Jevgenijus Kasperskis ragino naikinti konkurentus

Naujienų agentūra „Reuters“ gavo Rusijos kibernetinio saugumo bendrovės „Kaspersky Lab“ vadovo Jevgenijaus Kasperskio susirašinėjimo fragmentus, kuriuose jis gana grubia forma ragina kovoti su konkurentu. Informacija buvo paviešinta dalyvaujant buvusiems bendrovės darbuotojams, kurie tvirtina, kad „AVG Technologies“ sukurta antivirusinė programa, dėl „Kaspersky Lab“ veiksmų, saugius kompiuterius atpažindavo kaip užkrėstus ir iš jų pašalindavo vartotojui reikalingus failus.

Jevgenijus Kasperskis
Jevgenijus Kasperskis

Nutekintame laiške Jevgenijus Kasperskis „AVG“  kaltina specialistų viliojimu: „AVG“ vykdo ataką prieš įmonės personalą, daugiausia vadovus“. Jis taip pat teigia: „tiesą sakant, pasijusiu labai blogai, kai „AVG“ taps akcine bendrove ir uždirbs milijardus. Jie nepasakys ačiū jums ar man, net nesitikėkite. Naikinti – yra vienas iš būdų, kurį mes tikrai naudosime kartu su kitais“. Kasperskis priminė, kad tokios priemonės jau buvo naudojamos 2002-2003 m. siekiant pašalinti konkurentą (buvę darbuotojai sako, kad omenyje turima Kinijos bendrovė „Beijing Jiangmin New Science & Technology Co.“) ir tokiu būdu „Kaspersky Lab“ specialistai „padarė galą vieno iš rinkos lyderių vystymuisi“.

„Beijing Jiangmin New Science & Technology Co.“ teigia, kad „Kaspersky Lab“ vykdė virusų identifikaciją, kurią kopijuodavo daugelis antivirusinės programinės įrangos gamintojų. Kai Kinijos bendrovė atsisakė licencinės sutarties su Rusijos kompanija, „Kaspersky Lab“ tiesiog pradėjo apgaudinėti konkurentą. J. Kasperskis atakas net pavadino „gumine bomba“, remdamasis populiariu anekdotu, kad tokie sprogmenys šokinėdami sukelia daugiau žalos.

Kaspersky Lab

Buvę „Kaspersky Lab“ darbuotojai taip pat papasakojo, kad 2009-2013 m. kompanijos vadovybė yra ypač aktyviai reikalavo ištirti konkurentų antivirusinę programinę įrangą tam, kad normalius failus būtų galima pažymėti kaip kenksmingus. Ataka prieš konkurentus Rusijos kompanijai leido gerokai padidinti savo rinkos dalį, nors „Kaspersky Lab“ tvirtino, kad kitos įmonės kopijuoja jų kuriamą programinę įrangą.

 

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau