„Huawei“ į 5G erą žengia pristatydama naujuosius „Kirin“ lustus

Berlyne vykstančioje tarptautinėje technologijų parodoje IFA penktadienį „Huawei“ pažėrė pluoštą naujovių. Daugiausia technologijų gerbėjų dėmesio sulaukė „Rethink Evolution“ pristatymo metu kompanijos vadovo Richardo Yu pademonstruoti naujieji „Kirin 990“ serijos lustai, iš kurių vienas – 5G versijos. „Kirin 990 (5G)“ yra pirmasis pasaulyje penktosios kartos ryšį palaikantis lustų rinkinys, kuris suteikia galimybę išnaudoti visas šios pažangiausios technologijos galimybes: jis užtikrina iki 8 kartų geresnį energijos vartojimo efektyvumą, taip pat suteikia unikalią patirtį žaidžiant žaidimus ir pagerina nuotraukų be vaizdo įrašų kokybę.

„Norėdami pasiūlyti dar pažangesnę 5G patirtį, sukūrėme šį lustų rinkinį, kurio eksploatacinės savybės bei energijos naudojimo efektyvumas buvo patobulinti. Tuo pačiu dirbtiniu intelektu paremti skaičiavimo procesai ir internetinių paslaugų prieigos galimybės pakeltos į aukštesnį lygmenį“, – pristatymo metu pasakojo Richardas Yu.

Unikali architektūra

Kuriant „Kirin 990 (5G)“, pirmą kartą buvo panaudotas dviejų branduolių neuroninis procesorius, paremtas „Da Vinčio“ architektūra. Šis sprendimas pirmą kartą buvo pristatytas 2018 m.

„Šiuo atveju didysis branduolys leidžia pasiekti didesnį našumą ir efektyvumą, kai tuo metu mažesnysis branduolys atsakingas už ypač mažą energijos suvartojimą“, – apie galimybes kalbėjo Richardas Yu.

Anot jo, turėdamas pajėgų dvigubą neuroninį procesorių, naujasis lustų rinkinys garantuoja didžiausią dirbtiniu intelektu paremtų skaičiavimų pajėgumą. Richardo Yu teigimu, „Kirin 990 (5G)“ siūlo 6 kartus didesnį našumą ir iki 8 kartų geresnį energijos vartojimo efektyvumą nei kiti dirbtiniu intelektu paremti mikroschemų rinkiniai.

Kalbant apie centrinį lustų rinkinio procesorių, „Kirin 990 (5G)“ turi po du „Cortex A-76“ pagrindu sukurtus didžiausius bei didelius ir keturis mažesnius „Cortex-A55“ branduolius, kurių dažnis siekia iki 2,86 GHz. Kiekvieno individualaus branduolio efektyvumas pagerintas 10 proc., o bendras branduolių darbas pagerintas 9 proc. Žvelgiant į energijos vartojimo efektyvumą, patys didžiausi branduoliai pasiekė 12 proc. geresnį rezultatą, dideli ir mažesni branduoliai atitinkamai naudoja 35 ir 15 proc. mažiau energijos.

Dėmesys fotografijai ir žaidimams

Kad būtų užtikrintas sklandus įrenginių darbas žaidimų metu, minėtas lustų rinkinys aprūpintas „Kirin Gaming+ 2.0“ sistema, kuri lemia efektyvų kompiuterinės ir programinės įrangos veikimą kartu.

Grafinio procesoriaus moduliavimo planavimo integravimas į centrinį procesorių bei operatyviąją atmintį (DDR) leido trečdaliu pagerinti kiekvieno kadro dažnio moduliavimo tikslumą bei stabilizuoti kadrą esant 60 kadrų per sekundę greičiui. Negana to, palaikomas HDR 10 režimas pagerina grafikos kokybę ir suteikia unikalią patirtį žaidžiant žaidimus.

Naujasis lustų rinkinys pagerina ir nuotraukų bei vaizdo įrašų kokybę. Jame inžinieriai įdiegė visiškai naują ISP 5.0 procesorių, kuris geba idealiai atlikti vaizdo blokų suderinimo, 3D filtravimo (BM3D) bei triukšmo mažinimo  funkcijas. Visa tai leidžia išgauti itin ryškias nuotraukas bei vaizdo įrašus net ir nepalankiomis apšvietimo sąlygomis.

„Pavyzdžiui, vaizdo įrašų apdorojimas realiuoju laiku, pagrįstas dirbtinio intelekto segmentavimu, koreguoja spalvas pagal individualų kadrą. Atlikti bandymai parodė, kad fotografuojant vaizdo triukšmo galimybes pavyko sumažinti 30 proc., filmuojant – 20 proc.“, – sakė Richardas Yu. Jis taip pat pridūrė, kad kompanijos sukurta platforma „HiAi 2.0“ buvo dar labiau patobulinta bei tapo atviresnė kūrėjams, kurie gali prisidėti prie vaizdo apdorojimo įrankių kūrimo ir gerinimo.

Kompaktiškiausias kūrinys

„Kirin 990 (5G)“ lustų rinkinys, pasak kompanijos atstovo, yra kompaktiškiausias pramoninis 5G kartos išmaniųjų telefonų sprendimas. Pagamintas pagal inovatyvų 7 nm + EUV (liet. ekstremaliosios ultravioletinių spindulių litografijos) gamybos procesą, šis kūrinys turi integruotą 5G modemą. Visa tai leido sumažinti ne tik lustų rinkinio dydį, bet ir pagerinti funkcionalumą.

Palyginti su panašiais sprendimais, „Kirin 990 (5G)“ yra 36 proc. mažesnis, o jame glūdi 10,3 mlrd. tranzistorių. Gautas rezultatas lėmė, kad nago dydžio lustų rinkinys gali pasigirti didžiausiu tranzistorių skaičiumi, pasižyminčiu aukščiausio lygio efektyvumu ir gamybos sudėtingumu.

Inžinierių sprendimai taip pat lėmė, kad naujasis „Kirin 990 (5G)“ lustų rinkinys palaiko tiek SA (standalone), tiek NSA (non-standalone) tinklo architektūras (gali veikti savarankiškai arba kartu su kitomis sistemomis), taip pat yra suderinamas su TDD/FDD pilno dažnio juostomis, o ši savybė leidžia dirbti su įvairiais tinklais ir režimais.

Kadangi 5G ryšio aprėptis pasaulyje dar nėra itin plati, siekiant išvengti silpno signalo problemos, naujajame lustų rinkinyje buvo įdiegta intelektuali tinklo parinkimo technologija. Remdamasi signalo stiprumu, ši technologija automatiškai pasirenka optimalų tinklą, gebantį užtikrinti stabilų ryšį. Skaičiuojama, kad dėl šio sprendimo atsisiuntimo sparta padidėja iki 19 proc., o išsiuntimo – net 5.8 kartus.

Remdamasis puikiomis jungiamumo galimybėmis, kurias užtikrina „Balong 5000“ modemas, naujasis lustų rinkinys pasiekia didžiausią 2,3 Gbit/s atsisiuntimo bei 1,25 Gbit/s išsiuntimo spartą. Taip pat tai pirmasis lustų rinkinys, palaikantis dvi 5G SIM korteles, leidžiančias tuo pačiu metu naudotis 5G interneto ryšiu ir priimti „VoLTE HD“ skambučius. Pasak Richardo Yu, tokios galimybės užtikrina neprilygstamą 5G naudojimo patirtį. Nepaisant tokių pajėgumų, palyginti su tradiciniais sprendimais, naudojamais senesnės kartos lustų rinkiniuose, naujoji technologija naudoja iki 30 proc. mažiau energijos.

Gamintojas džiaugiasi, kad kaip 5G ir dirbtinio intelekto lyderiui jam pavyko išnaudoti „Kirin“ inovacijų pranašumus bei suteikti galimybę naudotojams tą išbandyti netrukus. Jau rugsėjo 19 d. Miunchene dienos šviesą išvys naujieji „Huawei Mate“ serijos įrenginiai, kurie bus aprūpinti „Kirin 990“ lustų rinkiniais ir leis patirti 5G ryšio privalumus.