Šveicarijos kompanija sukūrė mini kompiuterį, kurio vertė siekia 1 mln

Kiek esate pasiruošę sumokėti už kompiuterį? Klausiame ne apie bet kokį superkompiuterį moksliniams skaičiavimams, bet apie įprastą namų PC. Šveicarijos kompiuterių gamintojas „Prime Computer“ išleido specialią mini kompiuterio „PrimeMini 3“ versiją už kuria prašys vieną milijoną dolerių. Jame įdiegtas „Intel Core i5-6260U“ procesorius, „Intel Iris Graphics 540“ vaizdo plokštė, 8GB DDR4 RAM, 250GB talpos „Samsung EVO“ SSD kaupiklis, Wi-Fi 802.11ac ir Bluetooth adapteriai bei „Windows 10 Home“. Neblogos charakteristikos kompaktiškam prietaisui, tačiau už ką kompanija nori gauti milijoną?

„Prime Computer“ naudoja patentuotą aušinimo technologiją be ventiliatorių, kuri sutinkama visuose bendrovės gaminiuose, tačiau netgi tai nėra tokios aukštos kainos priežastis. Svarbiausia čia tai, kad specialios „PrimeMini 3“ versijos korpusas pagamintas ir 18 karatų aukso.

Kiekvienam tokiam kompiuteriui pagaminti bendrovė sunaudoja aukso už 500 tūkstančius dolerių. Iš viso bus pagaminta dešimt auksinių „PrimeMini 3“ ir visi jie skirti užsakovams iš Jungtinių Arabų Emyratų bei Rusijos. Pasak „Prime Computer“ generalinio direktoriaus, jie nėra pasirengę pradėti masinę tokių kompiuterių gamybą, tačiau ketina išleisti papildomą partiją, jei paklausa bus didelė.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau