„Gmail“ pradės googlinti darknete

„Google“ paskelbė apie naujos funkcijos, skirtos „Gmail“ vartotojams, paleidimą. Jos pagalba bus galima sužinoti apie slaptažodžių ir asmeninių duomenų nutekėjimą į „tamsiąją interneto pusę“. Pati naujovė bus nemokama, tačiau su viena sąlyga.

Savo tinklaraštyje bendrovė kalbėjo apie naują asmens duomenų „nutekėjimo“ stebėjimo įrankį. Panašiai kaip ir esami sprendimai, šis tinkle ieškos duomenų bazių su slaptažodžiais ir kitais vartotojų duomenimis, paskelbtais po įsilaužėlių atakų arba dėl kitokio tipo nutekėjimo. Tačiau dabar kartu su atviraisiais šaltiniais bus indeksuojamas ir „darknetas“ – tai leis greičiau informuoti vartotojus, kurių paskyra buvo pažeista.

Jei randamas el. pašto adresas ar kiti į paiešką įtraukti duomenys (vardas, telefono numeris, slapyvardis, slaptažodis, gimimo data ir kt.), paslauga paragins vartotoją pakeisti slaptažodį. Tai gali padėti išvengti el. pašto paskyros ir su ja susijusių paskyrų „užgrobimo“.

Po kelių savaičių išplėstinė stebėjimo funkcija bus prieinama visiems „Gmail“ naudotojams Jungtinėse Valstijose. Norint ją įjungti reikalinga aktyvi „Google One“ prenumerata. Vėliau bendrovė išplės paslaugą į kitas šalis (jų sąrašas kol kas neskelbiamas).