Išmaniųjų telefonų flagmanai veikia blogiau nei seni prietaisai
Britų ryšių departamento specialistai pareiškė, kad dabartiniai išmaniųjų telefonų flagmanai daug blogiau gaudo korinių ryšių tinklų signalą nei paprasti mygtukiniai modeliai su plastikiniais korpusais. Pasak ekspertų, taip yra dėl to, kad naujų prietaisų korpusai yra gaminami iš stiklo ir metalo.
Didžiosios Britanijos ekspertai sako, kad didžioji dalis dabar rinkoje esančių išmaniųjų telefonų neatitinka GSM asociacijos nustatytų minimalių signalo reikalavimų. Jie nepriima silpno signalo, o seni modeliai su mygtukine klaviatūra gerai dirba blogo ryšio vietose.
„Mes išbandėme nedidelį mobiliųjų prietaisų kiekį ne reitingo sudarymui, bet tam, kad suprasti, kaip jie dirba skirtingose situacijose. Kadangi jie visi yra vienodai pasirodė, mes nusprendėme neminėti prekės ženklų“ – sakė specialistai.
Bandymai vyko atviroje vietovėje, kur ryšys yra nestabilus, o atstumas iki bazinių stočių gana didelis, todėl prietaisai kartais prarasdavo ryšį vien pakeitus rankos padėtį.
Aukščiausio lygio telefonų gamintojai gamybai naudojant metalą ir stiklą tam, kad sukurtų stilingus ir plonus korpusus. Dėl tokio medžiagų pasirinkimo išmaniesiems reikalingas bent 2G signalas, kuris yra 7 kartus stipresnis nei GSM asociacijos rekomenduojamas minimalus lygis (3G yra 9 kartus stipresnis, 4G – 7 kartus).
Ekspertai tvirtina, kad problema būdinga net rinkos lyderių – „Samsung“ ir „Apple“ gaminiams. Kai kuriems išmaniųjų modeliams mobiliojo ryšio signalas turi būti net 10 kartų galingesnis už reikalingą klasikiniams telefonams.