„Xiaomi Mi 9 SE“ išmanusis telefonas buvo pristatytas metų pradžioje Barselonoje vykusioje parodoje MWC 2019, kartu su flagmanu „Xiaomi Mi 9“. Išoriškai abu prietaisai labai panašūs, tačiau SE versija yra mažesnė ir naudoja ne tokią galingą platformą, o tai leido gerokai sumažinti kainą.
Komplektacija
Telefonas atkeliavo „Xiaomi“ būdingoje kuklioje baltos spalvos dėžutėje su keletu užrašų. Viduje radome silikoninį dėklą, SIM kortelės dėklo ištraukimo adatą, įkroviklį, USB kabelį ir adapterį iš mini USB į C tipo USB.
Dizainas
Kaip jau minėjome, „Mi 9 SE“ dizainas yra sumažinta flagmano kopija. „Gorill 5” stiklo „sumuštinis“ su metaliniu rėmeliu, ekranas su lašo formos išpjova ir pirštų atspaudų skaitytuvu, taip pat pastebimai išsikišęs trijų kamerų blokas galinėje pusėje.
„Xiaomi Mi 9 SE“ gaminamas trijų spalvų – violetinės, mėlynos ir pilkos. , mes lankėmės trečiame variante.
Galinis skydelis padengtas holografinio spektro danga, kurios dėka šviesai krentant skirtingu kampu korpusas spindi įvairiomis spalvomis.
Pagrindinis skirtumas nuo flagmano Mi 9 yra mažesni matmenys ir svoris. SE versija lengvesnė beveik 20 g, 10 mm trumpesnė ir beveik 5 mm siauresnė, o „kalta“ dėl to mažesnė ekrano įstrižainė. Kairėje korpuso pusėje yra tik SIM kortelių dėklas. Viršutiniame krašte įtaisytas triukšmo mažinimo mikrofonas ir infraraudonųjų spindulių prievadas buitiniams prietaisams valdyti, o dešinėje pusėje yra garso svirtis ir maitinimo mygtukas. Apačioje rasite daugialypės terpės garsiakalbį ir C tipo USB . Kaip „didysis brolis“, „Xiaomi Mi 9 SE“ negavo 3,5 mm lizdo ausinėms.
Išmanusis telefonas, pagal šiandieninius standartus, yra labai kompaktiškas ir puikiai telpa vidutinio dydžio delne. Pažymėtina, kad tai yra vienas iš retų atvejų, kai išmanųjį telefoną galima valdyti viena ranka – pasiekti ekrano viršų, nors ir sunku, bet vis dar įmanoma.
Oleofobinės dangos kinai pagailėjo, todėl korpusas ir ekranas tepasi nuo kiekvieno prisilietimo.
Ekranas
„Xiaomi Mi 9 SE“ ekranas yra žymiai mažesnis už gamintojo flagmano: 5.97″ prieš 6,39”. Net 90.47% priekinio skydelio užimančią matricą pagamino „Samsung“ naudojant tą pačią „Super AMOLED“ technologiją. Kraštinių santykis yra 19,5:9, skiriamoji geba tokia pat – 2340 × 1080 taškų, o tai suteikė šiek tiek didesnį vaizdo taškų tankį – 422 PPI („Mi 9“ – 403 PPI).
Pagal nutylėjimą ekranas rodo saikingai sodrias spalvas – nėra ryškių vaizdų, kurių daugelis žmonių tikisi iš „AMOLED“ matricų. Testai patvirtina subjektyvų įspūdį – „Mi 9 SE“ spalvų gama yra artima standartiniam sRGB. Ekrano nustatymuose yra 3 vaizdo šablonai – standartinis, padidintas kontrastas ir automatinis kontrastas. Pirmąjį rekomenduotume kaip siūlantį harmoningiausią vaizdą su natūraliais atspalviais ir malonia gama.
Pasirinkus padidinto kontrasto režimą kontrastas iš tikrųjų šiek tiek pakyla, spalvų gama šiek tiek išsiplečia, o vaizdas įgauna melsvą atspalvį. Spalvų temperatūrą taip pat galia pasirinkti iš trijų įdiegtų nustatymų arba pasirinkti norimą iš spalvų rato. Didžiausias ryškumas esant 100% ekrano užpildymo balta spalva buvo 400 cd/m², 50% – 430, esant 25% – 490. Apskritai ekranas yra pakankamai ryškus ir leidžia matyti bet kokią informaciją gatvėje be jokių ypatingų problemų.
Garsas
Daugialypės terpės garsiakalbis yra vienas, o pokalbių garsiakalbis nėra naudojamas stereofoniniam efektui sukurti. Garso lygis nėra rekordinis, bet pakankamas tam kad gerai girdėti signalus praktiškai bet kokioje aplinkoje.
Garso kokybės situacija taip pat yra tipiška: melomanai vargu ar bus sužavėti, tačiau pokalbiams ar skambėjimo tonui garsas yra pakankamai švarus ir stiprus. Skambesys ausinėse nesukuria ypatingo įspūdžio – neišraiškingi žemi ir tam tikras aukštų dažnių trūkumas skleidžia gana plokščią garsą.
Techninės įrangos platformos našumas
„Xiaomi Mi 9 SE“ naudoja 10nm „Qualcomm Snapdragon 712“ mikroschemų rinkinį, kuriame yra aštuonių branduolių procesorius (iki 2,3 GHz) ir „Adreno 616“ GPU. Tai aukščiau vidutinio lygio platforma, kurios sparta yra tarp „ Snapdragon 600“ ir 800-osios serijos (apie ketvirtadalį galingesnis nei „Snapdragon 660“ CPU testuose ir trečdaliu GPU). Atitinkamai jis negali varžytis sintetiniuose testuose su flagmanais, tačiau įprastame naudojime sistemos veikimas yra daugiau nei pakankamai spartus kasdienėms užduotims, įskaitant žaidimus.
Galima įdėti dvi SIM, tačiau nėra atminties kortelės lizdo. Wi-Fi imtuvas veikia su visais dabartiniais AC standartais. Palaikoma „Bluetooth 5.0“ versija ir NFC.
„Xiaomi Mi 9 SE“ įdiegta „Android 9.0“ operacinė sistema su firmine vartotojo sąsaja „MIUI 10.2“. Iš naujovių verta paminėti dinamines aplinkas su „apšvietimo“ kaita, priklausomai nuo dienos laiko, ir tamsią temą, kuri AMOLED ekrano dėka leidžia gerokai sumažinti energijos sąnaudas. Sąsaja yra patogi ir nepriekaištingai išversta į lietuvių kalbą. Naudinga pasirodė automatinio prietaiso įjungimo ir išjungimo funkcija bei galimybė tiesiai iš rinkiklio aktyvuoti pokalbio įrašymą. Dažnai internete galima rasti nuomonių, kad MIUI rodo reklamą, tačiau mes su tokiu reiškiniu nesusidūrėme. Tai labiau liečia „Redmi“ prietaisus, be to kinai žada jos gerokai sumažinti su nauja sąsajos versija.
Naudotojo veido atpažinimas atliekamas naudojant priekinį fotoaparatą. Funkcija dirba greitai ir net tamsoje, tačiau tik esant pakankamai aukštam ekrano ryškumu, kuris šiuo atveju veikia kaip apšvietimas. Jei nustatymuose įjungtas automatinis ryškumas veido atpažinimas tamsoje neveiks stabiliai.
„Xiaomi Mi 9 SE“ pirštų atspaudų skaitytuvas įtaisytas ekrane ir veikia kaip ir kiti panašūs skeneriai, kuriuos matėme anksčiau – daugeliu atvejų atpažinimas yra šiek tiek lėtesnis nei tradiciniai sprendimai. Be to, ne visuomet suveikia iš pirmo karto.
Kamera
„Mi 9 SE“ gavo trigubą galinės kameros modulį (f/1.8, 1/2″, 0.8µm, PDAF) su 48 megapikselių pagrindiniu jutikliu „Sony IMX586“, kurį naudoja ir naujausias „Xiaomi“ bei kai kurių kitų gamintojų flagmanai. Pagal nutylėjimą nustatyti 12MP, o įjungus maksimalią raišką dingsta optinio priartinimo galimybė. Tuo tarpu papildomi moduliai šiek tiek kuklesni: telefoto jutiklio skiriamoji geba yra 8 MP (f/2.4, 1.12µm, PDAF), o plačiakampio siekia 13 MP (f/2.4, 1.12µm).
Nuotraukų kokybė atvirame ore ryškioje saulėtą dieną labai aukšta – mažai triukšmo, daug smulkių detalių, natūralių spalvų ir tinkamas dinaminis diapazonas.
Savaime suprantama, kad vaizdas iš teleobjektyvo ir plačiakampių modulių yra šiek tiek blogesnis už pagrindinio – juose matyti nedidelis triukšmas ir mažesnė detalizacija, o automatinis baltos spalvos balanso nustatymas kartais prašauna pro šalį, tačiau apskritai jų nuotraukos gaunamos neblogos kokybės.
Patalpoje arba esant prastam apšvietimui sumažėja dinaminis diapazonas, kuris gali sukelti ryškių objektų ar šešėlių nekokybišką atkūrimą. Detalizacija taip pat pastebimai sumažėja (ypač periferijoje) ir smulkios detalės tampa neryškios. Aplamai, jokių didelių pretenzijų dėl nuotraukų kokybės dienos metu neturime.
Tačiau naktinės nuotraukos, deja, pasirodė esančios vidutiniškos – kamerai ne visada pavyksta tiksliai sufokusuoti vaizdą ir šią problemą dar gilina optinio stabilizavimo nebuvimas. Be to akį rėžia žema detalizacija.
HDR režimas daugeliu atvejų nesugadina vaizdo, tačiau kartais nuotraukos gaunasi pernelyg blyškios. Tuo tarpu kadre esant didelių apšvietimo skirtumų, naudojant išplėstinį dinaminį diapazoną bus galima „ištraukti“ šešėlius ir parodyti detales ryškiose vietose, kurios paprastai būtų visiškai apšviestos.
Asmenukių kokybė taip pat nebloga ir niekuo nenusileidžia MI9. Nuotraukų pavyzdžius rasite Topcom.lt „Google” diske.
„Xiaomi Mi 9 SE“ vaizdo įrašus saugo tik 30 kadrų per sekundę dažniu, tačiau gali pasigirti 4K raiška. Deja, čia taip pat juntamas optinio stabilizavimo trūkumas ir todėl įrašas retai bus stabilus, be to juntamas trūkčiojimas. Galima išsaugoti sulėtintą 960 fps video, tačiau tik HD raiška.
Apibendrinant galima teigti, kad už tokią kainą tai daugiau nei tinkamas fotoaparatas, kuris leis jums sukurti aukštos kokybės vaizdus idealiomis sąlygomis ir gana priimtinas nuotraukas sudėtingesnėse.
Autonomija
„Xiaomi Mi 9 SE“ įdiegta 3070 mAh talpa baterija palaikanti 18 W greitą įkrovimą, tačiau kinai kažkodėl į komplektą įtraukė tik 12 vatų įkroviklį. Praktikoje autonomija yra pakankamai gera ir saikingai naudojant galima ištempti pora dienų. Atliekant PCMark akumuliatoriaus testą, išmanusis telefonas dirbo ilgiau nei 9 valandas, o tai yra labai geras tokios talpos akumuliatoriui.
Išvados
„Xiaomi Mi 9 SE“ yra įdomus subflagmanų klasės išmanusis telefonas ir vienas geriausių pasiūlymų rinkoje tarp kompaktiškų modelių. Už rekomenduojamą, mažesnę nei 300 JAV dolerių nesiekiančią kainą gausite flagmano dizainą, gerą fotoaparatą, NFC ir aukštos kokybės ekraną. Atskirai verta paminėti santykinai kompaktišką korpusą, kurį įvertins nemėgstantys didelių ekranų – išmanusis telefonas tikrai puikiai telpa į delną.
Deja, neapsieita ir be nemalonių trūkumų: nėra olefobinės dangos, optinio stabilizavimo, atminties kortelės lizdo ir panešimų indikatoriaus. Tiesa, pastarąjį trūkumą iš dalies kompensuoja galimybė pasirinkti norimą skaičių priminimų garsu. Be to, būtų naivu tikėtis visko už tokią kainą.
Alternatyvos
Kaip konkurentus siūlytumėm vertinti kompaktiškus išmaniuosius telefonus. Vertas dėmesio atrodo „Huawei P20“, tačiau dabartinis neapibrėžtumas su JAV sankcijomis ir dėl to miglota OS atnaujinimų ateitis šį variantą verčia vertinti atsargiai. Be to čia naudojamas gana greitai besibraižantis stiklas be riebalus atstumiančios dangos. Taip pat gali nepatikti gana didesnė ekrano išpjova. Miglota ateitis taip pat gali atstumti ir nuo „Huawei P30“, be to jis bemaž dukart brangesnis už šios apžvalgos herojų.
Na, o jei negaila už išmanųjį atiduoti 500-600 € jums gali patikti „Samsung Galaxy S10e“ arba „Galaxy S9“. Jie už „Mi 9 SE“ pranašesni oleofobine danga ir šiek tiek geresne kamera, tačiau jų dizainas, mūsų manymu, nėra toks patrauklus, ypač pernykščio S9.
Jei pageidaujate pigesnių kompaktiškų prietaisų, atkreipkite dėmesį į „Nokia 6.1 Plus (Nokia X6)“ ir „Samsung Galaxy A40“. Tai 250-220 € kainuojantys vidutinių galimybių ir kokybės išmanieji telefonai.
Rekomenduojame
- Dizainas
- Ekranas
- Autonomija
- Našumas
- Kameros
- Kaina