IDC: planšečių rinka pasiekė rekordines aukštumas 4 ketvirtyje

Pagal analitinės agentūros IDC duomenis ketvirtame 2012m. ketvirtyje į pasaulinę rinką buvo išleista 52,5 milijonai planšetinių kompiuterių. Tai daugiau nei prognozavo analitikai. Palyginus su praėjusiais 2011 metais kiekis išaugo 75,3%.

Kaip aiškina ekspertai, pardavimų padidėjimas susijęs su planšetinių kompiuterių kainų mažėjimu, kas daro juos labiau prieinamus žmonėms, agresyviu daugelio gamintojų asortimento padidėjimu o taip pat su tradiciniu švenčių sezono apyvartos padidėjimu, kuris visada tenka švenčių laikotarpiui.

Lyderiu ir toliau išlieka Apple su savo „iPad”. Jie pateikė rinkai 22,9 milijonus šių prietaisų. Lyginant su 2011 augimas sudarė 48,1% k1 analitikai sieja su s4kmingu modeliu iPad mini ir ketvirtos kartos iPad. Nežiūrint į pozityvius Aplle pasiekimus bendrai jų užimama rinkos dalis sumažėjo nuo 46,4% iki 43,6%. Juk konkurentai nesnaudžia ir taip pat didina apsukas. Pavyzdžiui pietų Korėjos milžinas kompanija Samsung Electronics parodė įspūdingą augimo rezultatą – 263%! Jie išleido į rinką 8 mln planšečių ir užėmė 15,1% rinkos, kas užtikrino jai antrą vietą.planšečių rinka pasiekė rekordines aukštumas

Lyderių trejetą užbaigia kompanija Amazon su 11,5%. Nežiūrint į kiekio padidėjimą ji prarado 4,4% rinkos. Kompanija ASUSTeK Computer kai kuriais rezultatais aplenkė net Samsung –  jos augimas sudarė net 402,3%. Jei 2011 metais jos dalis sudarė 2% rinkos tai dabar ji užima 5,8% rinkos. O „Barnes & Nobles” nuvylė ir nusirito į penktą vietą. Ji vienintelė iš lyderio penketuko parodė nuosmukį. Šios kompanijos planšetinių kompiuterių pagamintas kiekis sumažėjo nuo 1,4 iki 1 mln, o rinkos dalis nuo 4,6% iki 1,9%.