiai populiarėja

Tyrimų bendrovės „Synopticom Research“ atlikta šalies gyventojų (25-50 m.) nuomonės apklausa parodė, kad išmanieji laikrodžiai Lietuvoje gerai pažįstami ir aktyviai naudojami. 97 proc. respondentų apie išmaniuosius laikrodžius yra girdėję, o 33,7 proc. planuoja juos įsigyti arba apie tai rimtai pasvarstys per ateinančius metus.

„Vartojimo tendencijos taip pat rodo stiprų šios kategorijos populiarėjimą. Pavyzdžiui, JAV, iš kurios vartojimo įpročiai anksčiau ar vėliau ateina ir į mūsų rinkas, išmaniuosius laikrodžius turi kas ketvirtas 18-34 m. metų gyventojas. „Bitės“ tinkle jie patenka į trejetuką populiariausių įrenginių ir pagal pardavimus auga sparčiausiai“, – sako P. Kuisys.

Minėtas tyrimas taip pat atskleidė, kad išmaniųjų laikrodžių savininkai juos naudoja ne tik sportui, kaip įprasta manyti. Didžioji dalis (77 proc.) apklaustųjų nurodė, kad jais seka savo žingsnius, pulsą ir kitus aktyvumo rodiklius, apie pusė rinkosi juos naudodami tiek sportui, tiek aktyviam poilsiui. Jų savininkai laikrodžiuose taip pat seka įvairius programėlių pranešimus (45 proc.) bei valdo savo telefonų skambučius ir SMS žinutes (31 proc.).

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau