„Huawei“ pristatė visiems pasiekiamą dirbtinio intelekto įrankį „MindSpore“

Kovo 27-28 dienomis vykusi kasmetinė programuotojų konferencija „HDC.Cloud 2020“ šiemet buvo netradicinė – dėl besitęsiančio COVID-19 protrūkio ji transliuota internetu. Vis dėlto tai nesutrukdė telekomunikacijų bendrovei „Huawei“ 1,6 milijono programuotojų vienijančiai bendruomenei pristatyti ateities kompiuterijos viziją ir naujus įrankius, padėsiančius kryptingai jos siekti.

Ateities iššūkius įveiksiantis kompiuterinis matymas

Tikima, kad viena iš perspektyviausių technologijų – ne tik šiuo metu, bet ir ateityje – bus dirbtinis intelektas (AI), todėl bendrovės investuoja į įvairius sprendimus, kurie leistų sukurti efektyvų, saugų ir patikimą mašininį mokymąsi. Vienas jų – kompiuterinis matymas, leidžiantis kompiuteriui suprasti ir interpretuoti vaizdinę informaciją.

Konferencijos metu vyriausiasis „Huawei“ kompiuterinio matymo specialistas Tian Qi pristatė viziją – ištobulinti kompiuterinį matymą taip, kad pateikus nedidelį kiekį specialiai apdorotos informacijos, kompiuteris taptų pajėgus apdoroti didelės apimties duomenis ir atskleisti jų potencialą. Tuo pačiu bus siekiama palengvinti kompiuterinio matymo pritaikymą realiems gyvenimo scenarijams bei teorinių modelių kūrimui.

Visiems pasiekiami dirbtinio intelekto įrankiai

Nors per pastaruosius keletą metų dirbtinis intelektas stipriai patobulėjo, šios technologijos potencialą išnaudojančias programėles mūsų telefonuose ar kompiuteriuose galėtume suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. To priežastis – efektyvių ir universalių AI programinės įrangos kūrimo įrankių trūkumas ir jų neprieinamumas mažesnius finansinius išteklius turintiems programuotojams.

Konferencijos metu buvo pristatyta išeitis, kuri turėtų padėti spręsti šią problemą – „MindSpore“ atvirojo kodo AI aplikacijų kūrimo įrankis, tapsiantis prieinamas visiems programėlių kūrėjams „Gitee“ ir „GitHub“ platformose.

„MindSpore“ buvo sukurtas veikti su visais procesoriais, grafikos plokštėmis ir neuroninių tinklų mikroschemomis. Kitaip tariant, kuriamos aplikacijos galės būti suderinamos su visais prietaisais, o ne tik su „Huawei“ gaminiais“, – teigė Tian Qi.

Įsitvirtina ir sveikatos sektoriuje

Neseniai dirbtinio intelekto sprendimus „Huawei“ pritaikė kovai su COVID-19 protrūkiu – tomogramų analizei pradėjo naudoti kompiuterinį matymą,  padedantį plaučiuose pastebėti viruso sukeltus pakitimus. Bendrovė mato šios sistemos ateitį ir pasibaigus COVID–19 protrūkiui – dirbtinio intelekto asistentą tikimasi taip patobulinti, kad jis gebėtų kompiuterinės tomografijos vaizduose atpažinti gerybinius plaučių navikus, vėžinius pakitimus ir plaučių uždegimą.

„Džiaugiamės galėdami ne tik prisidėti prie dirbtinio intelekto vystymo, bet ir suteikti šią galimybę kitiems. Tikime, kad tarpusavio bendradarbiavimas padės sukurti tvirtą pagrindą naujiems dirbtinio intelekto įrankiams ir jų pritaikymui“, – dėstė vyriausiasis „Huawei“ kompiuterinio matymo specialistas.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau