„Goldman Sachs“ pradės prekybą kriptovaliutomis

Svarbiu signalu visai kriptovaliutų pramonei tapo pranešimas, kad investicinis bankas „Goldman Sachs“ kuria platformą prekybai Bitkoinais ir kitomis kriptografinėmis valiutomis. Tai parašė „Bloomberg“, nurodydamas su situacija susipažinusį šaltinį. Pasak jo, platforma yra ankstyvoje kūrimo stadijoje, o bankas sprendžia pagrindinius klausimus, pavyzdžiui, kaip saugoti skaitmeninį turtą. „Goldman Sachs“ ketina atidaryti naują platformą prekybininkams iki 2018 m. Birželio, rašo „Bloomberg“.

„Atsižvelgdama į didėjantį klientų susidomėjimą kriptografinėmis valiutomis, mes gilinamės, kaip geriausiai juos aptarnauti“, – sakė banko atstovas. „Šis žingsnis leis „Goldman Sachs“ tapti pirmąja stambia „Wall Street“ kompanija, kuri pradės prekiauti kriptovaliuta“, – praneša „Bloomberg“.

Vieno įtakingiausių pasaulyje bankų „Goldman Sachs“ generalinis direktorius Lloydas Blankfeinas anksčiau teigė, kad atsargiai vertina kriptovaliutas, tačiau tuo pat metu yra atviras tokioms iniciatyvoms. „Bitcoinas ne man. Tačiau per pastaruosius 20 metų aš taip pasakiau apie daugybę dalykų, kurie vėliau įrodė savo vertę. Manau, kad šiuo atveju taip nėra“, – sakė jis mėnesio pradžioje.

Vėliau bankas vėl pateko į portalų antraštes naujienose, pranešęs, kad išvalys bitcoinų ateities sandorius. Tačiau „Goldman Sachs“ tvirtina, kad tam tikra klientų grupė privalo turėti pakankamai lėšų savo sąskaitose, kad būtų padengti visi ateities sandorių kontraktai. Atsakydami į tai, kai kurie klientai net nusprendė atsisakyti „Goldman Sachs“ paslaugų.

Ši žinia turėtų vėl gerokai padidinti pasitikėjimą kriptovaliutomis, kurių kainos žymiai smuko po Bitcoin.com įkūrėjo Emilio Oldenburgo pareiškimo, kad jis pardavė visus savo turėtus Bitcoinus ir įsigijo kitos kriptovaliutos – Bitcoin Cash. Alyvos į ugnį dar įpylė Litecoin kūrėjas Charlie Lee, kuris pranešė pardavęs visas turėtas savo sukurtų elektroninių pinigų atsargas. Jis tikino, jog padarė tai siekdamas išvengti interesų konflikto, tačiau šių įvykių seką nemažai rinkos dalyvių priėmė kaip Bitcoin eros pabaigos  pradžią ir todėl visų pagrindinių kritovaliutų kursas nukrito 20-30 procentų, tame tarpe ir šiuo metu Emilio Oldenburgo aktyviai remiamos Bitcoin Cash. Reikia tikėtis, kad matydami neigiamas savo veiksmų pasekmes, elektroninių pinigų kūrėjai ir rinkos autoritetai imsis taisyti jiems nepalanką padėtį ir ateityje atsargiau rinksis savo žodžius.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau