Butai Klaipėdoje: į ką atkreipti dėmesį renkantis naują būstą?

Nuosavo būsto įsigijimas – itin atsakingas žingsnis, todėl renkantis butą visada rekomenduojama neskubėti. Nors pirkėjų dėmesys neretai krypsta vien tik į tai, ar būstas yra įperkamas, tačiau nereikėtų pamiršti, kad nekilnojamojo turto įsigijimas – tai ilgalaikė investicija, todėl visada yra svarbu pasverti visus „už“ ir „prieš“. Jei šiuo metu jus domina butai Klaipėdoje, pasirinkimo galimybių rasite ganėtinai daug, todėl rekomenduojame atsižvelgti į kelis svarbiausius kriterijus, kurie jums tikrai padės priimti patį palankiausią sprendimą. Taigi, ką derėtų įvertinti ieškant geriausių galimybių?

Įvertinkite savo biudžetą

Žinoma, šis žingsnis yra tiesiog neišvengiamas. Jei ketinate imti banko paskolą, tokiu atveju vertėtų pasidomėti, kokią preliminarią sumą jums gali paskolinti bankai. Neapsiribokite vien tik vieno banko pasiūlymu: jei kreipsitės į skirtingus bankus, tikėtina, kad tai jums padės atrasti pačias palankiausias galimybes, kuriomis pasinaudoti bus iš tiesų pravartu. Įvertinę, koks yra jūsų biudžetas, galėsite pereiti prie svarbiausių kriterijų vertinimo.

Ką rinktis: senos ar naujos statybos butą?

Atrodytų, kad šiuo klausimu žmonės yra pasiskirstę į dvi stovyklas: vieni teigia, kad patikimiau rinktis senos statybos butus, o kiti pasisako vien tik už naujos statybos būstus. Ir vienas, ir kitas pasirinkimas tam tikrose situacijose tikrai gali puikiai pasiteisinti, tačiau tuomet, jei ieškote modernesnio išplanavimo butų, kuriuose įrengtas grindinis šildymas ar kiti patogumai, naujos statybos butai Klaipėdoje gali būti kur kas palankesniu sprendimu. Pavyzdžiui, šiandien nemažo susidomėjimo sulaukia „Saulės butai“, kurie džiugina ne tik mažesnėmis šildymo kainomis, bet taip pat ir privačiomis automobilių stovėjimo aikštelėmis, prie pat namų įrengtomis vaikų žaidimo aikštelėmis, įrengtomis stebėjimo kameromis, ir t.t. Šie butai yra pritaikyti svarbiausiems šiuolaikinio žmogaus poreikiams, tad tikrai verta pasvarstyti apie tokį pasirinkimą.

Buto plotas ir išplanavimas

Kartais buto plotas nėra toks svarbus kaip būsto išplanavimas: jei erdvė yra optimaliai išnaudojama, tokiu atveju gali visiškai pakakti ir ganėtinai nedidelio ploto. Vis dėlto, renkantis butą neretai akys krypsta būtent į nurodytus ploto skaičiukus, tačiau turėkite omeny tai, kad šis kriterijus ne visada yra esminis. Žinoma, visada pravartu pagalvoti, kiek kambarių turėtų būti jūsų ieškomame bute, ir tai taip pat gali susiaurinti jūsų paieškas. Tuomet galėsite atsižvelgti į tai, koks yra būsto išplanavimas (jis neretai yra pateikiamas skelbimuose ar pardavėjų internetinėse svetainėse). Taip pat gali būti pravartu atsižvelgti į tai, kelintame aukšte yra įrengtas butas, ar name yra liftas, ir t.t.

Ar būstas yra pakankamai patogioje vietoje?

Parduodami butai Klaipėdoje gali būti siūlomi labai skirtingose miesto vietovėse, taigi, pravartu įvertinti, ar čia yra pakankamai patogus susisiekimas, ar netoliese galima rasti mokyklų, darželių, prekybos centrų ar kitų įstaigų. Nors kartais nusprendžiama įsigyti tokį būstą, kuris yra įsikūręs ganėtinai arti darbovietės, tačiau tokia galimybė pasiteisina ne visada: tikėtina, kad anksčiau ar vėliau nuspręsite pakeisti darbo vietą, todėl namai nebūtinai bus pakankamai arti darbo.

Įrengtas ar dalinai įrengtas butas?

Niekam ne paslaptis, kad butai Klaipėdoje su daline apdaila kainuoja pigiau nei įrengti butai, tačiau tokiu atveju tenka investuoti į buto įrengimą. Tai, žinoma, reikalauja papildomų išlaidų, tačiau būsimi buto gyventojai turi galimybę būstą įsirengti pagal savo asmeninius poreikius. Kartais tą atlikti yra paprasčiau nei tuomet, jei tenka remontuoti jau įrengtą butą, taigi, tikrai verta pasvarstyti ir apie tokią galimybę.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau