CES 2016: išmaniojo telefono ir mini kompiuterio hibridas „Nitro Duo“

Labai neįprastas prietaisas buvo parodytas CES 2016 parodoje. „Nitro Duo“ yra dviejų mini kompiuterių hibridas su vienu lietimui jautriu ekranu.
Kompiuteris naudoja dvi nepriklausomas įrangos platformas, iš kurių viena naudojama darbui su stacionarams skirta „Windows 10“, o kita – su „Android“. „Windows“ bloko struktūra apima „Intel Atom Z3745 Bay Trail“ (keturių branduolių; 1,33-1,86 GHz) procesorių, 4 GB RAM ir 256 GB vidinės atminties.

Nitro Duo

„Android“ naudojama įranga gavo 1GHz keturių branduolių procesorių „Freescale i.MX6“, kuris veikia kartu su 2 GB operatyviosios atminties. Duomenų saugojimui numatyta 8 GB talpos SD kortelė.

Abu aparatūros blokai naudoja 5 colių ekraną su 800 × 480 pikselių rezoliucija ir bendrą jungčių rinkinį. Taip pat yra 4G LTE korinių tinklų modulis, kuris prietaisui leidžia atlikti telefono funkcijas.

Prietaise yra įdiegta perprogramuojamoji loginių elementų matrica „Xilinx FPGA“, kuri atsakinga už dviejų sistemų energijos valdymą ir nenaudojamų komponentų pervedimą į miego režimą. Mini kompiuteris bus parduodamas su įkrovimo stovu, turinčiu HDMI, Ethernet ir USB (×3) jungtis.

CES 2016: išmaniojo telefono ir mini kompiuterio hibridas „Nitro Duo“

Pagal „Nitro Duo“ kūrėjų sumanymą, dvi aparatūros platformos viename prietaise suteiks daug privalumų. Visų pirma, bus užtikrintas maksimalus suderinamumas su skirtingų architektūrų (x86 ir ARM) programomis. Be to, įrenginio nereikia perkrauti, norint perjungti „Windows“ į „Android“ ir atvirkščiai. Galiausiai, nustojus veikti vienai operacinei sistemai, vartotojai galės toliau dirbti su kita.