Inžinieriaus komentaras: „Apple“ nusprendė nutraukti bendradarbiavimą su „Intel“ dėl daugybės „Skylake“ problemų

Prieš keletą dienų „Apple“ paskelbė, kad „Mac“ kompiuteriuose su x86 suderinamais „Intel“ procesoriais palaipsniui pradės naudoti savo sukurtus lustus su ARM architektūra. Priežastimi buvo įvardintas noras suvienyti kompiuterius su mobiliaisiais įrenginiais. Tačiau buvęs „Intel“ vyriausiasis inžinierius Françoisas Piednoëlis, kuris įmonėje dirbo iki 2017 m., mano, kad problema yra kur kas gilesnė, o pagrindinis sprendimas atsisakyti „Intel“ procesorių buvo priimtas „Apple“ dėl dar „Skylake“ laikais iškilusių problemų.

Buvęs „Intel“ darbuotojas pažymi, kad „Apple“ noras užtikrinti, jog visi jų įrenginiai būtų sukurti pagal tą pačią architektūrą, yra suprantamas. Tačiau jei „Apple“ nebūtų susidūrę su daugybe „Intel Skylake“ procesorių architektūros įvairių problemų vienu metu, mažai tikėtina, kad perėjimas į ARM būtų įvykęs dabar. Impulsu priimti šį žingsnį buvo „Intel“ nesugebėjimas užtikrinti reikiamų lustų savybių.

„Gauti reikiamas „Skylake“ charakteristiks visada buvo daugiau nei problema, – teigia Pienoelis. – Buvo nepaprastai blogai. Per dažnai klupome dėl „Skylake“ nedidelių trūkumų. Tiesą sakant, mūsų draugai iš „Apple“ pirmieji atrado architektūros problemas. Ir tai labai, labai blogai.

Be to, buvęs kūrėjas pažymėjo, kad kai jūsų klientas suranda jūsų gaminyje beveik tiek problemų, kiek jūs pats, tai aiškiai nėra gerai. Matyt, „Apple“ tikrai pradėjo nekęsti „Skylake“, todėl nusprendė kurti savo procesorius. „Būtent čia „Apple“ vaikinai, kurie ruošėsi pereiti prie savo procesorių, pažvelgė į šį dalyką ir pasakė: „turbūt visgi turėtume tai padaryti“.

Žinoma, nuosavų procesorių kūrimas yra gana daug laiko reikalaujantis ir sudėtingas procesas, todėl jo rezultatus pamatysime tik dabar, praėjus nemažai laiko nuo pasirodymo „Skylake“ procesorių, kurie „Apple“ nuvylė.

Pabaigai verta paminėti, kad visa tai, kas šiame straipsnyje išdėstyta, atspindi tik asmeninę buvusio „Intel“ darbuotojo nuomonę, o realybėje „Apple“ pasitraukimas iš x86 architektūros gali būti susijęs su kitomis priežastimis.