Geriausi televizoriai 2020-2021

Kiekvienais metais daugiau nei penkiasdešimt specializuotų leidinių iš 29 valstybių vienijanti Europos vaizdo ir garso asociacija (EISA) paskelbia geriausius produktus įvairiose elektronikos srityse. Šiame straipsnyje rasite aprašymą, kokius Europoje pardavinėjamus prietaisus specialistai šiemet nusprendė pavadinti geriausiais ir kodėl.

Geriausias Premium OLED televizorius 2020-21: „LG OLED65GX“

EISA komisija tokį savo pasirinkimą aiškina tuo, jog LG „Gallery Series“ OLED pasirinko naują požiūrį į televizoriaus dizainą. Inžinieriai panaudojo ypač ploną šarnyrinį laikiklį, kad televizorius priglustų prie pat sienos – pridėkite ypač ploną matricą ir gausite ekraną, kuris prikausto jūsų dėmesį. „OLED“ technologijos juodos lygis, spalvos ir kontrastingumas niekam nekelia abejonių. Tai papildo „LG AI Picture Pro“ apdorojimas, o klasėje pirmaujanti HDMI v2.1 jungtis, skirta žaidimų konfigūracijai, atkuriant vaizdą 4K/ 20 kadrų per sekundę dažniu, VRR technologijos, ypač mažas vėlavimas ir išorinės garso sistemos per eARC. Į ilgą funkcijų sąrašą taip pat įeina laisvų rankų valdymas balsu, „Dolby Vision HDR“, „LG WebOS“, „Bluetooth“ ausinių palaikymas ir daug daugiau.

Žinoma, visas šis malonumas nėra pigus – straipsnio rašymo metu „LG OLED65GX“ Lietuvoje kainuoja apie 3000€.

Geriausias 8K televizorius 2020-21: „LG 75NANO99“

Nesvarbu, ar esate geimeris, kino ar sporto mėgėjas, „LG 75NANO99 8K“ televizorius tikrai patiks. Didelio našumo plokščiaekranis dizainas, sukurtas pagerinti atkūrimą iš bet kurio šaltinio, naudojant patobulintą garso ir vaizdo apdorojimą. Tam padeda naujas mikroschemų rinkinys „LG α9 Gen3 AI“, taip pat ateičiai atspari HDMI 2.1 sąsaja (su 8K / 60fps ir 4K / 120fps palaikymu) ir visi populiarūs 8K kodekai. Vaizdo kokybės raktas yra „NanoCell IPS“ matrica ir „Full Array Local Dimming LED“ varikliukas, kurie kartu suteikia platų matymo kampą, rafinuotas spalvas ir sodrų kontrastą, o upscaling’as padidina HD ir 4K turinio ryškumą. „LG 75NANO99“ kainuoja apie 5 tūkst. eurų.

Geriausias didelis televizorius: „SAMSUNG QE75Q950TS“

Trečiosios kartos 8K televizoriui „Samsung“ pasirinko bekompromisinį požiūrį į dizainą, funkcijų rinkinį ir našumą. „Infinity“ stiliaus „QE75Q950TS“ QLED matricą juosia vos 2 mm pločio rėmelis. Kartu su išorine televizoriaus įrangos dėžute „One Connect“ ir diskrečiu vieno kabelio ryšiu sukuriamas minimalistinis dizainas, o ryškūs vaizdai daro nepaprastą įspūdį 75 colių ekrane. Garsas taip pat neatsilieka. Naudodamas į visas keturias televizoriaus rėmo puses įmontuotus garsiakalbius ir patentuotą objektų stebėjimo garso apdorojimą, „QE75Q950TS“ sukuria išsamų ir dinamišką garso lauką. Šis platus televizorius EISA žiuri tikrai padarė didelį įspūdį.

Geriausias kainos ir kokybės santykis tarp OLED: „PHILIPS 55OLED805“

Tiek evoliucija, tiek revoliucija. „Philips“ naujasis vidutinio lygio OLED televizorius turi „Android“ išmaniąsias funkcijas ir universalų ankstesnės kartos HDR palaikymą, tačiau čia debiutuoja labai patobulintas vaizdo apdorojimas. Rezultatas yra 4K HDR ekranas, kuris kilsteli vaizdo kokybę ir išnaudoja visas galimybes iš skaitmeninių šaltinių. AI pagrįsti kompanijos P5 procesoriaus patobulinimai suteikia aštrumo, spalvų ryškumo ir judesio aiškumo. „55OLED805“ taip pat yra tikras universalas, su tokiomis savybėmis kaip „Ambilight“ apšvietimas ir „DTS Play-Fi“ kelių kambarių garsas bei netrukdantis dizainas, kuris papuoš bet kokią aplinką. Komisija tai pavadino puikiu televizoriumi už patrauklią kainą (straipsnio rašymo metu Lietuvoje kainuoja apie 1750€).

Geriausias namų kino televizorius 2020-21: „PHILIPS 65OLED935“

Puikus garsas ir neiškraipytas vaizdas suderinami „Philips“ 4K OLED televizoriuose. EISA įvertino „65OLED935“ inovatyvią integruotą 3.1.2 kolonėlių sistemą, sukurtą bendradarbiaujant su garso specialistais iš „Bowers & Wilkins“. Čia įdiegtos „Dolby Atmos“ atkūrimo tvarkyklės, centrinis „Tweeter-on-Top“, skirtas pagerinti dialogų ir balso aiškumą, ir galinis žemų dažnių garsiakalbis. Tuo tarpu vaizdas turi naudos iš AI+ apdorojimo (kuriame įdiegiama novatoriška kovos su ekranu išdegimu technologija) ir dėl didelio OLED kontrasto bei tikslumo. Tuo tarpu keturių pusių „Ambilight“ savo ruožtu suteikia dar vieną panardinimo į namų kino televizorių lygį.

Geriausias kainos ir kokybės santykis: „TCL 65C815“

Į ypač užpildytą vidutinės klasės televizorių rinką patenka itin konkurencingas TCL įrenginys 65C815 – prabangus 4K ekranas, pasižymintis geru vaizdu ir našumu. Jo „Quantum Dot“ matrica naudojama plačiam spalvų atkūrimui, o kraštinis LED apšvietimas ir efektyvus turinio apdorojimas užtikrina HDR šaltinių (įskaitant HDR10+ ir „Dolby Vision“) puikų kontrastą. Garsas iš su „Dolby Atmos“ suderinamos integruotos 2.1 garsiakalbių sistemos yra stulbinantis akompanimentas, be to, įspūdį daro ir TCL naudojama „Android TV“, kuri turinio pasirinkimą palengvina, o „Google“ asistentas kviečia savininkus pasikalbėti.

Tai yra televizorius, siūlantis apčiuopiamą naudą už tinkamą kainą. „TCL 65C815“ šiuo metu parduodamas už maždaug 890€.