„Huawei P20 Lite“ apžvalga: laikinai gražus išmanusis

„Huawei P20 Lite“ iš pirmo žvilgsnio atrodo besantis vienas iš geriausių išmaniųjų telefonų, tarp kainuojančių apie 300 €. „Huawei“ įrenginiai su prefiksu „Lite“ visada buvo gana populiarūs tarp vartotojų, neturtingose šalyse, tame tarpe ir Lietuvoje. Dar 2015 m. „P8 Lite“ susilaukė didelio susidomėjimo, panašiai nutiko „P9 Lite“ ir „P10 Lite“ modeliams. Pažiūrėkime ko verta šių metų išmaniojo iteracija, pavadinta „Huawei P20 Lite“

„Huawei P20 Lite“ specifikacijos

Prietaisas aprūpintas 5.84 colių IPS ekranu su Full HD+ (1080 x 2280 px) raiška ir kraštinių santykis 19:9. Techninės įrangos pagrindą sudaro aštuonių branduolių procesorius „HiSilicon Kirin 659“ (keturi branduoliai 2.36 GHz ir tiek pat 1.7 GHz) ir grafikos lustas Mali-T830 MP2 ir 4 GB RAM. Telefonas „Huawei P20 Lite“ gavo 64 GB vidinės atminties, iš kurių 52 GB yra prieinama vartotojui. Vidinę atmintį galima išplėsti, naudojant microSD kortelę, kurios maksimali talpa gali būti iki 256 GB.

Už nuotraukų kokybę atsakingos priekinė 16 MP kamera su f/2.0 diafragma ir du galiniai moduliai: 16 MP f/2.2 + 2 MP.

Ryšius suteikia  Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, LTE, Bluetooth 4.2, NFC, GPS, A-GPS ir GLONASS moduliai. „Huawei P20 Lite“ maitina 3000 mAh talpos baterija su greito įkrovimo technologija, o valdo išmanųjį operacinė sistema „Android 8.0 Oreo“ su vartotojo sąsaja „EMUI 8.0“.

Išsamios specifikacijos (spausti):

„Huawei P20 Lite“ išvaizda

„Huawei P20 Lite“ išvaizdoje slypi ir didžiausi jo privalumai, ir nemaloniausi trūkumai. Telefono rėmelis pagamintas iš metalo, o priekinis ir galinis dangteliai padengti stiklu. Kalbant apie praktiškumą, verta paminėti keletą niuansų. Stiklas labai sparčiai kaupia pirštų atspaudus, nes gamintojas pagailėjo riebalus atstumiančios dangos abiejose pusėse. Be to, „Huawei“ panaudojo, ne beveik standartu tapusį „Gorilla“, o kitokį grūdintą stiklą, kuris gerokai jautresnis įbrėžimams ir griečiau lūžta už minėtą rinkos lyderį. Žinoma, toks korpusas yra šiek tiek slidus.

Neabejoju, kad čia atsiras siūlančių naudoti apsauginę plėvelę ir dėklą, tačiau man tokia logika sunkiai suvokiama. Bene didžiausias šio išmaniojo privalumas yra jo tviskantis galinis dangtelis, o jį paslėpus po apsauga prietaisas nebeatrodys taip efektingai, be to didėja prietaiso gabaritai.

Aplamai, „Huawei P20 Lite“ atrodo patraukliai ir elegantiškai. Verta paminėti korpuso matmenis (148.6 mm x 71.2 mm x 7.4 mm), nes kompaktiškų išmaniųjų telefonų pasirinkimas rinkoje šiuo metu gana ribotas. Prietaisas patogus ir lengvai valdomas viena ranka.

Valdymo pusėje dešinėje įtaisyti garso ir jungiklio mygtukai, o kairėje pusėje yra tik SIM ir microSD kortelių lizdai. Viršutinėje briaunoje matome mikrofoną triukšmo slopinimui, o apačioje USB-C, ausinių lizdą, pokalbių mikrofoną ir daugialypės terpės garsiakalbį.

Pirštų atspaudų skeneris įtaisytas galinio dangtelio viduryje, arčiau viršaus. Vieta parinkta vykusiai ir pirštas jį lengvai suranda. Pagrindinė kamera savo vieta ir išore labai primena jau tarsi standartu tapusį „iPhone“ sprendimą. Mūsų subjektyvia nuomone, daugiau harmonijos ir simetrijos dizaine būtų galima išgauti kamerą patalpintus virš biometrinio jutiklio ir tokiu būdu nukrypti nuo „Apple“ dizainerių diktuojamos mados. Tačiau šį kartą kinams tokiai „šventvagystei“ drąsos neužteko. Be to, tokia kameros padėtis nepraktiška, nes fotografuojant pirštas kartais uždengia objektyvą.

Priekinėje pusėje matome taip pat daugumos gamintojų iš „iPhone“ „pasiskolintą“ ekrano išpjovą su priekine kamera ir jutikliais, o žemiau ekrano žiba „Huawei“ logotipas, kurio tokia vieta daug kam nepatinka.

„Huawei P20 Lite“ ekranas

„Huawei P20 Lite“ yra išmanusis telefonas su dideliu ekranu, jei lyginsime su pernykščiais modeliais, tačiau dėl ​​19:9 proporcijų ir siauro rėmelio gali pasigirti gan kompaktišku korpusu. Turime 5,84 colio Full HD+ ekraną, kurio taškų tankis yra 432 ppi. Praktiškai tai reiškia, kad rodomų šriftų kokybė yra normali, labai sunku pamatyti dantytus kraštus ar defektus. „P20 Lite“ ekrano viršuje yra išpjova, kurios abiejose pusėse rodomi informaciniai elementai. Verta pridurti, kad nėra problemos nustatant turinį 19:9 ekrane – dauguma programų tai daro automatiškai, o likusias galite sureguliuoti rankiniu būdu. Šiek tiek vaizdą gadina tai, kad viršutinis rėmelis yra storesnis už šoninius ir, žinoma, masyvus tarpas apačioje, tačiau jo atsikratyti dar niekam nepavyko.

Didelis šio modelio privalumas yra maksimalus ryškumas, kuris leidžia patogiai naudotis prietaisu net ryškioje saulės šviesoje. Mažiausias ryškumas taip pat yra gana žemas, kad nevargintų akių skaitant naktį. Be to, mes galime įjungti mėlyną šviesos filtrą. Yra aplinkos šviesos jutiklis, kuris adekvačiai parenka tinkamiausią apšvietimą. „P20 Lite“ ekranui taip pat būdingi labai geri žiūrėjimo kampai ir sodrios spalvos, panašios į natūralias, be pernelyg didelio intensyvumo.

Nustatymais galite keisti režimą (mažas / vidutiniškas / didelis) ir šrifto dydį (mažas / normalus / didelis / labai didelis). Taip pat yra galimybė keisti spalvų temperatūrą. Jei norite, galite sumažinti skiriamąją gebą HD+. Be to, įdiegta intelektualioji raiškos funkcija, automatiškai ją sumažinanti energijos taupymui.

Kameros

Šiame modelyje „Huawei“ nusprendė gale įtaisyti dvigubą fotoaparatą. „Huawei P20 Lite“ turi 16 MP f / 2.2 + 2 MP dvigubą kamerą ant užpakalinio skydelio ir priekinį 16megapikselių f/2.0 objektyvą. Pagrindinėje kameroje naudojama antra matrica renka informacija apie vaizdo gilumą, o tai yra naudinga fotografuojant portretus, taip pat norint pasiekti bokeh efektą. Gamintojas nusprendė, kad optinio priartinimo ir dirbtinio intelekto vidutinės klasės išmaniųjų pirkėjai nenusipelnė.

„Huawei P20 Lite“ kameros programėlė yra intuityviai suprantama ir patogi naudoti. Naršymas atliekamas judant perbraukimais į dešinę ir kairę. Kairėje pusėje galėsite naudotis visais režimais: nuotrauka, profesionalus filmavimas, vaizdo įrašas, profesionalus fotografavimas, AR objektyvas, HDR, naktinis režimas, panorama, laikinas režimas, lėtas judėjimas, filtras, vandens ženklas ir dokumentų nuskaitymas. Pagrindinis skydelis suteikia prieigą prie užrakto arba perėjimo prie vaizdo įrašų ir galerijos. Kaip jau minėjau, yra profesionalus režimas, kuris leidžia reguliuoti ryškumą, ISO jautrumą, baltos spalvos balansą ir ekspozicijos laiką.

Nuotraukos, fotografuotos palankiomis sąlygomis, pasižymi pakankama detalizacija ir teisingu spalvų atkūrimu. Automatinis fokusavimas veikia tiksliai, nors tamsoje problemų. Esant mažai šviesos nuotraukų kokybė sparčiai prastėja. „P20 Lite“ kamera atitinka vidutinio lygio išmaniojo galimybes.

Priekinė „Huawei P20 Lite“ kamera gavo 16 megapikselių jutiklį ir f/2.0 diafragmą. Čia nėra antro jutiklio, tačiau gamintojas įdiegė funkciją, kuri leidžia ir be jo sulieti foną. Asmenukėms gaunamos neblogos kokybės, gan aiškios ir su teisingu spalvų atkūrimu.

Išmanusis telefonas gali filmuoti Full HD raiška 30 kadrų per sekundę dažniu. 4K nėra. Vaizdo įrašų kokybė pakenčiama, pasižymi padoriu spalvų atkūrimą, taip pat neblogai įžiūrimomis smulkiomis detalėmis. Reikėtų pažymėti, kad automatinis fokusavimas negali susidoroti su sparčiu judesiu.

Pora mano asmenukių be makiažo, vaizdo įrašą ir nuotraukų pavyzdžius rasite čia.

Autonomija

Už „P20 Lite“ autonomiją atsakinga už 3000 mAh baterija. Panaši talpa dabar būdinga daugeliui šiuolaikinių mobiliųjų įrenginių. Nieko keisto, kad „P20 Lite“ rezultatai taip pat tipiški: išmanusis „gyvena“ apie 17 – 20 valandų ir duoda 4 valandas švytintį ekraną, aktyviai naudojant 3G / 4G tinklus. 5 valandas galima naršyti internete naudojant Wi-Fi.
Vaizdo įrašų atkūrimo (1080p) reikėtų tikėtis apie 7 val., žaisti galėsite apie 5 valandas, o po 6 valandų baterija nusės žiūrint „YouTube“ vaizdo įrašus 1080p raiška.

„Huawei P20 Lite” palaiko greitą įkrovimą: 30 minučių – 30%, o 100% akumuliatorius įsikrauna per 1 valandą 40 minučių.

Pirštų atspaudų skaitytuvas ir veido atpažinimas

„Huawei P20 Lite“ pirštų atspaudų skaitytuvas įsitaisė galinėje pusėje. Šis pozicija lemia tai, kad paėmus įtaisą į rankas, smilius savaime patenka į reikiamą vietą. Skaitytuvas įtaisytas nedideliame įdubime, dėl kurio jį labai lengva rasti liečiant. Jis efektyviai veikia bet kokioje situacijoje – labai greitai atrakinamas telefonas, neatsižvelgiant į pridėto piršto kampą, žinoma, proto ribose. Taip pat galite jį naudoti fotografuojant, naršymui peržiūrint galeriją, išjungiant žadintuvą arba užblokuojant prieigą prie pasirinktų programų.

„P20 Lite“ atpažįsta veidą tiksliai, tačiau, matyt, dėl silpnoko procesoriaus, prieš atrakindamas šiek tiek „susimąsto“. Šis sprendimas yra pats patogiausias ir greitesnis už pirštų atspaudus, tačiau tuo pat metu mažiausiai saugus. Veido atpažinimas veikia nepriklausomai nuo apšvietimo sąlygų, tačiau tamsoje dažnai kyla atrakinimo problemų.

Programinė įranga

„Huawei P20 Lite“, kaip ir kiti šio gamintojo telefonai, naudoja „Android 8.0 Oreo“ su firmine vartotojo sąsaja „EMUI 8.0“. Sąsaja yra tikrai paprasta, funkcionali ir maloni akims, nors daugeliui gali nepatikti tai, kad ji šiek tiek nutolusi nuo standartinės „Android“ versijos. Čia pateikiama daugybė individualizavimo galimybių, temų ir piktogramų pasirinkimas. Sąsajoje įdiegta gausybė funkcijų, o tai labai naudinga kasdieniame naudojime. Paminėsime įdomiausias iš jų:

  • WiFi+: išmanusis perėjimas iš Wi-Fi į korinį tinklą
  • Automatinis Wi-Fi aktyvinimas, kai mes pasiekiame žinomą tinklą
  • Pagrindinis ekranas: standartinis arba klasikinis (su išslenkančiu programų sąrašu)
  • Gebėjimas keisti temas
  • Galimybė keisti pranešimų rodymą skydelyje (piktograma arba numeris)
  • Apsauga nuo priekabiavimo: juodasis ir baltasis telefono numerių sąrašas, juodasis žodžių sąrašas
  • Antivirusinis skeneris
  • Paprastas ir netrikdykite režimai
  • Žingsniamatis
  • Dviguba programa
  • Naršymo dokas – greita prieiga prie mygtuko „Atgal”, pradinis ekranas, naujausios užduotys, ekrano užraktas ir optimizavimas vienu paspaudimu
  • Apverskite prietaisą, kad išjungtumėte įeinančius skambučius ir signalus
  • Pakelkite telefoną, kad sumažintumėte skambučio garsumą, signalą ir laikmatį
  • Kai gausite skambutį, įjunkite išmanųjį telefoną prie ausies, kad atsakytumėte
  • Įjungimas ir išjungimas nustatytu laiku
  • Miniatiūrinio ekrano peržiūra. Norėdami paliesti režimą, perbraukite pirštu navigacijos juostą
  • Klaviatūros perkėlimas
  • Touch off – apsauga nuo atsitiktinio veikimo kišenėje.

Telefono našumas

Išmaniojo našumu rūpinasi procesorius „HiSilicon Kirin 659“. Kasdieniniame darbe įrenginys veikia sparčiai ir sklandžiai. Programų atidarymo greitis ir perjungimas tarp jų yra tinkamas, nors kartais pasitaiko mažų stabdymų.

Už grafikos apdorojimą atsakingas lustas „Mali-T830 MP2“. „P20 Lite“ puikiai susidoroja su tokiais žaidimais kaip „Asphalt 8”, „Real Racing 3” arba „Dead Trigger 2”, tačiau įtaisas proceso metu pastebimai kaista. Nepaisant to, tai nėra temperatūra, kuri neigiamai paveiktų telefono naudojimo patogumą. Rudenį „Huawei“ žada paruošti atnaujinimą, kuris pagerins jų išmaniųjų spartą žaidimuose.

Antutu testo rezultatai:

Garso kokybė

„Huawei P20 Lite“ randame vieną medijos garsiakalbį, esantį apatiniame krašte. Tai reiškia, kad jį labai lengvai netyčia uždengti ranka, laikant prietaisą horizontalioje padėtyje. Garso kokybė patenkinama, skamba natūraliai ir neskleidžia pašalinių garsų net aukščiausios galia, tačiau „Huawei P20 Lite“ tikrai nėra muzikinis išmanusis telefonas, Įdiegtas 3.5 lizdas – ausinių garso kokybė yra daugiau nei patenkinama.

Ryšiai

„Huawei P20 Lite“ siūlo dvigubą Wi-Fi (802.11 a / b / g / n /, 2.4 GHz ir 5 GHz), Bluetooth 4.2, LTE Cat.6 (300/50 Mbps) ir NFC.

Navigacija per bandymo laikotarpį nesukėlė jokių problemų – signalas greitai surandamas. Testavimo metu neturėjome jokių problemų su korinio ryšio tinklu, o pokalbių kokybė buvo labai aukšta – pašnekovai garsiai ir aiškiai girdėjo balsą, kaip ir mes juos. Įrenginyje yra hibridinis SIM kortelių lizdas, todėl galite naudoti dvi SIM korteles (nanoSIM + nanoSIM arba microSD + nanoSIM). Pirmuoju atveju mes susiduriame su „Dual SIM“ budėjimo režimu. USB 2.0 prievadas siūlo OTG palaikymą, todėl prie išmaniojo telefono galite prijungti papildomus įrenginius.

Išvados

„Huawei P20 Lite“ yra visiškai kitoks nei jo pirmtakai. Palyginti su praėjusių metų modeliu, buvo pridėta daug funkcijų ir pašalinti didžiausi trūkumai. Pakeitimai akivaizdūs ir dizaine, tačiau kritikai sako, kad šiuo atžvilgiu „P20 Lite“ yra „iPhone X“ kopija ir sunku su jais nesutikti. Kita vertus, šiemet ne tik „Huawei“ nuėjo šiuo keliu.

Ar verta pirkti „Huawei P20 Lite“? Mūsų nuomone, taip, bet kaip bet kuris išmanusis telefonas, šis modelis nėra nepriekaištingas. „P20 Lite“ yra gerai suriktas ir išvaizdus prietaisas, tačiau jo grožis tirpsta akyse nuo kiekvieno prisilietimo, nes nėra oleofobinės dangos. Be to, ekrano stiklas braižosi greičiau nei įprastai.

Darbo trukmė vienu įkrovimu pakankamai gera. Netgi reikliems vartotojams neturėtų kilti problemų dėl naudojimo visą dieną. Neabejotini išmaniojo privalumai yra didelis ekranas kompaktiškame korpuse ir neblogos kameros. Taip pa tverta paminėti NFC buvimą. Vertomis dėmesio panašių matmenų alternatyvomis už maždaug 300 € kainą galima vadinti „Xiaomi Mi 8 SE“, „Nokia 6.1 Plus (Nokia X6)“, „Motorola Moto G6“, „ZTE nubia Z18 mini“ ir „Samsung Galaxy A8 (2018)“.

 

72%
Vertas dėmesio

Vidutinis išmanusis

  • Dizainas
  • Ekranas
  • Našumas
  • Autonomija
  • Kameros
  • Kaina