„iPhone X“ komponentų bendra kaina sudaro 36% išmaniojo telefono kainos

„iPhone X“ tapo brangiausiu išmaniuoju telefonu „Apple“ istorijoje. Tai paaiškinama brangiu OLED ekranu, novatoriška vartotojo atpažinimo sistema „Face ID“ ir visiškai nauju procesoriumi „A11 Bionic“ su firminiu GPU. Nepaisant to, kad oficialus „iPhone X“ išleidimas įvyks tik lapkričio pradžioje, kinai jau apskaičiavo visų įrenginio komponentų kainą. Jų bendra vertė siekia 412,75 JAV dolerius, tai yra beveik 40% galutinės išmaniojo kainos (1149 JAV doleriai už analizuojamą versiją su 256 GB atminties).

Brangiausiu komponentu pasirodė besąs OLED ekranas (Super Retina) – jo kaina yra 80 dolerių. 3 GB RAM ir 256 GB ROM „Apple“ atsiėjo, atitinkamai, 24 ir 45 USD, procesorius – 26 USD, o už „Qualcomm“ modemus teko atseikėti dar 18 $. „Face ID“ įgyvendinti skirta „geležis“ kainuoja vos 25 dolerius, tačiau dvigubai daugiau gamintojui teko išleisti už korpusą, pagamintą iš stiklo ir nerūdijančio plieno. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė neapima logistikos, programavimo ir kitų išlaidų. Nepaisant to, „Apple“ neabejotinai išliks kompanija, kuri uždirba daugiau nei visi kiti gamintojai iš kiekvieno parduoto išmaniojo telefono.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau