„Google“ parodė „Android M“

Konferencijoje „Google I/O“ buvo pristatyta nauja mobiliosios operacinės sistemos versija kodiniu pavadinimu „Android M“. Priešingai nei pernykščiame „Android L“, kuriame „Google“ pritaikė naują „Material Design“ sąsajos dizainą ir įdiegė 64 bitų skaičiavimų palaikymą, kuriant naują operacinę sistemą pagrindinės pastangos bus skirto jos optimizavimui.

cropped_M_Preview_NexusGroup-1-671x362

Taigi, „Android M“ gaus tik minimalus funkcionalumo atnaujinimus, tačiau kai kurie iš jų atrodo gana įdomūs.

Konferencijos metu „Google“ akcentavo šias „Android M“ naujoves:

Leidimai

Įdiegiant programas iš „Google Play”, vartotojas gali matyti prie kokių išmaniojo telefono funkcijų jos gauna prieigą. „Android M“ tai pasikeis ir pranešimas apie programos prieigą bus rodomas, kada ji pirmą kartą bandys jį atlikti. Kitaip tariant, naujoji OS versija leidžia kiekvienai programai apriboti konkrečių išmaniojo telefono funkcijų naudojimą, pvz. bus galima uždrausti naudotis vietos nustatymo priemonėmis, bet leisti naudoti mikrofoną.

cropped_runtime_permissions

Nuorodos programoms

„Android‘e“ konkreti nuoroda gali būti susieta su aplikacija, tačiau šiuo metu tai beveik visada veikia per naršyklę. Atidarius nuorodą elektroniniame laiške, pavyzdžiui „YouTube“ vaizdo įrašą, sistema iš pradžių atidaro „Chrome“ ir tik po to peradresuoja į „YouTube“ programėlę. „Android M“ sąveika tarp programų bus supaprastinta ir vartotojas galės tiesiogiai patekti į reikalingą aplikaciją.

Autonomija

„Google“ programuotojai ir toliau dirba siekdami pagerinti išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių autonomiją. Tam naujoji OS turės naują funkciją – „Doze“. Ji „Android“ prietaisams leis nustatyti, kada jie turi tam tikrą laiką bus nenaudojami ir išjungs dalį foninių procesų. Tai leis prietaisams suvartoti mažiau energijos naktį arba kitu metu, kai jie nėra naudojami.

Pagerintas „Google Now“

Kita „Android M“ inovacija bus nauja paieškos „Google Now“ funkcija „Now on Tap“. Jei kūrėjas atvers savo programos duomenis „Google“ indeksavimui, tai vartotojas per „Now on Tap“, priklausomai nuo esamo konteksto, galės gauti papildomos informacijos. Pavyzdžiui, kada du „Viber“ vartotojai aptaria kelionę į kiną, ilgai paspaudus mygtuką „Home“, bus prieinama informacija apie filmą, jo seansus kino teatruose ir reklaminis vaizdo įrašas.

tomorrowland-final-671x423

Be to, klausantis muzikos bus galima balsu pasakyti „Ok, Google“ ir paklausti, pavyzdžiui, kuriais metais buvo įkurta grupė, nenurodant jos pavadinimo. „Now on Tap“ nustatys kokios muzikos klausosi vartotojas ir atsakys į klausimą. Nors šios funkcijos ir kelia klausimų dėl privatumo, bet yra gana įdomios ir gali būti naudingos kai kuriuose programose.

USB Type C

Į „Android M“ bus įtrauktas naujos įkrovimo jungties „USB Type C“ palaikymas. Išmanieji telefonai su „Android M“ galės veikti kaip nešiojami įkrovikliai, nes naujoji jungtis gali perduoti energiją į abi puses. Tai gali būti naudinga, jei, pavyzdžiui, jums išsikraus išmanusis laikrodis.

„Android Pay“ ir pirštų atspaudų jutiklių palaikymas

Naująjame „Android“ bus iš anksto įdiegta „Google“ mokėjimų paslauga „Android Pay“. Ji vartotojams per NFC (angl. Near field communication – leidžia mobiliems įrenginiams, kurie yra ne didesniu kaip 10 cm atstumu nuo vienas kito, apsikeisti duomenimis per bevielį ryšį) leis sumokėti už pirkinius parduotuvėse, „Google Play“ ir už trečiųjų šalių programas. Registruojantis sistemoje kiekvienai kreditinei kortelei sukuriamas virtualus numeris, kuris naudojamas mokėjimų vykdymui, kurie, pasak „Google“, yra visiškai saugūs.

Saugumo padidinimui naujoji operacinė sistema palaikys pirštų atspaudų skaitytuvus. Žinoma, „Android“ išmaniųjų telefonų su daktiloskopiniais jutikliais buvo ir anksčiau, bet dabar jų įdiegimo galimybė numatyta iš anksto. Pirmiausia tai buvo padaryta dėl to, kad biometrinis autentifikavimas yra vienas iš būdų prisijungti prie „Android Pay“.

Tai nėra visos „Google“ planuojamos naujovės, bet daugiau apie naują „Android“ versiją bendrovė žada papasakoti vėliau. Labiausiai tikėtina, kad naujoji mobilioji operacinė sistema bus išleista šį rudenį, nes tuo metu kompanija pristatys naują išmanųjį telefoną „Nexus“.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau