Įranga švariam orui namuose

Atėjo pavasaris, padvelkė gaivus vėjelis… Gaivus? Iš tikrųjų miestuose, ypač didesniuose, kaip ir jų gyventojų butuose cirkuliuojantį orą sunku pavadinti gaiviu ir švariu. Deguonies trūkumas, didelė anglies dvideginio koncentracija, automobilių išmetamos kenksmingos medžiagos, dulkės ir t.t.

Nuolatinis kvėpavimas miesto butų ore esančiomis kenksmingomis medžiagomis susilpnina imuninę sistemą ir gali sukelti alergines ligas. Pavasarį alergija pasireiškia ypač aštriai. Pažiūrėkime kuo mums gali padėti šiuolaikiniai elektroniniai prietaisai.

Klimato sistemos ir oro valymo įrenginiai

Philips AC4080
Philips AC4080

Pradėkime nuo akivaizdžiausių ir paprasčiausiai įdiegiamų bei eksploatuojamų prietaisų – oro valymo įrenginių. Pirmiausia rekomenduojame atkreipti dėmesį į naują klimato kompleksą „Philips AC4080“. Tai yra du viename oro valymo sistema. Mechaninis pirminio valymo filtras sulaiko akiai matomas daleles – dulkes, pūkelius, plaukus ir t.t., o kombinuotas HEPA anglies filtras „sugaudo“ mažas dulkių daleles, mikrobus, pelėsių sporas ir pašalina nemalonius kvapus, cigarečių dūmus ir kenksmingas dujas.

LAHVSG40GD0
LAHVSG40GD0

Taip pat verta atkreipti dėmesį į „LG“ valymo sistemą ir su cilindriniu oro drėkinimo principu, kuri už dizainą yra laimėjusi „IF Design“, „RedDot“ ir „IDEA“ apdovanojimus. „Oasis“ korpusas yra papuoštas įspūdingu LED apšvietimu. Su 5 litrų vandens rezervuaru, oro „plovykla“ LAHVSG40GD0 gali iki 10 valandų veiksmingai valyti ir drėkinti orą 28 kvadratinių metrų patalpose. Sistema turi įmontuotą plazminį oro jonizatorių, oro filtravimo sistemą su 46 diskais, kurie drėkina orą kaip 46 patalpoje pakabinti drėgni rankšluosčiai.

Bork Rain
Bork Rain

Įdomių sprendimų taip pat turi „Bork“: stilingas baltas filtras „Bork Rain“ orą valo naudodamas fermentų filtrą, kuris sunaikina bakterijas, virusus ir pelėsių sporas. Norint sudrėkinti orą natūraliam garavimui tereikia įpilti truputį vandens. Vandens lygį, oro drėgnumą ir kitą informaciją rodo informatyvus ekranas su sensoriniu valdymu.

Bork А602
Bork А602

Baltas oro filtras „Rain“ atrodo per didelis? Tada galite pasirinkti stalinę versiją „Bork А602“. Jis orą bute valo su jonus naudojančia „Plasmacluster“ technologija. Filtruoti dulkes, bakterijas ir mikroorganizmus kompaktiškas prietaisas gali bet kur – jį tereikia prijungti prie maitinimo per USB, tačiau su savo didesniais broliais varžytis efektyvumu, jis, žinoma, vargu ar gali.

Orą valantys kondicionieriai

Efektyviausias oro valymo namuose sprendimas – oro kondicionavimo ir klimato kontrolės sistemų su oro valymo funkcija sumontavimas. Taip iš karto galima nušauti du zuikius – apsisaugoti nuo karščio ir išvalyti orą.

Samsung A3050
Samsung A3050

„Samsung A3050“ kondicionierių linija gali pasigirti išskirtine technologija „Virus Doctor“. Ji užsitarnavo specialistų pripažinimą ir gavo daugybę apdovanojimų, įskaitant „2010 AHR Expo Innovation Award“ oro kondicionierių kategorijoje, pirmą vietą „Environmental Award“ ir „Jang Young Sil Award“ apdovanojimuose. „Easy Filter“ filtras išvalo patalpų orą nuo virusų, grybelių ir alergenų.

Kaci 112 HGI-W
Kaci 112 HGI-W

Kombinuota „Korting“ sistema „Kaci 112 HGI-W“ iš turi plačias oro valymo ir atmosferos pagerinimo galimybes. Džiovinimo režime kondicionierius pašalina drėgmės perteklių iš kambario, o integruotas jonizatorius prisotiną orą dalelėmis su neigiamu krūviu, kurios prisideda prie intensyvesnio oro valymo nuo dulkių ir kvapų, todėl kambaryje bus gaivu ir švaru.

„LG“ taip pat turi oro kondicionierių su jau minėta valymo ir jonizavimo sistema „PLASMASTER“.

Rekuperatoriai

Jei dėl švaraus oro be kenksmingų teršalų ir alergenų esate pasiruošę eiti dar toliau – atėjo laikas pasidomėti rekuperatoriais. Jų valymo principas paprastas – paimti šviežią orą iš lauko ir išpūsti nešvarų į išorę.

Samsung Rekuperatorius RHF035EE
Samsung Rekuperatorius RHF035EE

Rekuperatoriai ne tik išvalo orą, bet ir padeda sutaupyti šilumos energiją. Jame esantis šilumokaitis akumuliuoja šilumą iš šalinamo oro ir ją perkelia į paduodamą, todėl išlaidos oro šildymui gali sumažėti nuo 50 iki 80 proc. Rekuperacinės sistemos gaminamos skirtingų modifikacijų, įvairaus galingumo ir gali turėti papildomus oro filtrus. Rekuperatoriai būna kelių tipų: rotaciniai, plokšteliniai ir atskirų srautų. Pagrindinis jų efektyvumo vertinimo kriterijus – grąžinamos šilumos koeficientas procentais. Rekuperatoriai gali sugrąžinti iki 91 procentų iš patalpos išeinančios šilumos.

Pagrindinis rekuperatorių trūkumas – ne kiekvienam „įkandamas“, gana sudėtingas jų montavimas.

Drėkinam ir sausinam

POLARIS PUH 4405D
POLARIS PUH 4405D

Norite orą papildomai sudrėkinti? Tokiu atveju galite pasirinkti drėkintuvą, pavyzdžiui, „POLARIS PUH 4405D“. Jis veikia iki 16 valandų be papildymo 5 litrų vandens talpyklos dėka. Prietaisas turi oro jonizatorių, kuris orą prisotina neigiamais jonais, tuo pačiu jį valydamas ir gaivindamas. Elektroninis drėgmės matuoklis patalpoje palaiko iš anksto nustatytą drėgmės lygį.

Electrolux 2510D
Electrolux 2510D

Labai patogus prietaisas namuose – ultragarsinis drėkintuvas „Electrolux 2510D“. Integruota oro kontrolės sistema su termometru ir drėgmės matuokliu sutiekia išsamią informaciją apie namų mikroklimatą. Prietaisas taip pat turi laikrodį ir žadintuvą – su tokiu pagalbininku miegas ir poilsis bus tikrai malonus.

Ką daryti jeigu reikia pašalinti drėgmės perteklių bute? Tam yra skirta oro sausinimo sistema „Ballu Home Express“ – pirmasis pasaulyje elektrinis džiovintuvas, patalpoje užtikrinantis optimalų drėgnumą. Nors tai yra drabužių džiovintuvas, tačiau jį taip pat galima panaudoti kovai su nemaloniais kvapais, atkurti optimalią kambario oro drėgmę, aromatizuoti, jonizuoti ir išgryninti orą.

Ballu Home Express
Ballu Home Express

Dulkių ir anglies filtrai kompleksiškai išvalo orą, o jonizatorius patalpą praturtina neigiamais jonais, kurie daro teigiamą poveikį bendram kūno tonusui, turi antibakterinį poveikį ir padeda sumažinti stresą.

Nepamirškite, kad geras mikroklimatas bute yra svarbus – tai sveikas miegas, padidintas produktyvumas ir gera nuotaika. Gyvenimas mieste turi akivaizdų blogos ekologijos trūkumą, bet geras valiklis-drėkintuvas gali sumažinti teršalų daromą žalą.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau