Exynos 5 Octa – naujausias aštuonių branduolių procesorius iš Samsung

CES parodoje atėjo Samsung eilė ir tikrai neteko nusivilti kompanijos paskelbtomis naujienomis. Pagrindinis ir lauktas pranešimas iš Samsung buvo naujieji, penktos kartos Exynos procesoriai. Exynos 5 Octa yra naujausi, didelės spartos ir efektyvaus energijos naudojimo, big.LITTLE technologiją naudojantys ARM architektūros procesoriai.

Exynos 5 Octa iš viso turės 8 branduolius. O dar tiksliau – du rinkinius po 4 branduolius. Pirmieji keturi branudoliai pagaminti pagal ARM Cortex-A15 architektūra ir veikia 1,8 GHz taktiniu dažniu, likę 4 branduoliai yra ARM Cortex-A7 ir dirba šiek tiek mažesniu, 1,2 GHz dažniu. Tokia konfiguracija leidžia smarkiai sumažinti sunaudojamos energijos kiekį. Skaičiavimams reiklioms užduotims yra naudojami spartesni Cortex-A15 branduoliai, o paprastoms – Cortex-A7.

Exynos 5 Octa yra gaminami pagal 28 nm technologija, tačiau Samsung tęsia darbus ties perėjimu prie mažesnių dydžių. Iš pradžių 20 nm, o dar vėliau 14 ir 10 nm. Penktos kartos Exynos energijos suvartojimas yra net 70% mažesnis, palyginus su Exynos 4 mikroschemų rinkiniu.

Samsung Exynos 5 Octa nebus naudojamas vien išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose. Kompanija jau pradeda diegti šiuos procesorius į “netbook” kompiuterius, įskaitant ir ChromeBook. Kolkas nėra pateikiama informacija apie konkrečius planus, kada sulauksime pirmųjų įrenginių rinkoje su šiuo procesoriumi.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau