Filmavimas išmaniuoju telefonu: kaip sukurti tobulą vasaros atostogų filmuką?
Įsisiūbavus vasarai sunku susilaikyti neišsitraukus savo išmaniojo telefono ir neįamžinus akimirkų iš kelionių, pramogų ar tiesiog atostogų. Dėl to su šiuo metų laiku pagausėja viena už kitą gražesnių ar egzotiškesnių nuotraukų virtinė, kuriose figūruoja ananasai, palmės, ežerai, jūros ir, kaip taisyklė, geras oras. Tačiau lankantis socialiniuose tinkluose su nuotraukomis vis labiau ima konkuruoti vaizdo įrašai – nuo ilgesnių bei sudėtingų iki trumpų, bet smagių, kuriuos madinga talpinti kaip soc. tinklų „Facebook“ ar „Instagram“ Stories įrašus. Tačiau kaip sukurti tokį savo atostogų vaizdo įrašą, kad jis surinktų ne mažiau „patiktukų“ nei nuotraukos po palmėmis?
„Tenka pastebėti, kad šiandien išmaniųjų telefonų savininkai yra puikiai įsisavinę fotografavimą telefonu: jie ne tik užfiksuoja gerus kadrus, bet ir šauniai pačiame telefone apdoroja nuotraukas bei praturtina jas įspūdingais efektais. Viena priežasčių, kodėl soc. tinklai šiandien lūžta nuo nuotraukų yra ta, kad jas daryti, o vėliau telefone apdoroti – labai paprasta. Tačiau lygiai taip pat paprasta išmaniuoju telefonu ir filmuoti, o vėliau sumontuoti bei gautus vaizdo įrašus apdoroti. Viskas, ko tam prireiks – vos kelios papildomos programėlės“, – sako „Bitės Profas“ Egidijus Adomkaitis ir dalinasi penkiomis programėlėmis, kurios padės sukurti tobulą vasaros atostogų filmuką.
- Vaizdo įrašų programėlė pradedantiesiems
„Norite draugus nustebinti įspūdingu vaizdo įrašu soc. tinkluose, tačiau nežinote, nuo ko pradėti? Tuomet puiki pradžia yra programėlė „FilmoraGO“ („iOS“, „Android“), kuri leidžia greitai ir lengvai karpyti vaizdo įrašus, sukurti jiems subtitrus ar kitokio formato tekstą. Taip pat programėlė pasižymi tuo, kad joje itin paprasta vaizdo įrašą praturtinti gražiai atrodančiais efektais, filtrais, patikusiu muzikiniu fonu arba patį vaizdo įrašą pagreitinti arba priešingai – sulėtinti pagal savo poreikius. Bet didžiausias šios programėlės privalumas yra tai, kad joje apdorojus savo filmuotą medžiagą, ji atrodys lyg įspūdingas filmukas“, – pataria „Bitės Profas“.
- Norintiems sukurti geriausius „Facebook“ ir „Instagram“ Stories
Tiems, kas mėgsta stebinti draugus „Facebook“ ar „Instagram“ Stories įrašais, pasak „Bitės Profo“, skirta specialiai tokių įrašų programėlė: „Atsisiuntę „Magisto“ („iOS“, „Android“) gali bet kokias nuotraukas, paveikslėlius ar vaizdo įrašus sutvarkyti taip, kad jie tiktų soc. tinklo „Instagram“ keliamiems apribojimams. Tačiau programėlė unikali ir tuo, kad ne tik sutrumpins pagal soc. tinklų reikalavimus vaizdo įrašą, bet ir leis pasirinkti iš įvairaus nemokamo muzikinio fono pavyzdžių bei efektų, kuriuos galima naudoti net reklamai (paprastai, jei kuriate komercinės paskirties turinį, muzikinį foną ir efektus reikia pirkti atskirai)“.
- Siekiantiems daugiau profesionalumo
Pasak E. Adomkaičio, šiandien filmuojantiems išmaniaisiais telefonais, bet norintiems, kad jų vaizdo įrašai vėliau atrodytų kuo profesionalesni ir kokybiškesni, padėti gali specialiai į tai orientuota programėlė.
„Atsisiuntus „Adobe Premiere Clip“ („iOS“, „Android“), nereikėtų išsigąsti jos pavadinimo – „Adobe“ vaizdo apdorojimo programos paprastai siejasi su pažengusiu vartotoju – nes ši programėlė sąmoningai kurta tiems, kas nori kokybės, tačiau bijo sudėtingo vaizdo apdorojimo. Taigi, nors „Adobe Premiere Clip“ naudotis ne ką sunkiau nei išbandyti naują „Instagram“ filtrą, ši programėlė turi išmanųjį redagavimo įrankį, kuris pagal tam tikrus algoritmus automatiškai sutvarko vaizdo įrašą, pavyzdžiui, patildo garsą, kur jis per garsus ar traška ir pan. Visa programėlė sukurta smart principu ir net pati vartotojui pasiūlo kai kuriuos sprendimus.“
- Mėgstantiems piešti ant vaizdo įrašų
„Nors skamba neįtikėtinai, bet egzistuoja programėlių, kurios leidžia tiesiai ant vaizdo įrašo piešti geros kokybės piešinius, o patį šviežiai iškeptą vaizdo įrašą kelti tiesiai į socialinius tinklus. Tai – programėlė „Cute CUT“ („iOS“, „Android“). Beje, jei piešti ant vaizdo įrašų atsibostų – nors tai, tikriausiai, greitai neįvyks – šia programėle galima nupiešti ir visą filmuką, tik, žinoma, tam prireiks šiek tiek daugiau laiko“, – teigia „Bitės Profas“.
- Pažengusiems vaizdo įrašų kūrėjams
Tiems, kam išmaniajam telefonui skirtose programėlėse pritrūksta galimybių, E. Adomkaitis atskleidžia vieną nedidelę gudrybę: „Visiems, kas pasiskundžia funkcijų ar galimybių stygiumi išmaniajam telefonui skirtose programėlėse, patariu pagudrauti: trumpam įsijungti kompiuterį ir atsisiųsti jam skirtą bandomąją programos „Premiere Elements 15“ versiją. Joje pasiredagavus įrašą, o vėliau jį įsikėlus į soc. tinklus, pvz., į Stories, niekas negalės pasakyti, kad vaizdo įrašas sukurtas ne telefonu. Klausiantiems, ką tokio gero siūlo šį kompiuteriams skirta programa, išskirsiu vos kelis pavyzdžius, kurių, manau, tikrai užteks: visų pirma šia programa galima sutvarkyti tuos vaizdo įrašus, kurie buvo nufilmuoti drebančiomis rankomis ar nuolat judant, kad jie atrodytų taip, lyg būtų filmuoti su stovu. Taip pat ši programa leidžia koreguoti žmonių veido ar kūno bruožus – taip, kaip tą leidžia daryti žinoma programa „Photoshop“ – tik šie pakitimai bus pritaikyti visam vaizdo įrašui.“
Galiausiai, kaip teigia E. Adomkaitis, susidūrus su neaiškumais naudojantis vaizdo įrašų koregavimo programėlėmis ar norint gauti patarimų, kaip geriau nufilmuoti telefonu vaizdo įrašą ar jį vėliau sumontuoti, visada galima kreiptis į jūsų mieste esančius „Bitės Profus“ – jie visada padės bei patars.