„Google“ sukūrė surinktų duomenų automatinio ištrynimo funkciją

„Google“, kaip ir daugelis kitų kompanijų, mėgsta garsias ir gražias frazes. Visų pirma, įmonė nenuilstamai deklaruoja, kad saugo vartotojo duomenų privatumą ir konfidencialumą. Tačiau šie žodžiai ne visuomet sutampa su tikrove ir įmonė ne kartą buvo apkaltinta neteisėtu rinkimu didžiulių informacijos masyvų, kuriuos gali naudoti savo nuožiūra. Tačiau „Google“ vis dėl to daro tam tikrus žingsnius tam, kad apsaugotų privatumą.

Vakar paieškos milžinas paskelbė apie duomenų saugojimo metodų pakeitimą, taip pat planuoja atnaujinti daugybę privatumo priemonių. Anksčiau geografinės padėties, paieškos ir balso komandų istorija buvo saugoma neribotą laiką. Dabar asmeniniai duomenys bus ištrinti automatiškai.

Nuo šiol vietos informacija ir paieškos užklausos bus automatiškai ištrintos po 18 mėnesių, o peržiūrėtų vaizdo įrašų sąrašas „YouTube“ bus valomas kas 36 mėnesius.

Tačiau šios taisyklės galioja naujoms paskyroms, o jau registruotiems vartotojams bus pranešta apie galimybę sukonfigūruoti automatinio valymo funkciją. Naudotojai galės pasirinkti galimybę automatiškai ištrinti duomenis kas aštuoniolika ar net kas tris mėnesius. Jei norėsite, valymo funkciją galėsite išjungti.

Pačią automatinio ištrynimo funkciją „Google“ anonsavo praėjusiais metais, tačiau tik dabar ji pradės veikti. Bendrovė taip pat nori supaprastinti prieigą prie anoniminio naršymo tokiose programose kaip „YouTube“, Žemėlapiai ir Paieška. Tai galite suaktyvinti ilgai spustelėję vartotojo profilio paveikslėlį. Kaip greitai ši naujovė veiks „Android“ prietaisuose nepranešama. Ateityje vartotojai taip pat galės naudotis tokiomis parinktimis kaip „Google profilio saugumas“ ir „Google privatumo tikrinimas“.

Šaltinis Google

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau