Europos Sąjunga pradėjo ieškoti nelegalaus turinio „AliExpress“

Europos Komisija ketvirtadienį paskelbė pradėsianti oficialų tyrimą dėl Kinijos technologijų milžinei „Alibaba“ priklausančios tarptautinės elektroninės prekybos svetainės „AliExpress“. Europos institucijos ketina patikrinti, ar platforma atitinka Skaitmeninių paslaugų įstatymo (DSA) reikalavimus.

Tyrime daugiausia dėmesio bus skiriama tam, ar „AliExpress“ platforma nepažeidžia DSA reikalavimų „srityse, susijusiose su rizikos valdymu ir mažinimu, turinio moderavimu ir vidiniu skundų mechanizmu, reklamos ir rekomendacijų sistemų skaidrumu, pardavėjo sekimu ir tyrėjų prieiga prie duomenų“, – teigiama pranešime. Europos Komisija (EK).

Visų pirma, EK nagrinės, ar buvo nepakankamai įgyvendinamos pačios „AliExpress“ paslaugų teikimo sąlygos, kurios draudžia siūlyti įvairius produktus, kurie kelia pavojų vartotojų sveikatai, įskaitant padirbtus vaistus. Taip pat bus ieškoma galimų DSA pažeidimų, dėl kurių nepilnamečiai galėtų pasiekti pornografinę medžiagą, kuri, kaip manoma, vis dar skelbiama platformoje.

Be to, EK peržiūrės, kaip „AliExpress“ rekomenduoja produktus vartotojams ir ar platforma atitinka taisyklę, kad joje pateiktoje sąrašų saugykloje galima ieškoti.

Tai jau trečias EK tyrimas dėl DSA atitikties. Anksčiau panašus tyrimas buvo atliktas prieš „TikTok“ ir socialinės žiniasklaidos platformą X.